Jump to content
Dogomania

Śmiertelne potrącenie psa na zakazie ruchu


Yanikodem

Recommended Posts

Witam
Nasza ukochana 6 miesięczna suczka ( owczarek australijski ) została śmiertelnie potrącona na szlaku górskim gdzie obowiązuje zakaz ruchu za wyj. ALP i mieszkańców ( ok 2 gospodarstwa )oraz ogr. predkosci 30km/h Kierująca otrzymała mandat 500 zł a my odmówiliśmy przyjęcia mandatu z art 77 chyba KW za to, że pies szedł bez smyczy. Nie będę opisywał dramatu sytuacji ( naszych 3 dzieci, rozpacz, krew itp ), absolutny brak empatii ze strony tej kobiety nie tylko wobec psa ale wobec nas zrozpaczonych również, nawet słowa przepraszam.
W mojej i świadków ocenie kierująca jechała ok 65km/h robiliśmy test czy jeżeli jechać 30 doszłoby do śmiertelnego potrącenia ( pies był bardzo silnie uderzony i zdruzgotany pod kołami a samochód zatrzymał się ok 70 metrów dalej) i test dowiódł że pies nie miał prawa być potrącony śmiertelnie.

Pytania:
Czy możemy dochodzić odszkodowania z OC sprawcy
Czy wygramy sprawę w sądzie jeżeli chodzi o ewentualne nasze wykroczenie art 77
Czy możemy żądać odszkodowania od sprawcy
Nadmieniam, że dla nas to dramat ( kochaliśmy tego psa bardzo ), żona na zwolnieniu ciągle płacze, dzieci również strata jest niepowetowana.
Pies był długo wyczekiwany z przeznaczeniem do dogoterapii i ew. hodowli ( absolutnie niekomercyjnej ). Na wystawach w swojej klasie zdobywał 1 miejsca i oceny " wybitnie obiecujący" sporo zainwestowaliśmy w tego psa- serca, czasu, pieniędzy ( chociaż bez wachania oddalibyśmy wszystkie nasze oszczędności aby mieć go spowrotem ).
Proszę o radę i pomoc w sprawie

Link to comment
Share on other sites

Współczuję :-(. Próbowałabym zglosic szkode z oc sprawcy, myslę, że ewentualnie można liczyć się z odmową lub przyczynieniem (pies bez smyczy), ale spóbować warto.TU nie może odmówić przyjęcia zgłoszenia takiej szkody. Z II strony trzeba też pamiętać, ze jeśli pojazd ma jakies uszkodzenia po kolizji z psem, to Wy również odpowiadacie za to i powinniście pokryć koszty naprawy.
Ogólnie sprawa będzie ciężka.
Znacie towarzystwo kierowcy?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

z ta smyczą to nie jestem pewna - u mnie np. jest tak, że moge puścic psa ze smyczy w mało uczęśzczanycm miejscu - sprawdz jak jest to u Was. A ta Pani z tego co piszesz powinna dostać mandat za przekroczenie prędkości, wjazd na zakazie i ew. jeśli pies mógł biegać bez smyczy - spowodowanie wypadku??Nie jestem prawnikiem - tak na "chłopski rozum" sobie to przekładam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

sprawa jest ciężka bo pies poruszał się bez smyczy. sprawdźcie jak prawo zapatruje się na to w tym , konkretnym rejonie. opócz tego jeśli proces to z powództwa cywilnego za poruszanie się po drodze niedozwolonej, przekroczenie prędkości plus straty moralne. ja powołałabym się na szok dzieci spowodowany widokiem / do tego celu warto mieć zaświadczenia z wizyt u psychologa/ podejrzewam , że idąc w tym kierunku - poszkodowanie psychiczne dzieci łatwiej będzie wygrać.
a psiaka szkoda:( sprawy nie powinniście przegrac w najgorszym przypadku będzie współwina i koszta na pół / koszta sądowe/ warto zawalczyć..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...