Jump to content
Dogomania

Interchampionat


Dzidtka_Gl

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

a ja się chciałam pochwalić, że mój golden zdobywając dyplom na konkursie myśliwskim zakończył drugi interchampionat i jest teraz także Międzynarodowym Championem Piękności!!! Ciekawe ile tym razem będziemy czekać na dyplom....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga616']a ja się chciałam pochwalić, że mój golden zdobywając dyplom na konkursie myśliwskim zakończył drugi interchampionat i jest teraz także Międzynarodowym Championem Piękności!!! Ciekawe ile tym razem będziemy czekać na dyplom....[/QUOTE]

[quote name='Lotty']Po wczorajszej wystawie w Komarom mój Bingo także dołączył do grona oczekujących na dyplom Interchampiona.[/QUOTE]
Nie wiem, ile będziecie czekac, ale gratuluję!!!

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='Asiaczek']Aaaaa, fakt, przy pierwszym Interze, to radośc jest inna:) Bardziej emocjonalna;)

Pzdr.[/QUOTE]

O tak emocje i radość ogromne:smile:. Dodam tylko, że Bingo, tak samo jak oboje jego rodzice, urodził się w Polsce, więc sukces cieszy jeszcze bardziej.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Darianna']resCACIBY nie po interach nic Ci nie dają. Brak Ci jeszcze 1 zagranicznego CACIBa i rok odstępu między 1 a 4 CACIB (jeśli nie masz)[/QUOTE]
Dobrze [B]Darianna[/B] prawisz:).
Ja bym tylko jeszcze dorzuciła info o sędziach.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='Asiaczek']
Ja bym tylko jeszcze dorzuciła info o sędziach.[/QUOTE]

Otóż to! CACIBy muszą zostać przyznane przez co najmniej trzech sędziów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monikkk']Gratuluje Wam Interchampionów :multi:

mam pytanko:

czy do Interchampiona wystarczą
3 CACIBY (2 polskie + 1 zagraniczny )
i 4 res-CACIBY [nie po Interach] ( 3 polskie i 1 zagraniczny ) ?

proszę Was o odpowiedź[/QUOTE]

Monikkk - to jest regulamin np. championatu Czeskiego ;)

Res CACIB ma zupełnie inne prawa niż res CAC-e , do Interchampiona muszą być mininum 3 kraje, muszą być minimum 4 CACIB-y lub res-CACIBY ale po Interze lub psie któremu CACIB-u nie uznają (np. pomyłka i pies jest wiekiem jeszcze młodzieżowy albo wrecz wskutek sędziowania innym systemem niż FCI np. z regulaminu AKC CACIB sędzia da psu z klasy młodzieży, kraj bez pełnoprawnego prawa członkowstwa w FCI , Księga Wstępna a nie PKR)

Chyba, że masz psa użytkowego (zgodnie z regulaminem FCI ) i starasz się o Interchampionat Psów Pracy - wtedy wystarczają 2 CACIB z 2 krajów z załączonym dyplomem uzytkowości psa. (chyba nic nie pomyliłam ....) .

Regulamin masz na stronie ZK.

I jeszcze jedno, ten rok to dokładnie musi być rok i 1 dzień, mi się nie liczyło że moja ma 8 CACIB z 4 krajów ale w czasie 20 luty 2010 i 20 luty 2011 brakowało tego " i jeden dzień". Musiałam więc dorobić REGINIE jeszcze "czasowy" wniosek (w ramach rekompensaty dorobiła 1 res i 2 CACIB ;) )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Lotty

[quote name='Monikkk']Dzięki dziewczyny, pragnę się pochwalić, że właśnie skończyliśmy Interchampionat :loveu:
juppiiii :multi:

teraz tylko proszę o info co mam robić by otrzymać dyplom :cool3:[/QUOTE]

Gratulacje!

Teraz musisz pobrać (ze strony Zarządu Głównego) i wypełnić komputerowo wniosek o wydanie dyplomu Interchampiona, a następnie odesłać mailem wypełniony wniosek do Zarządu. Ja właśnie tak zrobiłam, a potem (po kilku dniach) zadzwoniłam do Zarządu z pytaniem, czy dostali mój wniosek. Okazało się, że tak, ale brakuje nam potwierdzeń CACIBów. I teraz jest problem. Mamy dwa potwierdzone CACIBy (nadal czekamy na potwierdzenie z Presova, a wystawa była w lutym). Mam w związku z tym pytanie do bardziej doswiadczonych: Czy te potwierdzenia są aż tak ważne? Jeśli przez to procedura wydania dyplomu zostanie wstrzymana to przyjdzie nam czekać na dyplom do przyszłego roku.

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze słysze, aby potwierdzenia miały obecnie (!) jakiekolwiek znaczenie!!!
Według mnie ZG powinien odesłać do FCI Twój wniosek i to FCI obecnie ma się martwić, jak znaleźć Twoje CACIB'y. A nie Ty. Gdyby tak było (tzn. że masz czekać na potwierdzenia), to niektórzy z nas do tej pory nie mieliby certyfikatów w ręku!!!!
Więc, niech panie w ZG nie opowiadają takich rzeczy. Ich zadaniem jest odesłanie opracowanego wniosku do FCI i to wszystko. Jak się okazuje, to tez jest spore wyzwanie dla niektórych...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Asiaczek prawdę pisze. Gdybym miała czekać na potwierdzenie CACIBa z Bratysławy... Chyba by mnie coś trafiło. Ewentualnie, jeśli Ci się chce ;-), możesz przedzwonić do tych organizacji/organizatorów wystaw, gdzie Twój psiak CACIBy dostał i zapytać, czy z FCI dostali potwierdzenia (haha, znam takich, co tak robią ;) ).

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :). W takim razie po urlopie w ZG zadzwonię i dowiem się, co z moim wnioskiem.

Też mi się wydawało, że potwierdzenia nie są potrzebne, skoro we wniosku podaje się terminy i miejsce wystaw oraz numer katalogowy psa i nazwisko sędziego. Te potwierdzenia, to tylko zbędna biurokracja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...