Jump to content
Dogomania

CACIB Kielce 13-14.11.2010


Bura

Recommended Posts

[quote name='Kozanka']czyli badań w Kielcach nie będzie, szkoda.
Szkoda, że żadnego weterynarza z Krakowa nie ma.[/QUOTE]

jak zwykle Małopolska jest w tyle :// W ogóle to Południe Polski zawsze jest w tyle z różnymi badaniami:// niestety Wrocław, Warszawa, Lublin czy Olsztyn są poza moim zasięgiem. Choć czasem - w sumie raz do roku - można było zrobić w zkwp w Krakowie badania, ale jak się chce przebadać np. 7 tygodniowe szczeniaki, to trudno wszczelić się w termin przed ich odejściem do nowego domu :((

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 362
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='miniaga']Najlepiej pojechać i przekonać się samemu:) chętnie poznam twoje wrażenie po wizycie.[/QUOTE]
Na razie mam wszystkie baski przebadane, więc nie mam potrzeby. Ale kto wie, co nam Nowy Rok przyniesie...

[quote name='Elitesse']mam nadzieje ze niedlugo pojawi sie plan sedziowania[/QUOTE]
Jak juz będzie - podaj link, OK?
BTW - jak ja Was daaaawno nie widziałam, nie czytałam;)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moonika']Sunny w Krakowie w Związku też są robione badania:) a dodatkowo można i u kilku wetów zrobić;)[/QUOTE]

Tiaaaa... a potem się okazuje że pies nagle ozdrowiał, jak w Kielcach w ub. roku. Albo jest zdrowy jak rydz a w rzeczywistości... Po cos jednak zrobiono tę listę wetów uprawnionych... Zbadać to i w Rzeszowie można. Tylko pytanie z jakim skutkiem i na ile to będzie wiarygodne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Tiaaaa... a potem się okazuje że pies nagle ozdrowiał, jak w Kielcach w ub. roku. Albo jest zdrowy jak rydz a w rzeczywistości... Po cos jednak zrobiono tę listę wetów uprawnionych... Zbadać to i w Rzeszowie można. Tylko pytanie z jakim skutkiem i na ile to będzie wiarygodne.[/QUOTE]

Popieram:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']

Z dr Oliwią ja osobiście mam problem taki, że nikt w środowisku okulistów jej nie zna... Dlatego nie wiem gdzie robiła specjalizacje, czy posiada dyplom CPD, czy należy do BrAVO ect.[/QUOTE]

A generalnie i podsumowując na smutno, wszystkie te certy - także w/w wetów- można sobie wsadzić za granicą, bo żaden z nich nie jest badaniem ECVO. I np kryjąc sukę duńską, holenderską, belgijską, itd itd, oni pytają o ECVO, którego ŻADEN wet - przynajmniej z tego co pytałam wiosną tego roku- nie robi. Jaja mieliśmy w Danii właśnie, bo ichni ZK nie chciał uznać certu naszego krajowego- co z tego że cert Kiełbowicza... A nie uznany cert znaczy ze szczenię nie może zostać zarejestrowane- ot, taki fajny kundelek po polskim psie :angryy:
Udało się nam w końcu to załatwić, ale mało brakło a musiałabym jechać do Berlina na prawdziwe badanie oczu, które jest uznawane takze za granicą.

Link to comment
Share on other sites

[B]Jefta[/B], jeśli nie uda Ci się nic znaleźć to daj znać jakoś w przyszłym tygodniu, bo na wcisk się do nas zmieścisz- uprzedzam tylko, że nasza podstawowa ekipa podróżująca jest dość trzepnięta w głowy, jak to ta dzisiejsza młodzież no :lol: jedziem chryslerem grand voyagerem, jak się wyjmie 2 fotele to jest 5 miejsc, 4 są już zajęte + moja aussiczka, 4mies hokkaido, i 9mies aussiczka (hokkuś w klatce, moja suka pewnie też)- więc jeśli Twoje zwierzątko (?) jest pokojowo nastawione w środkach transportu (bo moje np. nie będzie sobie życzyło takiej ilości 'obcych futer' w jej afcie stąd też ta klatka) i przy okazji Ciebie ta wizja nie przeraża- to daj znać na priv ;)
Dodam tylko że zza Poznania do Wwy jechałam nim w 3 osoby, aussie, bc, i dwa pudle średnie i był luz, więc teraz może być tzw.ścisk znośny :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Sexy jest bardzo pokojowo nastawiona do przyrody ożywionej wszelakiej i nie ma mózgu, więc była by zachwycona podróżą w zwariowanym towarzystwie :) to 10 miesięczna wilczakówna. odezwę się w takim razie przyszłym tygodniu, czekam jeszcze na spis wystawców, bo niespecjalnie chce mi się jechać i może w zbyt silnej konkurencji znalazłabym sobie wymówkę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']Nio tak to jest dużo zależy od tego kto bada, (........) Natomiast o zeszłorocznym badaniu w Kielcach słyszałam, że psy, którym znikły choroby miały je zdiagnozowane rok wcześniej i więcej. Zaćma nie znika, więc albo lekarz jest niekompetentny, (...) [QUOTE]

Też zauważyłam, że psy u których znany wet okulista wykrył kataraktę, badane u nowo odkrytego były już tylko podejrzane :crazyeye: o wystąpienie tej choroby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnethka']spis wystawców też jest ;)



ach... już się nie moge doczekać, będę teraz latać jak nakręcona przez calutki tydzień :D[/QUOTE]

My sami w klasie, pies z młodziezy caciba nie dostanie więc jakby tylko sędzina łaskawa była to będziemy mieć trzeciego z Polski :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...