Jump to content
Dogomania

PROSZĘ PORADZCIE, moj pies zaatakowal drugiego psa!


anna22

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No i mi zjadło posta...
Romas, Berek-zgadzam się z Wami w 100%!

badmasi
JA byłam z lękliwym psem u Agnieszki Boczyuli i byłam zachwycona!
Nikt nie zakładał mojemu psu ani kolczatki ani OE tylko zostałam zapytana o... szelki. Szok?
To poszokuję jeszcze bardziej. Nikt min też psa nie szarpał za to Kiss dostawała tyle parówek, że bałam się, że pęknie. Mało tego-była też noszona na rękach!
Po namowach niektórych tu obecnych od niedawna ćwiczę w AKI z moimi dwoma pozostałymi psami. I jakoś nikt im nie zakłada ani kolcy, ani OE ani nawet łańcuszków. Nie wiem jak to jest możliwe. ;)

Cenię Agnieszkę Boczulę właśnie za jej elastyczność i umiejętność dobrania metody do psa i problemu. Poza tym wzytsko potrafi tak dobzrze wytłumaczyć, ze mi się od razu w głowie rozjaśnia i zastanawiam się zwykle jak mogłam być taką kretynką, że sama tego nie zauważyłam.

A jeśli chodzi o możliwość wyprowadzenia lękliwego psa. Na pewno jest bardzo trudne. Nie wiem czy jest możliwe w 100%. Mi się jeszcze nie udało ale pracuję na d tym korzystając między innymi z rad p. Boczuli. Efekty? Kiss jest tegorocznym V-ce Mistrzem Polski Agility. Ci którzy znają Kiss wiedzą jak duża różnica jest między tym co było a tym co jest (Laluna-potwierdzasz?)

Badmasi
Jeszcze jedna kwestia mnie zastanawia. Na jakiej podstawie twierdzisz, że twój pies jest sportowcem?

I proszę wszystkich, żeby najpierw zasięgnęli informacji u źródła i poszli na konsultację do danego trenera a dopiero potem wypisywali opinię na jego temat. Ja o Agnieszcze Boczuli mogę napisać tylko samo dobre i ni przeczę, że używa zarówno kolcy jak i OE ale to są narzędzia szkoleniowe i dobrze używane nie budzą we mnie wstrętu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elka']
Badmasi
Jeszcze jedna kwestia mnie zastanawia. Na jakiej podstawie twierdzisz, że twój pies jest sportowcem?
[/QUOTE]
cztery lata frisbee pod okiem brytyjskiego trenera, dwa agility, trzy lata obe, oraz taniec z psem (z wcześniejszymi psami głównie agility), obecnie nic bo od dłuższego czasu nie mieszkam w Warszawie a jedynie bywam u rodziny (dwa razy w roku) i szybko znikam, psów raczej ze sobą nie zabieram. Jeśli ci chodzi o zawody to nie mam w tej kwestii dokonań.
To dobrze, że masz takie dobre doświadczenia. Biorąc pod uwagę twoją wypowiedź to jeśli kiedykolwiek będę miała szansę to się chętnie do pani Boczuli zapiszę na szkolenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='badmasi']Puli - na czym opierasz swoje przesłanki o lękliwości tychże psów, zachowania agresywne to zbyt mało. [/quote]
Na informacjach i obserwacjach.[QUOTE] Psu lękliwemu jak żadnemu innemu potrzebna jest dyscyplina ale moim zdaniem słowo to niekoniecznie musi być wiązane z kolczatką. [/QUOTE]Nigdy i nigdzie nie twierdziłam że jest inaczej.
[QUOTE]Zastanawia mnie jedno-czy poza szkołą Aki nie ma w Warszawie innych dobrych szkół. Warszawa to całkiem spore miasto i nie upchniemy wszystkich w jednym miejscu. [/QUOTE]Ano nie upchniemy tym bardziej że klienci do AKI dojeżdżają po kilkaset kilometrów odbierając tym samym miejsca tubylcom. :evil_lol:
A dojeżdżają bo w Polsce szkoleniowców na takim poziomie jak p. Boczula można policzyć na palcach i jeszcze by troche wolnych zostało.

[QUOTE]Ja słyszałam o jeszcze bodajże czterech dobrych szkoleniowcach i widziałam efekty ich pracy, które według mnie są bardzo zadawalające i o dziwo nie stosuje się tam kolcztek i OE. [/QUOTE]
Jak w każdym zawodzie tak i w tym sa utalentowani artyści, lepsi i gorsi rzemieslnicy, i zwykli partacze.
Jeżeli ktos odrzucaja z góry jakies narzedzie jako niepasujące do obranej ideologii to do tej pierwszej grupy bym go nie zaliczyła.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i porady są bardzo cenne. Przy pierwszym psie czasem oczywiste sprawy są dla mnie nowościa i dlatego każda rada jest dla mnie istotna. Po spotkaniu z panię treserkę dam napewno znać jak nam poszło. Jeszcze raz dzękuję. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis']Sama wpuszczasz się w maliny. Ja do tego ręki nie przyłożę.[/QUOTE]

