Jump to content
Dogomania

!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


Guest estra

Recommended Posts

[B]Zach[/B], mnie kiedyś, podczas jakiejś choroby paskudnej, wyszło uczulenie na zestaw: antybiotyk, paracetamol i sok marchewkowy :diabloti: Z osobna, żadna z tych rzeczy mi nie szkodzi, a po połączeniu myślałam, ze się zadrapię na śmierć... nigdy niewiadomo co człowieka chwyci :cool1:
A moja matka jest uczulona na wnuczki :evil_lol: Po każdej wizycie w domu mojego brata wyskakuje jej wysypka :p Nie ma to jak kochająca babcia :loveu: :evil_lol:

U nas zaczęło padać coś dziwnego, chyba śnieg.... może jutrzejsze łyżwy odbędą się w zimowej aurze :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 23.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Flaire

    3356

  • INA

    1370

  • borsaf

    1264

  • zadziorny

    1221

Top Posters In This Topic

[quote name='niedzwiedzica']
Zadziorny- wrzuciłam te ocalone ( przeznaczone dla syna :oops::oops::evil_lol:) do mikry na pare minut i były super :multi::multi: marmoladka ciepła i wcale nie zrobiły się gumiaste i ohydne, jak zwykłe pieczywo odgrzewane w mikrze.[/quote]
A nie mówiłem :cool3: :lol: :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Raider`s Antania']WOW!!!!! TO SUPER FOTO!!!!!! :multi:
[B]INA[/B] ;) Esze 7 days:multi:[/quote]
to za 6 dni trzymam kciuki !!!
[quote name='niedzwiedzica']Coztego - :crazyeye:foty jeszcze ciepłe, podobnie jak rogaliki z makiem :eviltong: prosże żadnych insynuacji ( oj, znów trudne słowo ;)) nie wysuwac pod moim adresem :mad:

Hesiaczek :p





Zobaczcie, jaki głębok jest snieg :-o


[IMG]http://img239.imageshack.us/img239/7459/hexaiky4.jpg[/IMG]

Obie paszczurzyce :p
[IMG]http://img239.imageshack.us/img239/1492/dwaxz0.jpg[/IMG],

[IMG]http://img262.imageshack.us/img262/7487/zaprz281gaq8.jpg[/IMG]
[/quote]
Widzę w końcu :multi: - no te fotki to już przeszły samę siebie - takie bajkowe - ja od razu dalabym na fotki lutego - !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitencja']Ania !! Ja tebe posylaju moje welsh terrier na trimming :cool3: !!!!!Super photo[/quote]

Ja toże :evil_lol: Koka kudłata niczym niedzwiedzica :evil_lol:
Ania, piekrasna gołowa u suczki :loveu: Uspiecha na wystawkie zawtra !:thumbs:

Zadziorny-Powiedz proszę TZ, że rogaliki z gotowa masa makowa,wzbogacona suszonymi figami sa równiez przepyszne :loveu: do tego stopnia,że wychodząc na 2 godziny z domu schowalam je ,bo pasqdom nie wierzyłam że sie nie dobiorą. Nigdy tego nie robia,ale diabeł nie spi :p

Zach-testy na borelioze robi sie odpłatnie, kosztuje to chyba 30-40 zł, sama w 2005 roku zrobiłam,bo 2 kleszcze złapałam a miałam jakies tzapalenie scięgien i lekarka mówila,że od boreliozy takie bywają dziwne zjawiska.
Na szczęscie wyszlo mi ujemne. Wynik byl chyba po 3 dniach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego'][B]Zach[/B], mnie kiedyś, podczas jakiejś choroby paskudnej, wyszło uczulenie na zestaw: antybiotyk, paracetamol i sok marchewkowy :diabloti: Z osobna, żadna z tych rzeczy mi nie szkodzi, a po połączeniu myślałam, ze się zadrapię na śmierć... nigdy niewiadomo co człowieka chwyci :cool1:
A moja matka jest uczulona na wnuczki :evil_lol: Po każdej wizycie w domu mojego brata wyskakuje jej wysypka :p Nie ma to jak kochająca babcia :loveu: :evil_lol: [/QUOTE]

Ooo to jak jest możliwe uczulenie na wnuczki to ja najpewniej jestem uczulona na treningi na mrozie, dlatego kategorycznie domagam się wiosny! :diabloti:

A w ogóle przed chwilą odkryłam Windows Movie Maker- ale fajna zabawka! Mam nawet moje pierwsze malutkie dzieło. [B]coztego[/B] specjalnie dla Ciebie zobrazowanie o co mi chodzi w chodzeniu Ludwika :lol:
[URL="http://www.zippyvideos.com/7975574336637246/chodzenie/"]http://www.zippyvideos.com/7975574336637246/chodzenie/[/URL]

To są fragmenty, które mi się podobają i które chce wzmacniać tak by całe chodzonko tak wyglądało. A czy się uda- zobaczymy.. Przy okazji, czy nie uważacie, że super pasujemy do siebie z Ludwiniem :loveu: :loveu: :loveu:

[quote name='Raider`s Antania']
[B]INA[/B] zavtra trzymam kciuki za nee na wystawe;) [/QUOTE]

Trzeba trzymać kciuki? Ja będę wtedy trzymała bardzo mocno- jestem zachwycona suczką i jej przygotowniem! SUPER!

