Jump to content
Dogomania

52 zabójstwa ludzi przez psy w typie ttb w usa 2006-2008 59% wszystkich przypadków.


eagle

Recommended Posts

Nie dziwię się że pseudomaniaków psów hodowanych do walk coś tam zabolało.
Jednym z największych mitów jaki jest przez nich powielany nawet w tedy gdy pod lada
przyznaja sie do agresji ich psów do innych psow to "wyjatkowa lagodnosc do ludzi".
Strona ktora podalem jako zrodlo zajmuje sie atakami psow na ludzi WSZYSTKICH RAS.
To ze ich pupile stanowia glowny jej temat zawdzieczaja tylko sobie samym.
Ta strona mowi o atakach na ludzi a nie na psy....
A do jednego z rozmowcow. Tak kocham owczarki i wszystkie psy ktore zostaly wyhodowane
w celu pracy z czlowiekiem a nie do walk.
Jak sie okazuje wiekszosc zakazow hodowli i rozmanzania tych ras w cywlizowanych krajach nie wynika
z ich agresji na psy ale ze wzgledu na ofiary wsrod ludzi.
Oczywiscie ktos moze powiedziec ze wszystkie psy gryza. Zgadza sie.
Rasa ktora otwiera statystyke w USA jest kochany golden, ale..... psy te nie maja na sumieniu
zagryzien na smierc, oraz skala jest zupelnie inna niz ta w wypadku ataku milusia ttb.
Ta strona wlasnie obala kolejne mity w stylu
- nie genetyka ale wychowanie


Complete Breed Chart
Dog Breed Contributed to Deaths Percentage of all Deaths
Pit bull 52 59%
Rottweiler 12 14%
American bulldog 4 5%
Husky 4 5%
German shepherd 3 3%
Doberman pinscher 2 2%
Chow chow 2 2%
Wolf-hybrid 2 2%
Labrador 2 2%
Australian shepherd 1 1%
Golden retriever 1 1%
Boxer 1 1%
Bullmastiff 1 1%
Great pyrenees 1 1%
Mixed breed (undetermined) 1 1%
Jack Russell terrier 1 1%
Old English sheepdog 1 1%
Mastiff 1 1%
Presa canario 1 1%
Total 93 104%
For purposes

Hahaha zaiste owczarki sa bez zebow 52 ubitych ludzi na przeciwko 3 .............

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='agaga21']oby tylko nie zaraźliwe:diabloti:[/QUOTE]

To pewnie jakaś nowa jednostka chorobowa "eagle'us debilus maximus" :evil_lol::diabloti:

[quote name='pinkmoon']Ja tam podziwiam[B] eagle[/B] za umiejętność całkowitego ignorowania rozmówców i z uporem maniaka powtarzającego w kółko kilku hasełek na zmianę ;)[/QUOTE]

A ja nie - chłopak się zdołał nauczyć kilku hasełek, na resztę już szarych komórek nie starczyło :diabloti::diabloti::diabloti::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

eagle, więc osoba która ma w podpisie banner z "ttb w potrzebie" (nie jestem pewna co do nicku) hoduje psy do walk?
Acha pogryzień przez Husky, jest 45%, więc co? Właściciele tje rasy i w typie ze mną mają na czele uspić psa? To wina mody i wychowania, np. husky czy ttb będzie wspaniałym psem np. do dogoterapi. To ci powie każda osoba która podobnie jak ja nie ma doświadczenia jeżeli chodzi o psy. Dlaczego? Bo do tak oczywistych stwierdzeń nie potrzeba dekady pracy z danym psem etc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eagle']Nie dziwię się że pseudomaniaków psów hodowanych do walk coś tam zabolało.
.[/QUOTE]

:glaszcze: biedny jesteś .... czujesz się niedowartościowany i koniecznie musisz komuś dokopać ...wsiądź na rowerek i popedałuj na wycieczkę , świeże powietrze dobrze Ci zrobi

Link to comment
Share on other sites

Aż mi żal męczyć moje szare komórki dyskusją z ludźmi, którzy sami odnosić się do argumentów nie chcą czy może po prostu nie potrafią, za to wklejają cośtam od czapy i gnoją ludzi z powodu... rasy psa. I nawet z matematyką mają problemy, bo oczywiste jest, że owe wskaźniki procentowe nie mówią wiele o faktycznej agresywności TTB, ponieważ nie biorą pod uwagę liczebności poszczególnych silniejszych fizycznie ras, a tylko sam odsetek pogryzień. Gdyby wziąć to pod uwagę, może wyjaśniłoby się po trosze, czemu zagryzień przez bullowate jest aż 52%, a przez np. chow chow "tylko" 2%. Wystarczy porównać liczebność tych ras. Ale to już wyższa matematyka widać i można pominąć dla "słusznego celu" jakim jest zgnębienie tych wstrętnych ttb.

