Jump to content
Dogomania

RAFI - Ł-meat Łuków


Bura

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Kupiłam psu wczoraj baton 450 g ten pomarańczowy [URL]http://www.dolina-noteci.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=151:baton-rafi-500g-i-900g&catid=48:psy-karmy&Itemid=428[/URL] (jest dosyć tani 1,29 w sklepie spożywczym "aldik") za baton 450 g) i wcinał ze smakiem, a powiem że moje stworzenie jest wybredne i ma dość wrażliwy układ pokarmowy. Na razie nic mu po nim nie było ale ostrożnie porcjuję mu przysmak (pies waży 10 kg więc dostaje odpowiednio mniejsze porcje) i patrzę na reakcję organizmu. Jedząc wyglądał jakby mówił, że "zjedzenie całego batona nie sprawiłoby mi problemu więc pańcia nie musisz mi tak sępić po kawałku:)". Na co dzień je gotowane jedzenie: ryż z mięsem i warzywami.

E: Wypróbowałam jeszcze niebieskie batony i te mojemu psu nie podeszły....Jadł po nich trawę, burczało mu w brzuchu i miał lekka biegunkę. Podejrzewam, że sprawcą tej reakcji były drożdże zawarte w tych batonach, których mój pies najwidoczniej nie toleruje.

Po pomarańczowych batonach z kolei miał zaparcie, gdy dostawał je same choć bardzo mu smakowały. Ale za to po lekkim podgotowaniu z ryżem i warzywami nie ma takich problemów.
Batony są sterylizowane i mogą być trzymane w temperaturze pokojowej, podobnie jak konserwy. Ale ja i tak je przechowuję w lodówce, szczególnie po otwarciu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Zgadzam się z powyższym postem.:mad: Ostatnio gdy kroiłem mojemu psu RAFI znalazłem w tej karmie kawałki papierów z innych karm. Z tego wniosek jest taki że odkąd firma RAFI trafiła do innego producenta robione są te karmy z resztek innych karm !!! :angryy::placz::angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

W Dolinie Noteci produkują tylko karmę w puszkach, baton robią dalej w Łukowie.
Zresztą producent jest jeden tylko fabryki dwie.
Jak można robić karmy z resztek innych karm ? jeśli już to mogą je robić ze swoich karm, bo przecież nie kupuja karmy w innych firmach i nie robią z nich swojch karm, sensu by to nie miało.
Wydaje mi się, żd jesli znajdzie się coś w karmie powinno sie to zgłosić producentowi.
A moje psy bardzo lubią od lat.

Edited by felis 200
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ja kupiłam niedawno 2 puchy rafi z wolowina-trochę dużo tluszczu,więc wywaliłam(lato jest) ten tłuszcz w srodku widac że mielone miecho-bo sa włukna miesniowe,jakies kawałki podrobów-zawartośc puszki jest to kawal"miecha"z niewielka iloscia sosiku,moje wybredne psy zjadły aby furczało.polecam(w leclercu była promocja 850g za nie całe 4 zł)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...