Jump to content
Dogomania

52 zabójstwa ludzi przez psy w typie ttb w usa 2006-2008 59% wszystkich przypadków.


eagle

Recommended Posts

Eagle, korzystając z tego że jesteś online, chciałam zapytać, do czego zmierzasz? Jaka jest Twoja teza? To jest forum dyskusyjne, a nie tablica ogłoszeń do przywieszana statystyk ;) , więc dlaczego zamiast odpowiedzieć na konkretne i merytoryczne wypowiedzi (choćby Martens), Ty strzelasz w kosmos jakieś wypowiedzi kompletnie od czapy?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='pinkmoon']Eagle, korzystając z tego że jesteś online, chciałam zapytać, do czego zmierzasz? Jaka jest Twoja teza? To jest forum dyskusyjne, a nie tablica ogłoszeń do przywieszana statystyk ;) , więc dlaczego zamiast odpowiedzieć na konkretne i merytoryczne wypowiedzi (choćby Martens), Ty strzelasz w kosmos jakieś wypowiedzi kompletnie od czapy?[/QUOTE]

Bo tylko tyle potrafi ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eagle']Owczywiście i dzięki wychowaniu pointery będą zaganiały owce....a onkowy eksterier zamieni się w linie pracującą.
Lubię czytać ludzi dla których pies dziedziczy - sierść, wielkość oraz kolor, reszta to kwestia wychowania..........
Biedni hodowcy ktorzy tyle lat selekcjonowali psy aby uzyskać odpowienie predyspozycje psa do pracy...
Fachowa teoria z dogomani.........Wychowaniem uzyskasz wszystko......
Sorki ale większej pierdoły nie czytałem jak żyję.[/QUOTE]

a co miały by mieć walki psów do tego że psy zagryzają ludzi? Jak sama nazwa wskazuje szkoliło je się do walk z psami a nie ludźmi. Pies który był agresywny do ludzi był usypiany, więc jak można porównywać jedno z drugim?

[quote name='eagle']Przykro mi ze Ty nie masz nawet takiego.....:evil_lol:
A poważenie są tam odnośniki do źródeł poza wiki więc....:lol:
ps.
Największym niezorumieniem jest dla mnie liczba banów jakie ttb dostały w "zacofanych" krajach.:crazyeye:
Przykro mi a właściwie się cieszę że coraz więcej krajów UE idzie tym śladem.
Może i u Nas doczekamy się zakazu hodowli psów do walk.[/QUOTE]

a może doczekamy się też zakazu hodowania owczarków? Widziałam o wiele więcej agresywnych owczarków niż ttb, sama byłam świadkiem jak ON bez powodu próbował ugryźć dziecko. Gdyby nie smycz byłaby kolejna tragedia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eagle']
ale faktycznie sporty ttb swiadcza o ich inteligencji .....
[/QUOTE]

Jakiego odkrycia dokonasz w nastepnym poście - że śmierdzą?
Biorąc pod uwagę inteligencję bijącą z Twoich wypowiedzi, tego się właśnie spodziewam.
I zanim będziesz kontynuował plucie na te rasy, poczytaj więcej - o tych psach w agility, w pracy węchowej... No chyba że to też takie sporty dla przygłupów.

[B]pinkmoon[/B], teza jest z tego co widzę taka, że każdy pies mający coś wspólnego z ttb jest tępym mordercą i powinien zniknąć z powierzchni ziemi.

Link to comment
Share on other sites

Po anielke jasną założony jest ten temat? Eagle, koro jesteś takim mądrym człowiekiem i znawcą specyfiki ttb, i ogólnie człowiek cud miód cytryna, to dlaczego popisujesz się na dogo, swoim kretynizmem? Nie uczono w szkole, że statystki nie zawsze ukazują prawdę?