Widać zapomniało się, że ta "współpraca z człowiekiem" w przypadku ONków przez wiele lat i do dziś zresztą w wielu przypadkach polega na przyuczaniu ich do... atakowania ludzi, w tym m. in. prześladowania Polaków w czasie II wojny światowej. To dopiero chwalebna przeszłość rasy - no ale tu winny jest człowiek; w przypadku TTB winne są psy i to one nie mają prawa żyć ;)
I rozbrajające jest stwierdzenie, że jak psy gryzą (nawet bardzo poważnie) to jest ok i nikt się ich nie czepia; dopiero jak zagryzają, to coś nie halo. Moja koleżanka poważnie pogryziona przez ONka, bo stała w parku ze swoją piłką w rękach, pewnie jest innego zdania :roll: Widać wychodzi ONkowe przeznaczenie użytkowe - obca dziewczyna stoi i ma piłkę, to ONek sru na nią, chwyt za rękę jak pozoranta i o ziemię panną. Bezzębny pieszczoszek, oj tak...

Gdybym nie wiedziała, że są też normalni miłośnicy ONków, pewnie znienawidziłabym doszczętnie tę rasę, biorąc jeszcze pod uwagę moje doświadczenia z nimi na codzień...
Z moich doświadczeń obiektywnie rzecz biorąc wynika, że ONki to drące wiecznie chałapę, nadpobudliwe, znerwicowane wszystkim psy z podłym charakterem, płaszczące się przed tym, od kogo dostaną dobry wpieprz, a z lubością terroryzujące słabszych członków rodziny z dotkliwym gryzieniem ich włącznie; robią wielką szopkę za płotem, jazgoczą ohydnie z byle powodu, atakują bez sprowokowania zarówno inne psy, w tym 2-3 miesięczne szczeniaki (!), jak i przypadkowych ludzi, którzy stoją w parku nie tam, gdzie trzeba.
Wrzuciłam odpowiedzialnych właścicieli tych psów do jednego wora z idiotami mającymi psy w typie ON, tak jak to zrobił eagle z miłośnikami ttb (choć nie do końca bo sprawcą pogryzienia 2 miesięcznego szczeniaka był akurat ON z rodowodem, z planami wystawowymi i hodowlanymi o zgrozo). Pewnie zabolało :roll: albo co gorsza nie...

Na szczęście zrobiłam to tylko dla przykładu, bo nie mam skłonności do obwiniania rasy psów o modę powodującą nadpopulację i związane z tym kwiatki czy głupotę większości jej właścicieli...

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Przeczytałam i się zdziwiłam,bo choć boję się psów tej rasy nie generalizowałabym.
Mam b.złe doświadczenie ze Stafordami,ale rozumiem,że te na,które ,,nadział,,się nasz pies nie przesądzają sprawy.
A Amstaf-spuszczony podchodził do mnie i to nie było przyjazne podejście,ale to była wina panienki,która na czas szukania kluczy do mieszkania psa spuściła ze smyczy.Tak nie zrobi odpowiedzialny właściciel,jeśli wie o mitach jakie dotyczą tej rasy.Myślę więc,że nie każdy właściciel Amstafa ma psa mordercę-musi poprostu myśleć,że w interesie jego psa jest odpowiedzialność..Tak on jak i każdy kto ma psa.Dotyczy to również moich ukochanych Owczarków Niemieckich.Im z kolei życia nie ułatwiają okrzyki wydawane przez sąsiada,,Pies Hitlera,,..
Ludzie są winni bzdurnym opiniom,a my jako opiekunowie musimy za nasze psy poprostu odpowiadać.
Co powinni zrobić np.właściciele psów Północnych?Ile złego robi opinia,że to psy fałszywe?Atakujące od tyłu?
Nie ma reguł!
Ostatnio zaś irytują mnie Yorki.Ciągle jednak wierzę,że mądry właściciel i z tych poznanych krzykaczy-podgryzaczy zrobiłby odpowiednim wychowaniem spokojne,dobrze ułożone psy.
Każdy pies -przedstawiciel jakiejkolwiek rasy staje się grożny.Człowiek odpowiada za psa.
I przepraszam,że edytuję post,ale coś jeszcze chciałam dodać-uważam,że jeśli Pit jest agresywny,grożny to człowiek zrobił z niego bestię.
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Troche inne zrodlo skupiajace sie na "jakosci" atakow roznych ras.
[URL="http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fatal_dog_attacks_in_the_United_States#Fatalities_reported_in_2010"]http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fatal_dog_attacks_in_the_United_States#Fatalities_reported_in_2010[/URL]