[quote name='niedzwiedzica']Zach-testy na borelioze robi sie odpłatnie, kosztuje to chyba 30-40 zł, sama w 2005 roku zrobiłam,bo 2 kleszcze złapałam a miałam jakies tzapalenie scięgien i lekarka mówila,że od boreliozy takie bywają dziwne zjawiska.
Na szczęscie wyszlo mi ujemne. Wynik byl chyba po 3 dniach.[/QUOTE]

Ooo! To muszę się zorientować w tej materii, w poniedziałek czekają mnie wizyty po lekarzach to się wywiem wszystko. A jaki test miałaś, wiesz może? No bo jak ja zaczęłam czytać to tak zwątpiłam troszkę:
"Często używany test ELISA w diagnostyce boreliozy jest dodatni tylko u 10-30% chorych więc raczej mało nadaje się na test przesiewowy. Najpewniejszym sposobem potwierdzenia boreliozy jest badanie Western blotem w klasach IgG i IgM. Test Western blot wykrywa chorobę u 40-60% chorych. Pewne nadzieje wiąże się też z testem PCR. Wobec niedoskonałości dostępnych testów ciągle część chorych musi polegać wyłącznie na diagnozie klinicznej, bez poparcia testami laboratoryjnymi. Morfologia krwi oraz inne badania dodatkowe wychodzą w boreliozie prawidłowo. Pomocniczo wykonuje się badania płynu mózgowo-rdzeniowego oraz badanie przepływów mózgowych (SPECT)."

Link to comment
Share on other sites

zach-zadaj mi prosze , łatwiejsze pytanie :evil_lol: mialam zrobiony taki test, jakim dysponuje labolatorium krwi, ktore mi go robilo. Nie wnikałam w to jaki on a sądząc po przytoczonym tekscie ,chyba powinnam :crazyeye::cool3: ogolnie wychodzi na to,że nie ma ludzi zdrowych i chorych, sa tylko gorzej i lepiej pzrebadani :diabloti::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]To co Zach cytuje, to typowy żargon biochemików. ELISA to to specyficzna technika oznaczania przeciwciał (ale żeby je oznaczyć, to organizm musi je wytworzyć). Western dot blotting to też określenie techniki oznaczeń w biochemii. Ja nie znawca, ale podstawowe jest czy oznacza sie obecność bakterii (a może to wirus ?) wywołujacych boreliozę, czy przeciwciała wytworzone przez organizm w obronie przed tą zołzą ?[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Zach, czy pamietasz czy po kleszczu miałaś stopniowo rozszerzające się czerwone koło wokół miejsca ataku paskudy ? To podobno typowy wczesny objaw ataku boreliozy.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Zach, czy pamietasz czy po kleszczu miałaś stopniowo rozszerzające się czerwone koło wokół miejsca ataku paskudy ? To podobno typowy wczesny objaw ataku boreliozy.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/QUOTE]

No właśnie nie, a nie sądze bym przeoczyła, a tym bardziej zlekceważyła coś takiego. Chociaż jak czytam o tym że 70% osób zarażonych żyje w błogiej nieświadomości to sama nie wiem. Okropna taka choroba, przy której nic nie wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zachraniarka'] [B]coztego[/B] specjalnie dla Ciebie zobrazowanie o co mi chodzi w chodzeniu Ludwika :lol:
[URL="http://www.zippyvideos.com/7975574336637246/chodzenie/"]http://www.zippyvideos.com/7975574336637246/chodzenie/[/URL]

To są fragmenty, które mi się podobają i które chce wzmacniać tak by całe chodzonko tak wyglądało. [/QUOTE]
Cos pięknego :loveu:
[QUOTE] Przy okazji, czy nie uważacie, że super pasujemy do siebie z Ludwiniem :loveu: :loveu: :loveu: [/QUOTE]
Duet doskonały :loveu: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zachraniarka']

A w ogóle przed chwilą odkryłam Windows Movie Maker- ale fajna zabawka! Mam nawet moje pierwsze malutkie dzieło. [B]coztego[/B] specjalnie dla Ciebie zobrazowanie o co mi chodzi w chodzeniu Ludwika :lol:
[URL]http://www.zippyvideos.com/7975574336637246/chodzenie/[/URL]