Niby człowiek dojrzewa coś w wieku 20 lat, ale niektórzy zamiast dojrzewać cofają się w rozwoju. Smutne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eagle']
W liczbie pogryzien w usa przoduja laby i goldeny nie ma ich natomiast w statystykach smiertelnych pogryzien,
oraz tych konczacych sie kalectwem czlowieka.
No tak ale biedne laby i goldeny to agresory poniewaz maja najwiecej zgloszen pogryzien, zero zabojstw i trwalych okaleczen....
A zapomialem ttb maja wrodzona niechec ataku na czlowiek sorki......
Maliny, psy "hitlera" , hybrydy, psy polnocy jakos na szarym koncu.........[/QUOTE]

Uruchom mózg. A teraz pomyśl. Który pies ma predyspozycje fizyczne i psychiczne do zrobienia większej krzywdy celowi swojego ataku? Spasiony lab czy golden, czy pies, który składa się głównie z mięśni i wielkiej szczęki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eagle']Zapasiony i leniwy golden lub lab ?
Ja na codzien widze wiecej znudzonych zapasionych ttb niz wesolych labow lub goldenow.[/QUOTE]

Zapraszam do mnie :diabloti: Pełen wachlarz małych spaślaków, każdy inny, bo każdy od innego handlarza, nie widziałam, żeby którykolwiek aportował... a, sorry, aportuje jeden - ten z metryką :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eagle']Wlasnie zachwycam sie olbrzymia iloscia ttb w psim sporcie....
Patrzac na ich ilosc w obi, ipo, ringu.......
A przepraszam wiszenie na oponie czy ciagniecie wozka , mea culpa wybacz
ale faktycznie sporty ttb swiadcza o ich inteligencji .....
Kurcze co za "sportowe" psy....[/QUOTE]

[B]facet[/B] ...jak nie umiesz cytować całości to nie łap sie za klawiature ...to dla rozwiniętych ludzi :roll:
[B]dlaczego usunąłeś ciąg dalszy gdzie było napisane jak na wystawach wygląda ring TTB[/B] : cisza , spokój ,normalne rozmowy , psy bawiące sie lub leżące , a na ringu skupione , spokojne ..............[B]a okolice ringu ONków ...wrzask , wrzawa , szczekanie , skomlenie , pisk itp [/B]

[quote name='pinkmoon']Eagle, korzystając z tego że jesteś online, chciałam zapytać, do czego zmierzasz? Jaka jest Twoja teza? To jest forum dyskusyjne, a nie tablica ogłoszeń do przywieszana statystyk ;) , więc dlaczego zamiast odpowiedzieć na konkretne i merytoryczne wypowiedzi (choćby Martens), Ty strzelasz w kosmos jakieś wypowiedzi kompletnie od czapy?[/QUOTE]

bo to człek z komplexem typu ;) ,,ja prezes ,,;)

[quote name='eagle']Zapasiony i leniwy golden lub lab ?
Ja na codzien widze wiecej znudzonych zapasionych ttb niz wesolych labow lub goldenow.[/QUOTE]

A ja spotykam coraz więcej wsciekniętych ONków i spokojnych TTB .

Ten człek uznaje tylko jedną rase ONki .............................no cóż trzeba sobie kupić rower i ONka by stać się równym eagle :diabloti:

wiesz myśle ze masz komplex facet .... po prostu nie nadawałbyś sie na właściciela TTB

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Ja też kocham Owczarki Niemieckie.Tu w tym wątku proszę tylko o obiektywizm.Chcę być uczciwa dziś właśnie rano b.agresywnie zachowywała się suka ON o imieniu Astra.Widać było,że coś jej się we mnie nie spodobało,pani mająca ją na smyczy ledwie ją była w stanie utrzymać.Idący tą samą trasą z właścicielem bullowaty był bardzo grzeczny.Wszystko więc zależy od właściciela.
I nie chodzi oto,że bronię psów tej rasy-nie jestem też ich przeciwnikiem.Schodziłam do niedawna im z drogi.
E/W

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eagle']Zapasiony i leniwy golden lub lab ?
Ja na codzien widze wiecej znudzonych zapasionych ttb niz wesolych labow lub goldenow.[/QUOTE]