Jak widzę milosnicy psow do walk nie potrafia rozroznic statystyk ktore pokazuja nie ilosc ale "skutecznosc"
atakow ras psow na ludzi.
W liczbie pogryzien w usa przoduja laby i goldeny nie ma ich natomiast w statystykach smiertelnych pogryzien,
oraz tych konczacych sie kalectwem czlowieka.
No tak ale biedne laby i goldeny to agresory poniewaz maja najwiecej zgloszen pogryzien, zero zabojstw i trwalych okaleczen....
A zapomialem ttb maja wrodzona niechec ataku na czlowiek sorki......
Maliny, psy "hitlera" , hybrydy, psy polnocy jakos na szarym koncu.........

Link to comment
Share on other sites

to czy pies będzie agresywny czy nie to tylko kwestia wychowania. Jakoś nie zauważyłam żeby ttb w doświadczonych rękach były agresywne. Agresywne są tylko te kupowane przez nieodpowiedzialnych właścicieli. Jak ktoś kupuje psa nie mając pojęcia o wychowaniu to czego się spodziewasz? ttb mają większy zacisk szczęki niż labradory dlatego to kończy się o wiele gorzej i mają zupełnie inny charakter. Labradora ciężko doprowadzić do takiego stanu żeby zagryzł człowieka. ttb mają trudniejszy charakter i łatwiej je "zepsuć". Pies sam z siebie nie jest agresywny. To człowiek doprowadza je do takiego stanu. Te psy niczym nie zawiniły. Zawinił człowiek. To człowiek kupując psa bierze odpowiedzialność za jego wychowanie. A pies już nie ma nic do rzeczy że został wychowany tak a nie inaczej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eagle']Troche inne zrodlo skupiajace sie na "jakosci" atakow roznych ras.
[URL]http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fatal_dog_attacks_in_the_United_States#Fatalities_reported_in_2010[/URL]

Jak widzę milosnicy psow do walk nie potrafia rozroznic statystyk ktore pokazuja nie ilosc ale "skutecznosc"
atakow ras psow na ludzi.
W liczbie pogryzien w usa przoduja laby i goldeny nie ma ich natomiast w statystykach smiertelnych pogryzien,
oraz tych konczacych sie kalectwem czlowieka.
No tak ale biedne laby i goldeny to agresory poniewaz maja najwiecej zgloszen pogryzien, zero zabojstw i trwalych okaleczen....
A zapomialem ttb maja wrodzona niechec ataku na czlowiek sorki......
Maliny, psy "hitlera" , hybrydy, psy polnocy jakos na szarym koncu.........[/QUOTE]

WIKIPEDIA - najbardziej wiarygodne źródło informacji :evil_lol::evil_lol::evil_lol: ha ha ha, no padnę chyba - jak nasz Pan Prezydent, no jak boga kocham, aleś mnie ubawił
:happy1: Tak trzymaj, chłopie - humor przedni :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Czy to jest wiarygodne żródło informacji-no można dyskutować.
Twierdzę-za psa odpowiada właściciel.
Ostatnio wchodzę do bloku wyszła dziewczyna z Bulterierką i z Amstaffem.Czy to jest wina tych psów,że są na długich smyczach,że skaczą bez opamiętania?Bulterier-bez kagańca-młody,rozbrykany..To ona odpowie jak ugryzą-a więc nie winię psów,tylko właścicielkę-nieodpowiedzialną.
Człowiek ma myśleć-nie pies!.Za każdego Pita,Stafforda,Jamnika czy Yorka-odpowiada człowiek.Jeśli pies jest agresywny,jest zagrożeniem-winię opiekuna.
Nie gryzą bardziej psy tej rasy,której dot.wątek od innych.Jeśli człowiek nie dorósł do odpowiedzialności za psa to nie jest to winą psa.To jest zwierzę,a człowiekowi po to dali rozum,by myślał.
Uogólnieniom mówię NIE!
A za jakiś czas usłyszymy-Bulterier ugryzł-no to jazda po tej rasie..
E/W

