Jump to content
Dogomania

Interchampionat


Dzidtka_Gl

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='panbazyl']a co znaczy "dokladnie z klasy championow"? czy z innych nie sprawdzają tak dokładnie? Nie żebym się czepiała, ale mnie to zaciekawiło, dlaczego taka promocja na champion class?[/QUOTE]

Chodzi o to, ze aby FCI uznało championat (uprawniający do wystawania psa w klasie championów), powinien byc "zrobiony" na przynajmniej 2 CAC'ach - był tez wydany komunikat albo informacja w tej sprawie. Jeśli wystawiany pies w klasie championów otrzymał CACIB, a championat otrzymał po uzyskaniu 1 CAC'a (ma tylko 1 championat czy championaty uzyskane za 1 CAC), FCI nie potwierdzi tego CACIB'a, ponieważ według nich pies nie był uprawniony do "występowania" w klasie championów.
Miedzy innymi myslę, że właśnie dlatego niektóre kraje organizujące maratony wystawowe pilnują, aby championat był za 2 CAC'e, a nie jak wczesniej bywało za 1.

Mam nadzieję, że udało mi sie wytłumaczyc :) i nic nie pogmatwałam ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Chodzi o to, ze aby FCI uznało championat (uprawniający do wystawania psa w klasie championów), powinien byc "zrobiony" na przynajmniej 2 CAC'ach - był tez wydany komunikat albo informacja w tej sprawie. Jeśli wystawiany pies w klasie championów otrzymał CACIB, a championat otrzymał po uzyskaniu 1 CAC'a (ma tylko 1 championat czy championaty uzyskane za 1 CAC), FCI nie potwierdzi tego CACIB'a, ponieważ według nich pies nie był uprawniony do "występowania" w klasie championów.
Miedzy innymi myslę, że właśnie dlatego niektóre kraje organizujące maratony wystawowe pilnują, aby championat był za 2 CAC'e, a nie jak wczesniej bywało za 1.

Mam nadzieję, że udało mi sie wytłumaczyc :) i nic nie pogmatwałam ;).[/QUOTE]
aaa - to już rozumiem - tzn wiem o tym, tylko myślałam, ze jeszcze coś nowego się pojawiło. A tak na marginesie - o tym co powyżej niewiele osób wie, co jest dziwne. Nawet tu na dogo. Ale idąc dalej tokiem rozumowania FCI - to chodzi im chyba o pierwszy championat za 2 cace. ja przynajmniej tak to rozumiem. No bo już 1 championat upoważnia do champion class. Dobrze myślę? (moje psy i tak mają tak jak być powinno, choć jeden nadal w pośredniej chodzi a już o intera walczy i mam ogromną ochotę skończyć mu intera w jak najkrótszym czasie ustawowym).

Link to comment
Share on other sites

Tak, dobrze napisałaś - zeby FCI uznało CACIB'a pies musi mieć w momencie wystawiania (własciwie to uzyskania CACIB'a) championat (lub jeden z championatów)- za minimum 2 CAC'e.

FCI zajmuje sie tylko tym, co związane z CACIB'em.

Jesli pies ma championat za 1 CAC'a to mozesz go złosic do championów na miedzynarodówce. CWC/CAC zostanie potwierdzony - bo robi to
kraj organizujacy wystawe, ale CACIB'a potwierdza FCI - i w takiem wypadku go nie potwierdzi.

Jesli

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Tak, dobrze napisałaś - zeby FCI uznało CACIB'a pies musi mieć w momencie wystawiania (własciwie to uzyskania CACIB'a) championat (lub jeden z championatów)- za minimum 2 CAC'e.

FCI zajmuje sie tylko tym, co związane z CACIB'em.

Jesli pies ma championat za 1 CAC'a to mozesz go złosic do championów na miedzynarodówce. CWC/CAC zostanie potwierdzony - bo robi to
kraj organizujacy wystawe, ale CACIB'a potwierdza FCI - i w takiem wypadku go nie potwierdzi.

Jesli[/QUOTE]

Troche dziwne, bo jesli pies dostał CACIBa w championach, to pewnie by go dostał także w klasie otwartej czy pośredniej. Logiczniej by było jakby ani jedno ani drugie się nie liczyło, szczególnie że drugiemu championowi przyblokował wniosek CAC.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rachelek']Troche dziwne, bo jesli pies dostał CACIBa w championach, to pewnie by go dostał także w klasie otwartej czy pośredniej. Logiczniej by było jakby ani jedno ani drugie się nie liczyło, szczególnie że drugiemu championowi przyblokował wniosek CAC.[/QUOTE]
ale do innych poza champion class i użytków nie potrzeba specjalnych uprawnień (no poza pośrednią - wiek) a to że ludzie jedni drugim blokują to inna sprawa (jeśli wiedzą, że mają każdego championa za 1 caca).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rachelek']Po jakim czasie od daty wystawienia dyplomu przez FCI dostaliście go do ręki? [/QUOTE]
Dołączam się do pytania. Własnie dostałam info, że tytuł został potwierdzony wczoraj i ciekawa jestem za ile dostanę dyplom...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rachelek']Dam znać jak tylko dostanę, chociaż z moją pocztą to różnie bywa... wiele przesyłek po prostu nie dociera.

