Jump to content
Dogomania

Interchampionat


Dzidtka_Gl

Recommended Posts

Nie. W momencie kiedy CACIB przyznany jest psu, który tym CACIBem kończy Interchampionat, Res.CACIB nie przechodziw CACIB. Gdyby tydzień później ten sam pies otrzymał CACIB (czyli ma juz spełnione wszystkie wymogi do Interchampionatu, ale nie ma go jeszcze potwierdzonego), a Twój dostał Res.CACIB - to wtedy Res.CACIB=CACIB.
Jeżeli jeden pies CACIBem kończy Intera, to drugiemu nie może Res.CACIB przejść w CACIB, bo to tak jakby na jednej wystawie były przyznqane 2 CACIBy.
Mam nadzieję, że wszystko napisałam zrozumiale. Jakby coś było niezrozumiałe to pytaj :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a powiedzcie mi - pytam czysto teoretycznie - powiedzmy że pies ma 6 wniosków o cacib albo i więcej (no może mieć), czy może sobie wtedy jego własciciel wybrać konkretne caciby do intera czy ma je brać po kolei jak dostawał? Powtarzam - pytanie czysto teoretyczne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']a powiedzcie mi - pytam czysto teoretycznie - powiedzmy że pies ma 6 wniosków o cacib albo i więcej (no może mieć), czy może sobie wtedy jego własciciel wybrać konkretne caciby do intera czy ma je brać po kolei jak dostawał? Powtarzam - pytanie czysto teoretyczne.[/QUOTE]

wszystkie wnioski sa wpisywane na dyplomie :)
moja jedna suka ma 6, pies chyba 7 wpisane, sa takie co maja wiecej :)

Link to comment
Share on other sites

dziękuje za info. I tak dopiero wkraczamy w pośrednią, więc pytanie na wyrost, ale lepiej wiedzieć wcześniej. I gratuluję tak pieknych sukcesów!

A jeśli juz tu jestem, to mam kolejne pytanie odnośnie intera. Znów teoretyczne....
Bo im więcej próbuję zrozumiec i juz mi się wydawało, ze zrozumiałam, to po ostatniej lekturze "Psa myśliwskiego" zgłupiałam do reszty.... Chodzi mi o intera "kanapowca" ale dla psa z VI grupy - dokładnie o ogara mi chodzi. Pies bez dyplomów z konkursów myśliwskich ma mieć 4 caciby na kanapowca? Dobrze rozumiem? Czy nawet na kanapowca musi mieć dyplomy (dyplom) z konkursów myśliwskich? Bo się zaplątałam na amen. Do tej pory miałam jasno w głowie - 4 caciby na "kanapowca" 2 caciby (moga być te same co na kanapowca) na intera pracy. Podkreślam cały czas - chodzi mi o rasę ogar polski. Wszystko przez artykuł w "Psie myśliwskim"....
Ktoś potrafi mi łopatologicznie to wyjaśnić?

Link to comment
Share on other sites

i to samo dotyczy VI grupy? wiem ze pytanie głupie, ale tu urywek artykułu z nr 10 "Psy rasy myśliwskie" str 9 " [I]Tytuł międzynarodowego championa piekności FCI (C.I.B) dla ras poddawanych próbom pracy zgodnie z nomenklaturą FCI (...) czyli psy z grupy VI FCI będą musiały do Interchampionatu Piękności zaliczyć w naszych warunkach konkursy dzikarzy a male rasy mają dodatkową mozliwość zaliczenia konkursów płochaczy.[/I]" i tu zgłupiałam....

Link to comment
Share on other sites

o jejku - zakumałam.... Zmyliło mnie te "międzynarodowy champion piękności" - do tej pory było wszystko jasne - "kanapowy" i "użytkowy". :diabloti: a teraz namnożyli "piękności" i "wystawowy" co ja połączyłam w jedno (jakoś średnio użytek mi się z "wystawową pięknością" kojarzy). Dzięki za łopatologię stosowaną - już rozumiem.

Link to comment
Share on other sites

Regulamin się zmienił i jeśli chodzi o dyplom użytkowości nie wszystkie rasy mają wymóg min. 75% punktów. Np. z tego co pamiętam w grupie VII wymagany jest dyplom II stopnia, co na FT oznacza dużo mniej punktów niż 75% (co jest logiczne bo FT mają zupełnie inną skalę punktacji). Najlepiej zajrzeć do regulaminu na stronie FCI.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

[quote name='wyzelwloski']Również czekam na C.I.E. dla Bracco Italiano. Ostatni CACIB z Drezna (27.04), wniosek wysłany od razu, w ostatni piątek mail z ZG, że wniosek przesłany do FCI.