Link to comment
Share on other sites

eagle się zaciął. Jak ktoś chce się upierać, że zielony to czerwony, to już jego problem... Bo widzę, że tu kilkanaście (kilkadziesiąt?) głosów powtarzających dość rozsądne argumenty wali głową w mur. I nie dotrze, choćbyśmy kankana na rzęsach odtańczyli. ONki na ołtarz, ttb do gazu i koniec, kropka. Smutny, biało-czarny świat bez argumentów, za to wiejący grrozą, ociekający krwią niewinnych (?) ofiar zagryzionych przez dzikie, rządne mordu bestie, sztuk kilkanaście na ogromną populację. Oł jeee...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnieszka32']WIKIPEDIA - najbardziej wiarygodne źródło informacji :evil_lol::evil_lol::evil_lol: ha ha ha, no padnę chyba - jak nasz Pan Prezydent, no jak boga kocham, aleś mnie ubawił
:happy1: Tak trzymaj, chłopie - humor przedni :diabloti:[/QUOTE]
Przykro mi ze Ty nie masz nawet takiego.....:evil_lol:
A poważenie są tam odnośniki do źródeł poza wiki więc....:lol:
ps.
Największym niezorumieniem jest dla mnie liczba banów jakie ttb dostały w "zacofanych" krajach.:crazyeye:
Przykro mi a właściwie się cieszę że coraz więcej krajów UE idzie tym śladem.
Może i u Nas doczekamy się zakazu hodowli psów do walk.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daga & Maks']to czy pies będzie agresywny czy nie to tylko kwestia wychowania. .[/QUOTE]
Owczywiście i dzięki wychowaniu pointery będą zaganiały owce....a onkowy eksterier zamieni się w linie pracującą.
Lubię czytać ludzi dla których pies dziedziczy - sierść, wielkość oraz kolor, reszta to kwestia wychowania..........
Biedni hodowcy ktorzy tyle lat selekcjonowali psy aby uzyskać odpowienie predyspozycje psa do pracy...
Fachowa teoria z dogomani.........Wychowaniem uzyskasz wszystko......
Sorki ale większej pierdoły nie czytałem jak żyję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eagle']
Jak widzę milosnicy psow do walk nie potrafia rozroznic statystyk ktore pokazuja nie ilosc ale "skutecznosc"
atakow ras psow na ludzi.
[/QUOTE]
Miłośnicy psów do walk biorą pod uwagę możliwości fizyczne. Niestety jest wiele ras bardziej skłonnych do agresji wobec człowieka niż ttb - ale o znacznie mniejszych walorach fizycznych. I odwrotnie, są psy od ttb silniejsze, ale o charakterze cielątka.
Miłośnicy psów do walk biorą pod uwagę skutki trafienia psa w nieodpowiedzialne ręce.
Pseudomiłośnicy zwierząt kryjący się pod sztandarem miłośników owczarków mają skłonności do obwiniania zwierzęcia za błędy i nieodpowiedzialność człowieka, jak również potwierdzają, że mają problemy z matematyką i statystyką, ale pocić się już z wyjaśnianiem nie będę, bo "po drugiej stronie barykady" nie widzę nikogo, do kogo mogłoby owo tłumaczenie dotrzeć.

[quote name='eagle']
Przykro mi a właściwie się cieszę że coraz więcej krajów UE idzie tym śladem.
Może i u Nas doczekamy się zakazu hodowli psów do walk.[/QUOTE]

Hodowla psów do walk jest już w Polsce dawno zakazana.
Ja mam znacznie bardziej przystające do miłośnika psów poglądy - polegające na nadziei na to, że za pogryzienie przez psa wreszcie zaczną grozić solidne kary, a każdy pies, który pogryzie ciężko człowieka będzie szedł pod igłę, jak również rozmnażanie i handel psami zostanie objęty ostrymi przepisami.
Nie mam naiwnych i przepełnionych nienawiścią do ttb nadziei, że nastąpi nakaz eksterminacji niektórych ras - bo w przeciwieństwie do niektórych zdaję sobie sprawę, że obecnie będące na topie ttb szybko zostaną zastąpione innymi silnymi fizycznie i skłonnymi do agresji rasami, które obecnie są rzadkie i mało widoczne w statystykach - lub po prostu ich mieszańcami.