to jestem ciekawa na jakim świecie ty żyjesz. Spasione goldeny i laby to niestety widok codzienny. Ludzie czytają że to idealny pies rodzinny i kupują, nie zwracając uwagi na zapotrzebowanie rasy. Wybór ttb zwykle jest bardziej przemyślany, bo jak między innymi wskazuje twój przykład ludzie są przekonani że to niebezpieczne psy. Tyle że niestety nie brakuje też osób, które biorą ttb dla szpanu.
Co nie zmienia faktu że spasione laby to o wiele częstszy widok niż spasiony ttb. Osobiście nigdy nie widziałam grubego pitbulla, czy amstaffa, za to retrieverów całe mnóstwo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Ja też kocham Owczarki Niemieckie.Tu w tym wątku proszę tylko o obiektywizm.Chcę być uczciwa dziś właśnie rano b.agresywnie zachowywała się suka ON o imieniu Astra.Widać było,że coś jej się we mnie nie spodobało,pani mająca ją na smyczy ledwie ją była w stanie utrzymać.Idący tą samą trasą z właścicielem bullowaty był bardzo grzeczny.Wszystko więc zależy od właściciela.
I nie chodzi oto,że bronię psów tej rasy-nie jestem też ich przeciwnikiem.Schodziłam do niedawna im z drogi.
E/W[/QUOTE]
Masz rację to od właściciela zależy jaki jest pies,a nie od rasy.Jak się kocha psy to nie zależnie od ich rasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Ja też kocham Owczarki Niemieckie.Tu w tym wątku proszę tylko o obiektywizm.Chcę być uczciwa dziś właśnie rano b.agresywnie zachowywała się suka ON o imieniu Astra.Widać było,że coś jej się we mnie nie spodobało,pani mająca ją na smyczy ledwie ją była w stanie utrzymać.Idący tą samą trasą z właścicielem bullowaty był bardzo grzeczny.Wszystko więc zależy od właściciela.
I nie chodzi oto,że bronię psów tej rasy-nie jestem też ich przeciwnikiem.Schodziłam do niedawna im z drogi.
E/W[/QUOTE]

tu masz 100% rację , ale wiesz jak to jest czasem jak się czyta takie idiotyzmy jakie wypisuje eagle , człowieka może ponieść na maxa .

Mój pies , 6 letni AST bawi się z suką ONka na spacerach , pomimo że przez ONka -psa został zaatakowany , pomimo że dziennie pokonujemy trasę gdzie 2 DONki przez płot nas chcę zjeść , gdzie te rzucają sie za płotem jak oparzone a on idzie prosto przed siebie . Gdyby był taki groźny to myślę ze zabawy z ONkówna by nie przeszły a płot nie byłby przeszkodą ...
Poza tym takie info osiedlowe ... u nas jest bardzo dużo psów i papierowych i nie ... jest sporo TTB lub w typie ... i jedynie problemy stwarzał właśnie mix ONka , ONek i dobek ...(pomijam podkolannikowe ;) )te są na cenzurowanym , inne psy albo razem się spotykają albo spokojnie się mijają .

Link to comment
Share on other sites

Ja kocham wszystkie psy i jestem zdania,że w rękach przygłupiastego własciciela nawet york czy west moze być wredny i agresywny.A burza nad ttb rozpętała sie między innymi dlatego,ze jak cię chapnie mały wypierdek,to ewentualnie nogawke Ci poszarpie,albo dziurku w nuzku zrobi.Przemyjesz woda utlenioną zaszczepisz sie przeciwko tężcowi(oczywiscie zakładam,że pies jest szczepiony)założysz plasterek i po ptokach.Jeśli Cię chapnie ast lub któryś z jego krewnych,z racji jego siły i rozmiarów obrażenia bedą cięższe.Ale to nie jest wina psa,tylko ludzi,którzy się nim opiekują.Nie znam dokładnie statystyk,ale jestem pewna,że o wiele więcej jest pogryzień przez kundelki i inne psy.Ale nikt nie robi z tego afer,bo tak jak napisałam obrażenia w wiekszości przypadków są znikome.Szczerze mówiac nigdy jeszcze osobiście nie spotkałam agresywnego ttb.Za to kundle ,jamniory i ratlerkowate...całą masę.A tu coś dla załozyciela?lki wątku[video=youtube;pUV1oTciznE]http://www.youtube.com/watch?v=pUV1oTciznE[/video] Przez takich własnie ludzi jak załozyciel wątku miłośnicy "agresywnych,morderczych "ras muszą walczyć żeby te psy nie zostały masowo usypiane:(Proszę bardzo:[video=youtube;c2Qlw3pzWv4]http://www.youtube.com/watch?v=c2Qlw3pzWv4[/video] I jeszcze tu macie tych straszliwych morderców w akcji,zenada:([video=youtube;2_xyBb2T7tc]http://www.youtube.com/watch?v=2_xyBb2T7tc[/video]

Link to comment
Share on other sites

Wątek znalazłam przypadkiem.
Tak jak wiele z Was jestem zdania że dużo zależy od wychowania przez właściciela, są różne rasy psiaków i mają rózne temperamenty ale to od człowieka tak naprawdę zależy jaki będzie pies.
Jest takie stwierdzenie " jak sobie pościelesz tak się wyśpisz" i to się bardzo dobrze sprawdza.

