Jump to content
Dogomania

52 zabójstwa ludzi przez psy w typie ttb w usa 2006-2008 59% wszystkich przypadków.


eagle

Recommended Posts

[quote name='Pies Pustyni']Fragmenty tego artykulu juz czytalem, ale tej czesci nie. A takie sa wlasnie realia.



Mieszkalem w kilku krajach (obecnie tez mieszkam za granica) i wszedzie czesto odwiedzalem i odwiedzam schroniska dla zwierzat. Okreslanie rasy czy podobienstwa do rasy w zadnym z nich nie bylo wiarygodne. To samo sie tyczy policji i ich znajomosci tematu - [B]latwiej spotkac jednorozca niz gliniarza majacego pojecie o wygladzie innej rasy niz ON[/B].[/QUOTE]

:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Bo to przecież jedyna słuszna istniejąca rasa psów!
A orzeł to widziałby chyba taki mały prywatny holokaust - ONki - "rasa panów", TTB - "Żydzi" :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W Polsce jest tyle TTB, a szczególnie "w typie TTB", że potykać się o to można na ulicach (nie mówiąc już, że w schroniskach) i przypomina to niestety rzeczywistość amerykańską. Niedawno mój zagraniczny gość nie mógł się nadziwić, że po ulicach Szczecina chodzi tyle amstaffów, pitbulli i asto-pito-podobnych... Pytał, czy Szczecin to jakiś ewenement w skali Polski, bo on w swoim kraju nigdy nie widział tylu TTB na raz. I to nie był żart.

Jeśli gdzieś psów konkretnej rasy (bądź w typie rasy, bądź bez rasy w ogóle) jest szczególnie dużo, to pogryzień przez te psy będzie statystycznie więcej, niż przez inne rasy/typy. To logiczne i chyba niemożliwe do uniknięcia.

P.S. W dotychczasowych kontaktach z psami, gdzie znacznie przeważają TTB, zostałam ugryziona przez: spaniela, huskiego i mix ratlerka z jamnikiem. A boję się owczarków i wsiowych burków wielorasowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']

Jeśli gdzieś psów konkretnej rasy (bądź w typie rasy, bądź bez rasy w ogóle) jest szczególnie dużo, to pogryzień przez te psy będzie statystycznie więcej, niż przez inne rasy/typy. To logiczne i chyba niemożliwe do uniknięcia.

[/QUOTE]
Przykro mi że znowu ktoś nim skomentował nie zadał sobie trudu z przeczytaniem tego co komentuje.
Strona ktorą podlinkowałem bazuje na statystykach które badają nie tylko ilość pogryzień jako całości w obrębie rasy,
ale skupia się jaki odsetek w tych pogryzieniach to wypadki śmiertelne lub czyniące ludzi kalekami.
Dlatego mimo stosunkowo bardzo małej liczby pogryzień przez ttb w odniesieniu do innych ras, wyprzedzają je
o rząd wielkości w liczbie zabójst oraz skutkach.
Tutaj nie jest ważne np. że ttb pogryzły 1000 a jakaś inna rasa 10000.
Ważne jest to że na 100 pogryzień przypada tyle a tyle wypadków śmiertelnych.
[B]Druga sprawa to że strona rozprawia się z mitem że w USA ttb i pochodzne stanowią
jakiś wielki procent, wręcz rasę narodową. Nie jest to prawdą[/B] Proszę sobie samemu sprawdzić na ktorym
miejscu te psy sa pod względem ilościowym jak również ile jest pogryzień.
Nie są one w tym rekordzistami. Natomiast w zabójstwach ludzi oraz cięzkim okaleczeniu przodują.
Podam przykład złych onków.
10 miejsce pod względem pogryzień.
50 w ilości zabójstw
Tak należy czytać te statystyki.
Ale podkreślam chcąc się do czego odnieść należy to przeczytać.

Link to comment
Share on other sites

widzę,że kochasz tylko swojego psiaka.Bo my kochając ttb pomagamy im a ilu onkom w potrzebie pomogłeś?kiedyś przeczytałam taki wpis i bardzo mi się spodobał;nie masz co robić to idz do schronu pomyć psom boksy i miski.może tylko onkom bo tylko te lubisz ale to już i tak dużo bo my kochamy wszystkie psiaki skrzywdzone bez względu na ich rase.

