Jump to content
Dogomania

RC Hypoallergenic


Miba

Recommended Posts

Witam serdecznie,
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z karmą RC Hypoallergenic Small Dog?
Wiem, że karma może być zalecona jedynie przez lekarza weterynarii i kupiona w lecznicy (już zamówiona), ale ciekawa jestem, czy ktoś z was już podawał ją swojemu psiakowi i jakie były rezultaty.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia już od półtora roku jest skazana na hypoallergenica tylko takiego oznaczonego symbolem dr21. tylko na tej karmie jest w miarę dobrze, jak tylko zje coś innego natychmiast ma biegunkę. U weta jest bardzo droga. Dobrze, że można ją kupić przez internet bo poszłabym z torbami :) Aha rezultatów nie można spodziewać się od razu. Na to trzeba trochę czasu no i pilnuj żeby psiak niczego nie podjadał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toskana']Moja sunia już od półtora roku jest skazana na hypoallergenica tylko takiego oznaczonego symbolem dr21. tylko na tej karmie jest w miarę dobrze, jak tylko zje coś innego natychmiast ma biegunkę. U weta jest bardzo droga. Dobrze, że można ją kupić przez internet bo poszłabym z torbami :) Aha rezultatów nie można spodziewać się od razu. Na to trzeba trochę czasu no i pilnuj żeby psiak niczego nie podjadał.[/QUOTE]

Z tego co czytam to przez internet już nie można kupić RC weterynaryjnych.
[URL]http://www.krakvet.pl/royal-canin-hypoallergenic-25kg-p-872.html[/URL].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']Z tego co czytam to przez internet już nie można kupić RC weterynaryjnych. [/QUOTE]
No proszę nie miałam pojęcia,że jest taki kłopot z karmami weterynaryjnymi royala. Ja zwyczajnie dzwonię, zamawiam i mam. Być może sklep, w którym kupuję ma zapasy albo korzysta z tego, że posiada również gabinet weterynaryjny. Ostatnio karmę kupowałam tydzień temu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']Z tego co czytam to przez internet już nie można kupić RC weterynaryjnych.
[URL]http://www.krakvet.pl/royal-canin-hypoallergenic-25kg-p-872.html[/URL].[/QUOTE]

Najprawdopodobniej RC wycofało się z tej formy sprzedaży ponieważ były przypadki sprzedawania podrabianej karmy leczniczej (produkowanej gdzieś na wschodzie) w oryginalnych holenderskich workach. Były przypadki zgonów po tych podróbkach. Ponoć dwie osoby usłyszały zarzuty, a kolejne czekają na sprawę.

Podobna sytuacja miała się z arthroflexem, którego sprzedaż w necie też może zostać wstrzymana.

Link to comment
Share on other sites

Cześć,
Ja zapłaciłam 79,00 zł za 2 kg, ale to trochę inna karma niż Twoja. Poza tym w większym opakowaniu zawsze taniej. Jednak jak policzyłam to i tak różnica na kg - 20,00 zł jest niezła
Wzięłam na początek małą paczkę, która i tak nam starczy na prawie 2 miesiące, a potem zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

Toskana,
Jak Twoja sunia zareagowała na karmę? U nas zaczęło się niezłym rozwolnieniem (nigdy nie było takiej reakcji na zmianę karmy) :shake:.
Mia też dostaje tę z oznaczeniem DR21 (trochę za duże te granulki, ale wet nie zamówił dla małych psów, a już nie chciałam czekać paru kolejnych dni).
A tak na marginesie jak ja wyliczyłam, że starczy nam karmy na 2 miesiące, sama nie wiem (maks. na 2 tygodnie, jeśli będzie mogła ją jeść) :cool3:.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Miba']Cześć,
Ja zapłaciłam 79,00 zł za 2 kg, ale to trochę inna karma niż Twoja. Poza tym w większym opakowaniu zawsze taniej. Jednak jak policzyłam to i tak różnica na kg - 20,00 zł jest niezła
Wzięłam na początek małą paczkę, która i tak nam starczy na prawie 2 miesiące, a potem zobaczymy.[/QUOTE]
Gdzie ty kupiłas RC Hypoallergetic za 79 zł ja płaciłam 110 <wow>

Link to comment
Share on other sites

Karmę kupuję w mojej lecznicy w Łodzi. Ta akurat była dla dużych psów, ale już następne opakowanie wet zamówił takie jak trzeba, tzn. RC Hypoallergenic small dog i za 3,5 kg zapłaciłam 125,00 zł (dużo?).
Oczywiście 2 kg karmy nie starczają nam na 2 miesiące (zawsze byłam niezła w obliczeniach) ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja kilka lat temu RC Hypoallergrnic kupowałam w "Kuchnia pupila" , dostawę miałam gratis i świetny kontakt z P. Pawłem .

Teraz też jest dostępna choć ceny jak widzę o niebo wyższe [url]http://www.kuchniapupila.pl/pies/zdrowie1/diety_weterynaryjne[/url]

niestety po kilku latach moja sunia też uczuliła się na RC i musiałam przejść na Eukanubę Deramtosis .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...