Fajnie by było już mieć go w ręku i płacić za część wystaw trochę taniej...[/QUOTE]
O to samo mi chodzi ;)) Choc jak na razię to ciesze się jak glupi do sera, że potwierdzony bo bałam się CACIBów z Rumunii( championatu do tej pory nie przysłali, na maile nie odpowiadają...)

Link to comment
Share on other sites

Rumunia (Satu Mare) na pewno szybciej się uwinęła niż Mołdawia. Na początku lipca FCI nadal nie miało od nich wyników z Kiszyniowa z połowy lutego.

Znajoma miała też problem z zeszłorocznym Kaliningradem (potwierdzona informacja przez FCI), gdzie skończyła intera - dyplom otrzymała dopiero w tym roku na wiosnę, a Kaliningrad był w czerwcu zeszłego roku.

Link to comment
Share on other sites

Ja tam nie wiem, które kraje się spóźniają, bałam się Rumunii bo odkąd dostali kase za championaty to przestali odpowiadac na maile i jakos mam wrażenie, że polegać to na nich nie mozna:/
Na szczęście wszystko jest ok ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']a powiedzcie które kraje najdłużej zwlekają z dostarczeniem cacibów do fci? Bo planuję gdzie jechać i wolę te spoźnialskie kraje mieć na poczatku listy.
i od razu moze wiecie które kraje są czasowo wykonalne w zgłaszaniu cacibów.[/QUOTE]
Bardzo słowni sa na pewno Austriacy, Słowacy. chyba Niemcy.

Na wszelki wypadek dokładnie sprawdzajcie swoje kartyoceny i te wszystkie "krzyzyki", bo potem, gdy cos jest nie tak, to i z championatem/interchampionatem sa problemy...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

W czwartek (22 sierpnia) dostałam list z FCI o przyznaniu tytułu w dniu 8.08.2013. Czyli u nich też to trochę trwa, bo 31 lipca dostałam maila, że mają już wszystko żeby dyplom wystawić. Założę się, że 8 sierpnia dyplom jeszcze nie był wydrukowany ;)

Ja mam taką zasadę, że na wschodzie albo wyrabiam championat od razu albo wcale. Ewentualnie proszę kogoś kto i tak zostaje i czeka na swoje. W każdym razie w moim przypadku Satu Mare rozliczyło się z FCI w ciągu tych przepisowych 3 miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rachelek']Jest! Dziś przyszedł, czyli 3 dni po listownym potwierdzeniu i niecałe 3 tygodnie od potwierdzenia tytułu :)

6,5 miesiąca po skończeniu intera w Kiszyniowie CACIBów z tej wystawy na dyplomie nie ma!!![/QUOTE]
Gratuluję!! :)) Czyli i mi już niewiele zostało czekania :))

Link to comment
Share on other sites

Szukałam czegos w regulaminie wystaw FCI i znalazłam to - tak jeszcze jeszcze donośnie championatów i zgłaszania do klasy championów:

[URL]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_wystaw_psow_rasowych_FCI.pdf[/URL]