No jacha, że pewka, rzekłabym :cool3:

[quote name='Berek']Dlaczego wobec tego wzięłaś moją wypowiedź do siebie? :crazyeye:[/QUOTE]

Poczułam się niejako wywołana do tablicy, bo zdaje się, że mnie zacytowałaś w swym poście ;)

[quote name='filodendron']Evl, posyłam Ci pv w spawie woj. lubelskiego ;-)[/QUOTE]

Dziękuję :)

[quote name='puli'][B]Tomasz Wlizło [/B]
OŚRODEK SZKOLENIA PSÓW
FRAMBOS
Pliszczyn 631 k/Lublina
Tel. 0-504-295-204 [/QUOTE]

Dziękuję. W takim razie mam już dwa namiary, jeśli tylko sytuacja czasowa mi pozwoli, wybiorę się pewnie tu i tam i może nawet zdam relację, w jakimś osobnym topiku o szkoleniowcach lubelskich, jeśli ktokolwiek byłby zainteresowany ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko dodam, ze bylibyscie zdziwieni, ilu szkoleniowcow do Agnieszki puka po porady, ile zawodnikow.. ilu im wszystkim i tym zwyklym psim wlascicicielom kladzie do glow, ze nie umieja czytac swojego psa, ze klada za duzo presji, ze robia bez sensu. Ze w zasadzie na kazdej pierwszej lekcji-mimo zapowiedzi, ze wlasciciel ma zabrac duzo nagrod- nagrody koncza sie w polowie treningu;) itd itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo_ann']Ja tylko dodam, ze bylibyscie zdziwieni, ilu szkoleniowcow do Agnieszki puka po porady, ile zawodnikow.. ilu im wszystkim i tym zwyklym psim wlascicicielom kladzie do glow, ze nie umieja czytac swojego psa, ze klada za duzo presji, ze robia bez sensu. Ze w zasadzie na kazdej pierwszej lekcji-mimo zapowiedzi, ze wlasciciel ma zabrac duzo nagrod- nagrody koncza sie w polowie treningu;) itd itd.[/QUOTE]

Ja miałem przyjemność spotkać się indywidualnie. Po tym spotkaniu i radach miałem co robić przez półroku z psem tyle się dowiedziałem o swoich błędach i to co i jak mam poprawić.
Niesamowity szkoleniowiec, wiedza, niezwykły sposób w jaki dogaduje się z psem którego poznała przed chwilą. Do tego unikalna cecha wśród polskich szkoleniowców - łatwość przekazu swojej wiedzy przewodnikowi. Super komunikacja.
Polecam każdemu kto chce się przekonać co oznacza profesjonalizm w pracy z psem i jego przewodnikiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam wszystkich serdecznie :)
Myślalam o Was i chcialam auktualnić nasze poczynania. Jesteśmy już po 2 spotkaniach z panią Agnieszką Boczulą. Uważam, że jest świetnym szkoleniowcem. Jest 4 naszym treserem i żałuje, że tak późno do niej trafiliśmy. Po pierwsze Pani Agnieszka powiedziała, że nasza sunia jest bardzo otwarta jak na wyżła waimarskiego!!! Ma też mimo swojego wieku (1,8 miesiecy) bardzo szczenięce zachowania - co oznacza ,że nie do końca wie co jej wolno co nie (czyli, że rozpieszczona trochę). Pani Agnieszka potwierdzila nasze obserwacje, że faktycznie każde spotkanie z innymi psami sunia bardzo przeżywa i czuje się niepewnie. Mamy sunie wspierać, wzmacniać, chwalic, dużo do niej mówić, nauczyć przeciągania się bo ma ten odruch kompletnie zablokowany a taka zabawa super rozładowuje różne emocje psa. Chodzimy też na kolczatce. Już wyjaśniam: sunia ciągnie okrutnie na smyczy, po 1 spotkaniu dostaliśmy zalecenia jak robić, żeby nie ciągnęła. Sunia waży 27 kg - ja 54 kg, po dwóch dniach tak mnie ręce bolały, że ... Wynika to głownie ze złej techniki "szarpania" "pukania" do psa. Myślę, że gdybyśmy poświecili więcej czasu i konsekwencji to kolczatka nie byla by potrzebna. Ja jej nie lubię, ale to narzędzie szkoleniowe i mam nadzieję, że tymczasowe :) Pod okiem p.Agnieszki sunia nigdy nie zaatakowala innej suczki a było ich sporo :) A no i oczywiście POSŁUSZEŃSTWO!!! Zakupiliśmy linkę i ćwiczymy :) całkiem ladnie sunia sobie radzi, i fakt świetnie reaguje na pochwały, bardzo przesadne i wylewne :) Sunia nasza jest bardzo wrażliwa i taka pewnie pozostanie, jej lęki przed innymi psami można zmniejszyć i to chcemy zrobić :) Dziękuję za informację o istnieniu p. Agnieszki :) Sposób przekazywania wiedzy jest unikatowy i wyjątkowy :) Trochę z humorem, ale też serio:) Bardzo mi odpowiada taka komunikacja:) Pozdrawiam goraco!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...