Jump to content
Dogomania

Interchampionat


Dzidtka_Gl

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Shanara']W ostatnią sobotę moje "maleństwo" kolejnym Cacibem spełniło warunki :multi:
..i teraz tylko zostaje nam wysłać papiery i czekać :lol:[/quote]
Gratki, gratki, gratki!!!
A przed Wami rak z pół roku oczekiwania...:lol:

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Gratki, gratki, gratki!!!
A przed Wami rak z pół roku oczekiwania...:lol:

Pzdr.[/quote]Czekanie nam nie straszne..na Polski Młodzieżowy czekałam pół roku :evil_lol:

[quote name='Błyskotka']My rozpoczęliśmy :multi:.
Czy teraz mam czekać na jakieś potwierdzenie tego Caciba ze Słowacji ?
Jak wygląda te potwierdzenie ? Wiem tyle że może przyjść a nie musi :cool3:.[/quote]
Gratulacje :lol:
Ja za zeszłoroczne Caciby z Bratysławy do tej pory potwierdzenia nie mam..więc chyba czekanie na "kartonik" mozna sobie darować :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shanara']W ostatnią sobotę moje "maleństwo" kolejnym Cacibem spełniło warunki :multi:
..i teraz tylko zostaje nam wysłać papiery i czekać :lol:[/QUOTE]

Jeszcze raz gratulacje :multi::multi::multi:... ja też dziś wysyłam podanko i rozpoczynam cierpliwe oczekiwanie :cool3:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='simbik']Jeszcze raz gratulacje :multi::multi::multi:... ja też dziś wysyłam podanko i rozpoczynam cierpliwe oczekiwanie :cool3:.[/quote]
Ja również jeszcze raz gratuluje Toffiemu :loveu:
Teraz razem sobie posiedzimy "w poczekalni" :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Kochani nie chce mi sie czytac wszystkiego od poczatku wiec jesli znajdzie sie jakaś dobra duszyczka i odpowie na moje pytania to bede bardzo wdzieczna .
Mam przed soba wniosek na intera do wypelnienia i juz na samym poczatku watpliwosci co zaznaczyć C.I.B. czy C.I.E ? Moja sunia to terier tybetański - pies ozdobny i do towarzystwa . Następne pytanie czy mam dołaczyć ksero dyplomów do wniosku ?
Wniosek wysylam na adres zarzadu głównego w Warszawie ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice']Kochani nie chce mi sie czytac wszystkiego od poczatku wiec jesli znajdzie sie jakaś dobra duszyczka i odpowie na moje pytania to bede bardzo wdzieczna .
Mam przed soba wniosek na intera do wypelnienia i juz na samym poczatku watpliwosci co zaznaczyć C.I.B. czy C.I.E ? Moja sunia to terier tybetański - pies ozdobny i do towarzystwa . Następne pytanie czy mam dołaczyć ksero dyplomów do wniosku ?
Wniosek wysylam na adres zarzadu głównego w Warszawie ?[/quote]

Zaznaczasz C.I.B. gdyż ten drugi jest dla ras gdzie są konkursy pracy. Wypełniasz druczek nic nei musisz dokładać i ślesz do Zarządu Głównego.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam taki problem: koleżanka kupiła suczkę rasy Schipperke z Czeskiej hodowli. Gdy przyjechała po szczeniaka jego ojciec miał 18 m-cy i hodowczyni powiedziała ze ma Tytuł Inter. Champ. i pokazała jej dyplom.Rozmawiam z nią na forum Dogomanii>grI>Kupie>Schipperke. Czy ktoś wie jakie są zasady otrzymania interchamp. w Czechach. Proszę o odpowiedz :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzamal']Ciesze sie ogromnie, ze w koncu mogę to napisać...po kilku miesiącach czekania...JEST! Doczekałam sie dyplomu Interchampiona mojego Dżamalka :):loveu::multi:
Teraz mam problem zeby go zeskanowac, bo jest ciut duży :)[/quote]

No w końcu otrzymałaś dyplomik. gratulacje :)


[quote name='iwka']Mam taki problem: koleżanka kupiła suczkę rasy Schipperke z Czeskiej hodowli. Gdy przyjechała po szczeniaka jego ojciec miał 18 m-cy i hodowczyni powiedziała ze ma Tytuł Inter. Champ. i pokazała jej dyplom.Rozmawiam z nią na forum Dogomanii>grI>Kupie>Schipperke. Czy ktoś wie jakie są zasady otrzymania interchamp. w Czechach. Proszę o odpowiedz :-([/quote]

Z tego co wiem to nie ma znaczenia kraj pochodzenia psa. Zasady przyznawania tytułu Interchampiona są takie same dla wszystkich psów, czyli 4 CACIBy z 3 różnych krai, między pierwszym a ostatnim rok przerwy (są oczywiście wyjątki np. psy myśliwskie).
CACIBy natomiast zdobywa się dopiero w klasie pośredniej, czyli od 15 miesiąca.


Pozdrawiam
Iwa

Link to comment
Share on other sites

Iwa-R
Ogromnie Ci dziękuję za odpowiedź. Ja też jestem takiego zdania i wiem że tak mówią regulaminy. Ale Wiska na forum się upiera że kupiła psa po Inter Ch. z Czeskiej Hodowli i dyplom widziała. Mówi że tak została poinformowana przez hodowcę i po tego psa specjalnie jechała do Czech. Hodowczyni też jej powiedziała że ten pies ma tytuł Zwyciezca Europy Śr. i Wsch.- ale jak się okazało po sprawdzeniu wyników z wystaw tego tytułu też nie ma. Niektórzy hodowcy są naprawdę niepoważni. Piszemy o tej sprawie na Dogomanii>GR I> Rasy >Schipperke
Może ktoś wie coś jeszcze na temat Iner. w Czechach.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[B]iwka[/B] - jeżeli ten konkretny pies ma dyplom Intera, to niech koleżanka, aby nie tracic czasu na przekonywanie Was, po prostu poprosi o ksero dyplomu. I będzie wsio jasne.
A kopie można wysłac do FCI z pytaniem o jej oryginalności w danych psa.
Ewentualnie można napisac do FCI, czy dany pies ma taki tytuł; jesli tak - na jakich wystawach go zrobił.
Lub napisac do czeskiej "centrali" i tam dopytać.

