Jump to content
Dogomania

Interchampionat


Dzidtka_Gl

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Takie coś znalazłem, wygląda na w miarę prawdziwe i oficjalne. W skrócie to jest tam dokładnie to samo co napisał(a) Toller.

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/www.ach.ro/circulare/Circulara%20FCI%2092.pdf"][/URL][URL]http://www.ach.ro/circulare/Circulara%20FCI%2092.pdf[/URL]

a tu to samo tylko w kilku językach:

[URL]http://www.raadvanbeheer.nl/uploads/media/2008_cir_92_titre_de_champion_international_d__exposition-ok.doc[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dopomóżcie dzieweczki, bom zbladła. Jeśli moja suka ma 6 CACIBów, w tym zapewne są trzy różne kraje, a nie ma field trialsów wymaganych dotychczas dla wyżłów, to mamy Intera, ale tego w odmianie Show, tak? Gdzie i jak należy w tej sprawie pisac? Bo ja z tego pisemka załączonego nie umiem tego wywnioskować...

Link to comment
Share on other sites

jeśli rok odstępu jest to tak.

Na maila dostałem coś takiego z F.C.I. :

[quote]
We also inform you that the official application of this title must be sent by the ZKWP.
For this reason, we advise you to get in touch with this society in this regard.

However, we inform you that, as this title is new, we are now working on our computer system to can confirm this one.
For this reason, the confirmation of this new title will take a few time.[/quote]

czyli, wniosek o tego intera należy wysłać najpierw do ZKWP, a oni później wysyłają go do Belgii. I napisali jeszcze że z powodu prac nad systemem komputerowym do obsługi nowego typu championa potwierdzenie championatu może potrwać dłuższą chwilę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saskja']Rozumiem:-)

A wniosek na intera do zkwp to jakiś specjalny druk jest?[/quote]
Nie, ja pisze "normalne" pismo, wymieniam wystawy, na których psiak zdobył CACIB'y (data, miejsce, sędzia, nr katalogowy) i wysyłam to mailem do ZG. I potem czekam ok. 6 miesięcy...:evil_lol:

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basik']Kobitki jak robicie, gdy pies kończy intera res Cacibem? Mój, nie mój :) argentyn własnie tak ukończył - wczesniej składalam bez resów, wiec było prosto, a tu nie wiem...[/quote]
Mnie lekko zuwagowała Pani z O/W-wa, że jeżeli pies ma jakieś r.CACIB'y, to mam wpisywac r/CACIB'y, a nie pełne CACIB'y.
Ale Ty pewnie pytasz o te nowe warunki przyznawania?
To ja nie wiem, bo moje baski nie podlegają próbom pracy.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blaira']ja mam pytanie trochę z innej beczki...
Otrzymałam listowne potwierdzenie przyznania Intera, wysłali na poczatku grudnia prszyszło pod koniec ...dosłownie bo 31.12.
Po tym potwierdzeniu jak długo czekaliście na sam dyplom?

pozdr.[/quote]
Ja z zasady czekam tydzień-dwa.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basik']nie Asiaczku - to dog argentyński - on w polsce uzytku nie robi:) Moje osobiste labki to inna bajka:) Czyli wpisać res cacib = cacib?[/quote]
Pani z O/W-wa powiedziała mi, żeby napisac r.CACIB (a np. w nawiasie dane psa, który dostała CACIB i że ten CACIB przechodzi; jeżei oczywiście te dane posiadasz).

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

A ja chcę spytać jak to jest z tym przechodzeniem CACIBA na psa z resCACIBem, gdy ten pierwszy jest już Interchampionem. Jak to przechodzi? Mam pójść do sędziego i mu powiedzieć, żeby dał go mnie a nie tamtemu bo tamten jest juz interem czy jak? :cool3:;)



Czy mogę prosić o link do nowych przepisów związanych z przyznawaniem tytułu Interchampion?

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam, przeczytałam. I nie bardzo rozumiem. Jeśli rasa jest niepracująca to może mieć intera CIB i CIE? Czy te zmiany dotyczą psów z próbami pracy. Czyli czy zwykły pies, z ras niepracujących za 2 CACIBy może być Interem???:crazyeye: Nie czaję tego:mad:Wyjaśnijcie mi plisss, bo mnie skołowało:-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta']Znalazłam, przeczytałam. I nie bardzo rozumiem. Jeśli rasa jest niepracująca to może mieć intera CIB i CIE? Czy te zmiany dotyczą psów z próbami pracy. Czyli czy zwykły pies, z ras niepracujących za 2 CACIBy może być Interem???:crazyeye: Nie czaję tego:mad:Wyjaśnijcie mi plisss, bo mnie skołowało:-o[/quote]

W przypadku psów ras niepracującyh nic się nie zmieniło, czyli 4 CACIBy, zdobywasz Miedzynarodowego Championa Piękności. A psy ras pracyjących bez zaliczonego konkursu (czy tam prób pracy, bo nie wiem jak w innych rasach) muszą zdobyć 4 CACIBy ma Międzynarodowego Championa Wystawowego, żeby mieć Mięczynarodowego Championa Piękności wystarczyły (i nada wystarczają) 2 CACIBy, ale musiały mieć zaliczony konkurs.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta']Nie bardzo rozumiem... Czy mogłabyś wyjaśnić o co chodzi z tymi resCACIBami?[/quote]
Jeden pies dostaje CACIBA (jest od jakiegoś czasu Interchampionem)
Drugi pies dostaje r.CACIBA.
I w takim przypadku ten pies, który dostał r.CACIB'a może lliczyć, że dostał "pełnego" CACIB'a, bo pierwszy pies już go "nie potrzebuje" do tego tytułu. W skrócie mówi się, że skończył Intera r.CACIB'em.

A na wniosku o wydanie certyfikatu na Interchampiona (kierowanego do ZG) należy wpisywać rzeczywisty stan, tzn. jeżeli pies dostał r.CACIB'a i jeżeli nawet ten r.CACIB przechodzi w pełny CACIB, to i tak należy wpisać r.CACIB. A w przypadku, gdy mamy wiedzę, że pierwszy pies na pewno ma już tytuł Intera, to możemy wpisać dane tego psa + info, że CACIB "przechodzi".

Nie wiem, jak jeszcze jaśniej wytłumaczyć...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta']A ja chcę spytać jak to jest z tym przechodzeniem CACIBA na psa z resCACIBem, gdy ten pierwszy jest już Interchampionem. Jak to przechodzi? Mam pójść do sędziego i mu powiedzieć, żeby dał go mnie a nie tamtemu bo tamten jest juz interem czy jak? :cool3:;)



Czy mogę prosić o link do nowych przepisów związanych z przyznawaniem tytułu Interchampion?[/quote]
Sędziego to nie interesuje. Na wystawie to nic nikomu nie musisz mówić... Ja np. właścicielowi psa, który dostał r.CACIB'a za moim psem, który jest już Interem, sama mówię o tym po sędziowaniu i - na prośbę niektórych - wysyłam kopię tego certyfikatu albo od razu daję (jak mam przy sobie).

Nasz wniosek w tej sprawie,skierowany do ZG, jest sprawdzany. W ZG jest spis WSZYSTKICH POLSKICH INTERCHAMPIONÓW i nie ma problemu ze sprawdzeniem i ustaleniem, czy dany pies czy nie jest Interchampionem.

A cod o linku - wjedź na stronę
[url=http://www.zkwp.pl]Zwi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...