[B][FONT=Arial][LEFT]Klasa championów[/LEFT]
[/FONT][/B][FONT=Arial][LEFT]Celem zgłoszenia psa do klasy championów konieczne jest [/LEFT]
[/FONT][LEFT][FONT=Arial]do[/FONT][FONT=Arial]łą[/FONT][FONT=Arial]czenie do formularza zg[/FONT][FONT=Arial]ł[/FONT][FONT=Arial]oszeniowego w terminie do zamkni[/FONT][FONT=Arial]ę[/FONT][FONT=Arial]cia zg[/FONT][FONT=Arial]ł[/FONT][FONT=Arial]osze[/FONT][FONT=Arial]ń [/FONT][FONT=Arial]kopii jednego z poni[/FONT][FONT=Arial]ż[/FONT][FONT=Arial]szych tytu[/FONT][FONT=Arial]ł[/FONT][FONT=Arial]ów:
- Międzynarodowy Champion [B]Piękności [/B]FCI [B](CIB)[/B][/FONT]
[B]- Międzynarodowy Champion Wystawowy FCI (CIE)[/B]
[FONT=Arial]- Krajowy [B]Champion Piękności [/B][/FONT][FONT=Arial]kraju, [/FONT][B][FONT=Arial]b[/FONT][FONT=Arial]ę[/FONT][FONT=Arial]d[/FONT][FONT=Arial]ą[/FONT][FONT=Arial]cego cz[/FONT][FONT=Arial]ł[/FONT][FONT=Arial]onkiem FCI (uzyskany na podstawie co najmniej dwóch certyfikatów)
- Krajowy Champion Wystawowy kraju, b[/FONT][FONT=Arial]ę[/FONT][FONT=Arial]d[/FONT][FONT=Arial]ą[/FONT][FONT=Arial]cego cz[/FONT][FONT=Arial]ł[/FONT][FONT=Arial]onkiem FCI
- Krajowy Champion Pi[/FONT][FONT=Arial]ę[/FONT][FONT=Arial]kno[/FONT][FONT=Arial]ś[/FONT][FONT=Arial]ci kraju, który nie jest cz[/FONT][FONT=Arial]ł[/FONT][FONT=Arial]onkiem FCI,ale podpisa[/FONT][FONT=Arial]ł [/FONT][FONT=Arial]z ni[/FONT][FONT=Arial]ą [/FONT][FONT=Arial]stosowne porozumienie
- Krajowy Champion Wystawowy kraju, który nie jest cz[/FONT][FONT=Arial]ł[/FONT][FONT=Arial]onkiem FCI, [/FONT][/B][B][FONT=Arial]ale podpisa[/FONT][FONT=Arial]ł [/FONT][FONT=Arial]z ni[/FONT][FONT=Arial]ą [/FONT][FONT=Arial]stosowne porozumienie.
[/FONT][/B]
[B][U]i jeszcze to:
[/U][/B]
[/LEFT]
[FONT=Arial][LEFT]CAC (Certyfikat d’Aptitude au Championnat – wniosek o przyznanie tytułu krajowego championa) [/FONT][FONT=Arial]stanowi wyró[/FONT][FONT=Arial]ż[/FONT][FONT=Arial]nienie krajowe, którego przyznanie okre[/FONT][FONT=Arial]ś[/FONT][FONT=Arial]laj[/FONT][FONT=Arial]ą [/FONT][FONT=Arial]przepisykrajowej organizacji kynologicznej. Krajowa organizacja kynologiczna decydujew których klasach i jakim psom mo[/FONT][FONT=Arial]ż[/FONT][FONT=Arial]e by[/FONT][FONT=Arial]ć [/FONT][FONT=Arial]przyznany taki certyfikat. Uzyskanie CACpozwala na otrzymanie w przysz[/FONT][FONT=Arial]ł[/FONT][FONT=Arial]o[/FONT][FONT=Arial]ś[/FONT][FONT=Arial]ci tytu[/FONT][FONT=Arial]ł[/FONT][FONT=Arial]u championa krajowego. [/FONT][B][FONT=Arial]Pierwszy Championat Krajowy w kraju FCI musi by[/FONT][FONT=Arial]ć [/FONT][FONT=Arial]przyznany na podstawie co najmniej dwóch CAC, zdobytych na wystawach organizowanych przez jedn[/FONT][FONT=Arial]ą [/FONT][FONT=Arial]organizacj[/FONT][FONT=Arial]ę [/FONT][/B][B][FONT=Arial]kynologiczna, w jednym kraju, w dwóch ró[/FONT][FONT=Arial]ż[/FONT][FONT=Arial]nych dniach.
[/FONT][/B][/LEFT]

Edited by Agnieszka K.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']dzięki. Bardzo cenne informacje. I dość dobrze opisane.

Tylko ja nadal durna i nie rozróżniam Championa Wystawowego od Piękności.... :eviltong:[/QUOTE]
Wystawowy jest tylko za wystawy a piekności jest za wystawy i pracę( bo najwyrazniej piekny pies to nie tylko piekny eksterierowo;) - to tak w skrócie. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrau']Wystawowy jest tylko za wystawy a piekności jest za wystawy i pracę( bo najwyrazniej piekny pies to nie tylko piekny eksterierowo;) - to tak w skrócie. ;)[/QUOTE]

A nie :evil_lol::evil_lol:. Też mi się tak wydawało :evil_lol::evil_lol:.
Ja mam sznaucera miniature i jest CIB - piekności :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

ja też chyba mam któregoś psa Champion in Beauty a użytka z nim nie robiłam....
więc nie bardzo kumam o co kaman w tym wszystkim.
o - znalazłam - z Macedonii - mamy championat krajowy (for national champion of Republik Macedonia) oraz na drugiej kartce Macedonian Champion in Beauty. I co to znaczy? że mój pies ma 2 championaty czy jeden z Macedonii? (one już wiekowe, 5 lat to ma)
editt dwa - z Montenegro mam tak samo....
edit trzy - z Serbii również....

Edited by panbazyl
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...