P.S. Kraje które zakazywały hodowli poszczególnych ras, w tym ttb, mają teraz niezłą zagwozdkę, bo mimo pozbycia się ich ze swojego terytorium mają problem z... rosnącą liczbą pogryzień przez psy :lol: Więc może i do urzędników, jak i do pseudomiłośników psów kiedyś dotrze, że to nie w samej rasie, a w ludziach leży problem.

[quote name='eagle']Owczywiście i dzięki wychowaniu pointery będą zaganiały owce....a onkowy eksterier zamieni się w linie pracującą.
Lubię czytać ludzi dla których pies dziedziczy - sierść, wielkość oraz kolor, reszta to kwestia wychowania..........
Biedni hodowcy ktorzy tyle lat selekcjonowali psy aby uzyskać odpowienie predyspozycje psa do pracy...
Fachowa teoria z dogomani.........Wychowaniem uzyskasz wszystko......
Sorki ale większej pierdoły nie czytałem jak żyję.[/QUOTE]

Dziękuję za wyjaśnienie, czemu 85% spotykanych przeze mnie owczarków to drące japę histeryczne stworzenia rzucające się na smyczy lub bez na wszystko co się rusza, poczynając od członków rodziny, przez dzieci, po inne psy i szczeniaki. Plus choćby głośny ostatnio na dogo przypadek - ON, dziecko które podeszło na spacerze i 30 szwów na twarzy. Więc to jednak nie wychowanie i kiepscy właściciele, tylko taka zje*ana rasa.

Nadal nie czaję, jak może pluć na psy wyhodowane do walk z innymi psami, do czego od dawna w normalnych środowiskach nie są wykorzystywane, osoba, która ma psy tu i teraz szkolone do... atakowania człowieka - czego efekty też widać, i w statystykach w Polsce, i na codzień.

Z subskrypcji tematu rezygnuję, bo tak jak pisałam, po drugiej stronie barykady nie widzę żadnego partnera do dyskusji, a jedynie zaślepionego, przepełnionego pogardą i nienawiścią do nie-owczarków czlowieczka, który napisze wszystko i spaczy fakty, by jak najbardziej dopiec ludziom kochającym i posiadającym zupełnie normalne, nie zagryzające nikogo psy.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz eagle :roll: za co wielbiciele TTB je kochają ?? Za to że z TTB pracujesz nawet uprawiając z psem sport w normalnych warunkach ....gdzie zaś ONki muszą same drzeć pysk jak i ich właściciele także . Wystarczy na wystawie iść pod ringi tych ras. Na ringach TTB spokój , elegancko odziani ludzie , na ringach ONków , wrzask , rumor , tumult i biegajacy po ringach i poza nimi dresiaże .

Można polubić ONka bo to pies jak kazdy inny , ale odkad jestem na dogo , patrze na rase przez pryzmat osoby własciciela takowego ... Dziwne że większość zaczepek na dogo organizują właściciele ONków :roll:

Link to comment
Share on other sites

cicho,to wariat ;)...

cytuje:

[QUOTE]Jednocześnie chciałem doinformować amatorów emocji posiadających psy w typie ras bojowych, że psy, które zobaczą na filmie pochodzą z hodowli i selekcji. [B]Nie mają nic wspólnego z ich pupilami, dla których konfrontacja z „wilkiem”, boxerem, rotkiem, dobkiem czy zwyczajnie z psem sąsiada tej samej wielkości może zakończyć się bardzo źle dla ich wojownika[/B][/QUOTE]

i jeszcze do filmiku, gdzie owczarek zaatakowal stafa :

[QUOTE]Z jednej strony niech to będzie powód do przemyśleń dla młodych posiadaczy osiedlowych astów, pitów etc. I ich ślepej wiary w możliwości tych psów. [/QUOTE]

To jak to w koncu jest z tymi psami...orle?

A szkolenie obronne takich psow jak kaukaz, bernardyn oraz [B]amerykanski staffordshire terier[/B] (zdjecia na stronie AS)? Przeciez kaukaz tez od wiekow uzywany jest do walk w swoich "rodzinnych" stronach...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']Wiesz eagle :roll: za co wielbiciele TTB je kochają ?? Za to że z TTB pracujesz nawet uprawiając z psem sport w normalnych warunkach ....
[/QUOTE]
Wlasnie zachwycam sie olbrzymia iloscia ttb w psim sporcie....
Patrzac na ich ilosc w obi, ipo, ringu.......
A przepraszam wiszenie na oponie czy ciagniecie wozka , mea culpa wybacz
ale faktycznie sporty ttb swiadcza o ich inteligencji .....
Kurcze co za "sportowe" psy....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...