Jeżeli informacja o posiadanym tytule jest nieprawdziwa - sprawa szybko wyjdzie na jaw.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Oooooo, następny zaprzyjaźniony Inter!:multi::multi::multi::multi:
BRAWO dla Waszej Dwójki!!!

A co do rozmiaru dyplomu, to ja najpierw robię kopię używając opcji zmniejszania do 50 %, a potem bez problemów skanuję.

Pzdr.[/quote]

Asiaczek: dzięki za pomysł-jutro w pracy sobie pokombinuje:)
I dziękuje wszytskim za gratulacje:)
Pozdrowionka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][B]iwka[/B] - jeżeli ten konkretny pies ma dyplom Intera, to niech koleżanka, aby nie tracic czasu na przekonywanie Was, po prostu poprosi o ksero dyplomu. I będzie wsio jasne.
A kopie można wysłac do FCI z pytaniem o jej oryginalności w danych psa.
Ewentualnie można napisac do FCI, czy dany pies ma taki tytuł; jesli tak - na jakich wystawach go zrobił.
Lub napisac do czeskiej "centrali" i tam dopytać.

Jeżeli informacja o posiadanym tytule jest nieprawdziwa - sprawa szybko wyjdzie na jaw.

Pzdr.[/quote]

Asiaczek wielkie dzięki za informację. Zawsze warto posłuchać tak doswiadczonego hodowcę jak Ty. Powiem Wisce aby skorzystała z tych rad i sprawdziła tego Schipperke z Czech. Ona jest przekonana że ten pies ma Intera w 18m-cy. A tak przy okazji nie wiem jak ta hodowczyni może opowiadać takie rzeczy :angryy:
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwka']Asiaczek wielkie dzięki za informację. Zawsze warto posłuchać tak doswiadczonego hodowcę jak Ty. Powiem Wisce aby skorzystała z tych rad i sprawdziła tego Schipperke z Czech. Ona jest przekonana że ten pies ma Intera w 18m-cy. A tak przy okazji nie wiem jak ta hodowczyni może opowiadać takie rzeczy :angryy:
Pozdrawiam[/quote]
Nie ma sprawy.:lol:

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwa-R']...
Z tego co wiem to nie ma znaczenia kraj pochodzenia psa. Zasady przyznawania tytułu Interchampiona są takie same dla wszystkich psów, czyli 4 CACIBy z 3 różnych krai, między pierwszym a ostatnim rok przerwy ([B]są oczywiście wyjątki np. psy myśliwskie).[/B]
CACIBy natomiast zdobywa się dopiero w klasie pośredniej, czyli od 15 miesiąca.
Pozdrawiam
Iwa[/quote]
Dodam tylko do tego co napisała Iwa.
Co do ras myśliwskich rok przerwy liczy sie tak samo tylko w zależności o jakiego Intera chodiz zmienia się ilośc CACIBów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia']Dodam tylko do tego co napisała Iwa.
Co do ras myśliwskich rok przerwy liczy sie tak samo tylko w zależności o jakiego Intera chodiz zmienia się ilośc CACIBów.[/quote]

Dziewczyny dzięki!!

Wiska potwierdziła już że ten czeski Schipperke nie ma tytułu Inter. (podobnie ja Zw. EU.Sr. i Wsch.) Musiała źle zrozumieć co mówi do niej hodowczyni i źle odczytać dane na dyplomach. Puli konkretnie i fachowo jej odpowiedziała więc przyznała nam rację.
Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwka']Dziewczyny dzięki!!

Wiska potwierdziła już że ten czeski Schipperke nie ma tytułu Inter. (podobnie ja Zw. EU.Sr. i Wsch.) Musiała źle zrozumieć co mówi do niej hodowczyni i źle odczytać dane na dyplomach. Puli konkretnie i fachowo jej odpowiedziała więc przyznała nam rację.
Pozdr.[/quote]
No to problem wyjaśniony.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

jeden z moich szczeniakow pojechal do Niemiec i oprocz wystaw pod patronatem FCI jego wlasciciel pokazuje go na wystawach jakiejs innej orgnizacji kynologicznej - i z tych "innych" wystaw psiak ma m.in. tytuly Interchampiona czy Zwyciezcy Europy :crazyeye::crazyeye:
wiec moze czeska hodowczyni rowniez pokazuje swoje psy na roznych wystawach :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']jeden z moich szczeniakow pojechal do Niemiec i oprocz wystaw pod patronatem FCI jego wlasciciel pokazuje go na wystawach jakiejs innej orgnizacji kynologicznej - i z tych "innych" wystaw psiak ma m.in. tytuly Interchampiona czy Zwyciezcy Europy :crazyeye::crazyeye:
wiec moze czeska hodowczyni rowniez pokazuje swoje psy na roznych wystawach :roll:[/quote]

Dzięki Elitesse, ale sprawa jest wyjaśniona. Hodowczyni na swojej stronie dokładnie opisuje osiągniecia tego psa- Barnabasch Tarebi, Schipperka od Prachowskich skał - i nie ma tych tytułów!! Wiska też z nia to wyjaśniła i okazało się że żle zrozumiała co hodowczyni do niej mówiła i błędnie odczytała informacje z dyplomów.
Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...