Jump to content
Dogomania

Schroniskowe przepisy...


AlaNowak

Recommended Posts

Mam 14 lat i chciałabym zostac wolontariuszka w schronisku... dzwonilam itd i niestety dowiedzialalm sie, ze dopiero od 16.r.z mozna byc takim wolontariuszem.... Czy we wszystkich schroniskach tak jest??? I czy moge prosic o zacytowanie jakiegos przepisu itd??? Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Różnie to jest, ale zazwyczaj 16-18 lat...:(

[URL="http://arka.strefa.pl/R3.html"]http://arka.strefa.pl/R3.html[/URL]
[quote]Członkiem zwyczajnym może być obywatel Polski lub cudzoziemiec, który ukończył 16 rok życia.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alanowak']Mam 14 lat i chciałabym zostac wolontariuszka w schronisku... dzwonilam itd i niestety dowiedzialalm sie, ze dopiero od 16.r.z mozna byc takim wolontariuszem.... Czy we wszystkich schroniskach tak jest??? I czy moge prosic o zacytowanie jakiegos przepisu itd??? Pozdrawiam[/quote]

W Zabrzy trzeba mieć 16 lat... Kiedyś było 14 lat, ale trzeba było podnieść tą barierę... :roll:
Ale w Miechowicach chyba nie ma wcale wolontariuszy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alanowak']nie ma wogole,a le rozmawialalm z kierowniczka i wl;asnie powiedziala, ze przyjelaby mnei z otwartymi ramionami, ale niestety prawo przewiduje , ze trzeba miec ukonczone 16...:-([/quote]

A może ktoś z Twojej rodziny (pełnoletni) by z Tobą jeździł do schronu. Wolontariuszem by była ta osoba, a Ty byś pomagała. Może też być ktoś obcy, jeżeli Twoi rodzice by się zgodzili.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

W Kaliszu - na stronie internetowej - znajduje się informacja, że wolontariuszem można zostać po ukończeniu 16. roku życia - za zgodą rodziców/opiekunów. W praktyce czasem wygląda to inaczej. Pojechałam osobiście i, mimo że mam niecałe 15 lat, kierowniczka schroniska nie miała nic przeciw młodszemu wolontariuszowi i - jak często mówi - nie żałuje, bo każda para rąk się przyda :). Może pojedź osobiście, porozmawiaj.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...