"[/quote]
[B]zach [/B]zobaczyłam,on nie chodzi on tanczy:crazyeye:moj erdel tak chodzi,ale na smyczy:cool3::oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Raider`s Antania']WITAM ot Marvellous Bell Raider`s Antania! ;)
[B]INA[/B] zavtra trzymam kciuki za nee na wystawe;)
[IMG]http://keep4u.ru/imgs/b/070210/e0bb1b0936a41824df.jpg[/IMG]
[IMG]http://keep4u.ru/imgs/b/070210/f56c08b5b6fe69c91d.jpg[/IMG][/quote]
Bardzo pięknie zrobiony AT- oczywiście będe trzymała kciuki ale widząc takie fotki chyba to bęzdie zbędne:loveu: :loveu:

[quote name='Raider`s Antania']Dzienkue! Tak wypisywaite menja k WAM,ja priedu:evil_lol: Lublu POLAND!:multi:[/quote]
No to czekamy:multi:

[quote name='zadziorny']Na fotę miesiąca z nimi :cool3: :loveu: :multi: :cool2:[/quote]
Popieram te dwie pozostałe które wczoraj zaznaczyłam też są ekstra więc jest w czym wybierać - niedzwiedzica prosimy:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rita60'][B]zach [/B]zobaczyłam,on nie chodzi on tanczy:crazyeye:moj erdel tak chodzi,ale na smyczy:cool3::oops:[/quote]
[B]rituś[/B] - no co Ty:crazyeye: nie ma się co czerwienić - ciesz się że tak chodzi Ci na smyczy:cool3: -żeby mi tak chodził na smyczy to wdzięczna byłabym całemu światu i jeszcze dokupiła drugiego:razz:
[B] zach[/B] - oj pięknie :loveu: - widze w tym dużo pracy włożonej przez Ciebie -- no nie wiem ale ja strasznie nie lubie tego chodzenia przy nodze i chyba dlatego Vigo nie umie albo pewnie odwrotnie:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Duet doskonały :loveu: :lol:[/QUOTE]

:loveu:

[quote name='rita60'][B]zach [/B]zobaczyłam,on nie chodzi on tanczy:crazyeye:moj erdel tak chodzi,ale na smyczy:cool3::oops:[/QUOTE]

[B]ritus[/B]
wielki buziak za te słowa, dla mnie z tym tańcem to największy komplement. Bardzo staram się taki efekt uzyskać i cieszą mnie bardzo Twoje słowa :buzi:

A Ludwiś na smyczy też tak chodzi jak widzi jakiegoś dużego psa, a ja go ciągnę dalej- na do widzenia prezentuje wtedy taki właśnie krok- jestem większy, sprawniejszy i w ogóle naj :evil_lol:

[quote name='INA'][B] zach[/B] - oj pięknie :loveu: - widze w tym dużo pracy włożonej przez Ciebie -- no nie wiem ale ja strasznie nie lubie tego chodzenia przy nodze i chyba dlatego Vigo nie umie albo pewnie odwrotnie:cool1:[/QUOTE]

No trochę się namęczyłam nad tym, a jeszcze dużo pracy przede mną. Na razie to są dopiero pierwsze podrygi, które chce rozwijać. Tylko ja dla odmiany uwielbiam chodzenie przy nodze, jest to moje ulubione ćwiczenie i z przyjemnością bawię się w modyfikacje.

Na pewno nasze nastawienie ma wpływ na psa, ale z chodzeniem przy nodze jest jeszcze problem że często jest źle uczone. Moim zdaniem to jest bardzo trudne ćwiczenie, bo wymaga od psa długiej koncentracji. Jeżeli źle lub za szybko chce się zrobić takie chodzenie to jest to normalne, że pies nie lubi tego robić i nie robi wcale lub się rozprasza i ma przerwy w kontakcie.

Link to comment
Share on other sites

Hey! U nas piekna pogoda. Zaliczylismy tradycyjne szaleństwo na ranczo w okolicznościach priekrasnej prirody. Oczeń Was wsjech pazdrawlajem - w wolnym tłumaczeniu: "idę teraz na gorącą pomidorówke z wkładką... :evil_lol: "

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img267.imageshack.us/img267/6300/dsc04270te3.jpg[/IMG][/URL]

:megagrin:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='INA'][B]rituś[/B] - no co Ty:crazyeye: nie ma się co czerwienić - ciesz się że tak chodzi Ci na smyczy:cool3: -żeby mi tak chodził na smyczy to wdzięczna byłabym całemu światu i jeszcze dokupiła drugiego:razz:
[B] zach[/B] - oj pięknie :loveu: - widze w tym dużo pracy włożonej przez Ciebie -- no nie wiem ale ja strasznie nie lubie tego chodzenia przy nodze i chyba dlatego Vigo nie umie albo pewnie odwrotnie:cool1:[/quote]
[B]Inus [/B]zapomniałam dodac,ze on tak chodzi,gdy nie jest niczym zainteresowany,a to zdarza sie rzadko:lol:dlatego moje stawy,juz tego nie wytrzymuja:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...