Jak myślicie, ile jeszcze będę czekać???

pozdrawiam ;)[/QUOTE]

My mamy ostatni CACIB zdobyty w podobnym czasie(13.04),wniosek poszedł 20 kwietnia.
Do FCI wysłany 1 lipca.
Też jeszcze czekamy :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagoodka']a więc łopatologicznie są 2 intery:
CIB - międzynarodowy champion piękności - 2 CACIBY + certyfikat uzytkowości z minimum 75% możliwych do zdobycia punktów
CIE - międzynarodowy champion wystawowy - 4 CACIBY bez certyfikatu :)[/QUOTE]


Troche pomieszałaś ;):

[COLOR=#000000][B]C.I.B. [/B](Międzynarodowy Champion Piękności FCI) [B]dla ras niepoddawanych [/B]próbom pracy - ten jest dla "kanapowców" ;) -> 4 x CACIB
[B]
C.I.B. [/B](Międzynarodowy Champion Piękności FCI) [B]dla ras poddawanych [/B]próbom pracy

[B]C.I.E. [/B](Międzynarodowy Champion Wystawowy FCI) dla ras poddawanych próbom pracy


plus jeszcze:
[/COLOR][COLOR=#000000][B]C.I.C. [/B](Międzynarodowy Champion Wyścigowy FCI
[B]C.I.B.P.[/B] (Międzynarodowy Champion Piękności i Użytkowości

[URL]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=cha[/URL][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Troche pomieszałaś ;):

[COLOR=#000000][B]C.I.B. [/B](Międzynarodowy Champion Piękności FCI) [B]dla ras niepoddawanych [/B]próbom pracy - ten jest dla "kanapowców" ;) -> 4 x CACIB
[B]
C.I.B. [/B](Międzynarodowy Champion Piękności FCI) [B]dla ras poddawanych [/B]próbom pracy

[B]C.I.E. [/B](Międzynarodowy Champion Wystawowy FCI) dla ras poddawanych próbom pracy


plus jeszcze:
[/COLOR][COLOR=#000000][B]C.I.C. [/B](Międzynarodowy Champion Wyścigowy FCI
[B]C.I.B.P.[/B] (Międzynarodowy Champion Piękności i Użytkowości

[URL]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=cha[/URL][/COLOR][/QUOTE]

Oj chyba jednak Tobie się pomieszało.
Wcześniej rozmiawiałyśmy z [B]panbazyl [/B]tylko o psach poddawanych próbom pracy bo obydwie takowe posiadamy (psów nie podlegających próbom pracy nie brałyśmy pod uwagę, bo nas po prostu nie interesują ) i tak:
CIE jest dla "kanapowców" (czyli miałysmy tu na mysli psy podlegajace próbom pracy, bez zaliczonych konkursów) - 4 CACIBy, bez konkursów pracy
CIB - 2 CACIBY + konkursy pracy.
Polecam czytać dokładniej posty :)

Link to comment
Share on other sites

Soory Jagoodka, masz rację :oops:.

zawsze wydawało mi sie że "kanapowce" za 4 Caciby dostaja C.I.B., a jesli sa uzytkami to dodatkowo C.I.E. ...

Poczytałam dokładnie ;) i uważam, że nie jest to zbyt logiczne ;) ..... nie wiem, po co takie zamieszanie ... mój kanapowiec ma C.I.B. (za 4 Cacib'y), ale Twój uzytek zeby dostał C.I.B. musi mieć próby (+ 2 Cacib'y) :) ... bez prób za 4 Caciby to ma C.I.E. .... Nie mogłoby być C.I.B dla wszystkich za 4 Cacib'y ? :evil_lol::evil_lol:

Za to za 4 Caciby + próby możesz mieć C.I.B. + C.I.E. .....

Link to comment
Share on other sites

Po jakim czasie od daty wystawienia dyplomu przez FCI dostaliście go do ręki?

1 sierpnia dostałam odpowiedź z FCI, że dotarły wyniki wystaw i w następnym tygodniu (5-9 sierpnia) tytuł będzie potwierdzany. Na razie nie dotarł :/

W sumie od skończenia intera (15 luty) minęło już 6 miesięcy i mam przestrogę dla wszystkich - nie planujcie zakończenia championatu wystawami na wschodzie Europy (w moim przypadku Mołdawia)... Lepiej tam zaczynać, a nie kończyć, bo możecie bardzo długo czekać na dyplom. Całe szczęście wybrałam się w kwietniu jeszcze do Satu Mare i Rumunia wyrobiła się w terminie i dzięki temu nie muszę czekać jeszcze dłużej. Nie zdziwię się jeśli Mołdawskich CACIBów na dyplomie wcale nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Teraz dłużej trwa potwierdzanie intera, bo po pierwsze są sprawdzane dokładnie Cacib'y z klasy championów,a po drugie - kraj może przesłac w terminie zestawienie powystawowe, ale musi także zpłacić do FCI. Dopiero po opłacie potwierdzaja ;) .[/QUOTE]
a co znaczy "dokladnie z klasy championow"? czy z innych nie sprawdzają tak dokładnie? Nie żebym się czepiała, ale mnie to zaciekawiło, dlaczego taka promocja na champion class?

Link to comment
Share on other sites

Od lipca jestem w kontakcie z osoba odpowiedzialną za dyplomy i w moim przypadku na pewno chodziło o niedotrzymanie terminów przez Mołdawię, która co ciekawe od czasu wystawy zdążyła zorganizować 4 kolejne CACIBówki... Jakbym wysłała wniosek po wystawie w Rumunii (połowa kwietnia) to czekałabym 3 miesiące (papiery z Rumunii) + miesiąc na wystawienie i wysłanie, a nie 6.

Co do sprawdzania klasy championów to też się dziwię ;) Jeden z moich CACIBów na dyplomie, to resCACIB za cacibowym psem z klasy otwartej. Wspomniany pies czekał na dyplom ChPolski b. długo, a intera skończył dzień wcześniej. W takiej sytuacji o pomyłkę dużo łatwiej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...