Link to comment
Share on other sites

Ale taka właśnie postawa i zaciekłosć oraz głuchota na wszelkie argumenty jaką przedstawia załozyciel/ka wątku później pokutują tym,ze 70%ludzi wyraża sie o tych rasach psów własnie w taki sposób.Są to dla nich psy mordercy i najlepiej jakby zniknęły z powierzchni ziemi.A wszystko zalezy od człowieka,który jest za swoje zwierzę w 100% odpowiedzialny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta9494']Ale taka właśnie postawa i zaciekłosć oraz głuchota na wszelkie argumenty jaką przedstawia załozyciel/ka wątku później pokutują tym,ze 70%ludzi wyraża sie o tych rasach psów własnie w taki sposób.Są to dla nich psy mordercy i najlepiej jakby zniknęły z powierzchni ziemi.A wszystko zalezy od człowieka,który jest za swoje zwierzę w 100% odpowiedzialny.[/QUOTE]
Nie założyciel wątku, ale całe społeczeństwa przez nacisk których w cywilizowanych krajach te rasy są banowane.
Ja podałem link oraz info. Przeciwnicy zero konkretów poza swoimi chciejstwami.
Zresztą .... co tu pisać z drugiej strony zero argumentów poza epokowymi odkryciami w stylu " nie genetyka ale wychowanie".
etc.
Na takie argumenty ręce opadają...
Moje osobiste zdanie na temat sensu hodowania i sprzedawania ras które były hodowane do walk jest oczywiste.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eagle']Nie założyciel wątku, ale całe społeczeństwa przez nacisk których w cywilizowanych krajach te rasy są banowane.
Ja podałem link oraz info. Przeciwnicy zero konkretów poza swoimi chciejstwami.
Zresztą .... co tu pisać z drugiej strony zero argumentów poza epokowymi odkryciami w stylu " nie genetyka ale wychowanie".
etc.
Na takie argumenty ręce opadają...
Moje osobiste zdanie na temat sensu hodowania i sprzedawania ras które były hodowane do walk jest oczywiste.[/QUOTE]

Ty masz jakiś problem z odbieraniem czytanego tekstu, czy tylko tak udajesz? Nie rusza Cię to, że Twoje ukochane ONki swego czasu służyły głównie do [B]gryzienia ludzi [/B]a jesteś za eksterminacją wszystkich TTB, bo powstały do walk z innymi psami? Śmiech na sali plus oklaski :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dajcie spokój, szkoda naszych nerwów i czasu na takiego. Lepiej jest go "olewać", przecież ignorant żyje we własnym cudoonkowym świecie, nic do niego nie dociera i nie dotrze, ma tak zamknięty umysł i ograniczone pojmowanie świata, że szkoda poświęcać mu nasze cenne minuty. Niech sobie pisze, wkleja te swoje śmieszne statystyki tu i na swoim okropnym blogu.
Ignorować trolla!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja mam pytanie z innej beczki, czy autor owego bloga, na który weszłam z ciekawości, zdaje sobie sprawę z istnienia praw autorskich?
Chodzi mi o fotke Atosa na wóku, (które ma ilustrować krytykę- chyba frisbee?) Fotka pochodzi ze strony Pana Piotra Święcickiego i nie sądzę, żeby wyrażał on zgodę na publikacje owego zdjęcia, tym badziej w takim kontekscie- przyczyną inwalidztwa Atosa jest choroba, nie sport (pomijam "znawstwo" autora bloga).
I od razu mówię, że albo fotka zniknie, albo Pan Piotr zostanie jutro o tej kradziezy poinformowany, a hmm... bywa wredny ;) a na przyszłość proponuję nieco bardziej uważać, co i w jakim kontekście się wkleja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...