Link to comment
Share on other sites

eagle poniewaz zamierzam sobie gleboko wsadzic ta subskrypcje powiem Ci jedno, jak czytam twoje posty to zdecydowanie opowiadam sie za zmniejszeniem populacji, do tego też dążą rządy hamerykanow wiec te twoje statystyki powinny im byc na reke :evil_lol:

rasistką nie jestem i nie zamierzam porównywac Onkow z TTB bo niestety ale te pierwsze nie maja szans :eviltong:

a na koniec twoj uwielbiany Zachod o ktorym tak piszesz odchodzi wlasnie od dyskryminacji TBB i nie sa to ploty zas fakty!! we francji zostaly one uznane za rase zakazane ze wzgledu na walki psow a nie ilosc pogryzien i tu odsylam do afer w roku 1992, w szwajcarii posiadajac ubez. w niektorych kantonach nie ma koniecznosci dodatkowej rejestracji psa tzw 1-ej kategorii (w typie rasy bez dok.)...
istnieje tez projekt wyrownania podatku/ubezp. "responsabilite civile"w niekotrych kantonach i ma byc naliczony od wielkosci psa a nie rasy wiec wsadz se do kieszeni twoje chore teorie :p bo zachod chyba wlasnie je odklada do lamusa...

EOT

Link to comment
Share on other sites

Eagle, czy Ty umiesz w ogóle czytać, czy tylko robisz kopiuj - wklej, jak się kilka postów pojawia? Rozumienie tekstu pisanego nie wychodzi za mocno...
Te psy są baardzo liczne, więc i liczba pogryzień i zagryzień będzie większa, co jest logiczne. Może jednak zamiast szastać amerykańskimi statystykami przytocz polskie, co? Bo amerykanie zabijają się na tyle sposobów, że nagroda Darwina jest chyba u nich najpopularniejszą zdobyczą. Ci ludzie wyobraźni za grosz nie posiadają. W Polsce - jestem tego pewna - najwięcej będzie pogryzień śmiertelnych na wsiach, przez watahy psów pochodzących od ONków. Bo i tych psów jest u nas bardzo dużo i warunki bytowe są u nich koszmarne. Po pogryzieniu przez ttb do schronisk trafiają całkiem spore stada psów w typie ttb, które albo trafiają pod igłę, albo do sensownych domów. Ich właściciele są jednak często świadomi ?(lub przez psy uświadamiani), że te psy są bardzo silne, co skłania ich do zmiany podejścia do pupila.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Eagle, czy Ty umiesz w ogóle czytać, czy tylko robisz kopiuj - wklej, jak się kilka postów pojawia? Rozumienie tekstu pisanego nie wychodzi za mocno...
Te psy są baardzo liczne, więc i liczba pogryzień i zagryzień będzie większa, co jest logiczne. Może jednak zamiast szastać amerykańskimi statystykami przytocz polskie, co? Bo amerykanie zabijają się na tyle sposobów, że nagroda Darwina jest chyba u nich najpopularniejszą zdobyczą. Ci ludzie wyobraźni za grosz nie posiadają. W Polsce - jestem tego pewna - najwięcej będzie pogryzień śmiertelnych na wsiach, przez watahy psów pochodzących od ONków. Bo i tych psów jest u nas bardzo dużo i warunki bytowe są u nich koszmarne. Po pogryzieniu przez ttb do schronisk trafiają całkiem spore stada psów w typie ttb, które albo trafiają pod igłę, albo do sensownych domów. Ich właściciele są jednak często świadomi ?(lub przez psy uświadamiani), że te psy są bardzo silne, co skłania ich do zmiany podejścia do pupila.[/QUOTE]
Ok widzę że z tematu zrobił się [B]Troll[/B]lejbus :-)
Karmcie się dalej sami :-)
Smacznego
EOT

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mimo że temat umarł, dodam że znam dużo właścicieli ttb i nie słyszałam nigdy o pogryzieniu człowieka, znam również właścicieli onków, sama zostałam pogryziona i kilka znajomych mi osób. W życiu pogryzły mnie dwie rasy, dwa razy onek (inne psy) i wielokrotnie mój kartonowy kundel :) z czego oba onki mnie znały od szczeniaka i widziały często, jeden z nich codziennie bo biegał po podwórku domu, w którym mieszkałam i był sąsiada, od małego się z nim wychowałam.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam dwa psy...
Pinczera miniaturowego i bullka:)
Pinczer jest bardzo czesto agresorem do innych psów i ludzi, nie moge go puścić luzem w parku itp
Za to bullek jest przyjazny dla kazdego. Nigdy nie okazała agresji w stosunku do człowieka, nawet obcego...
Pinczer był moim pierwszym psem wiec wydaje mi sie ze zle postepowałam z jego wychowaniem dlatego teraz taki jest a bullek jest przeczeniem tego małego agresora ... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...