Jump to content
Dogomania

Ile powinna ważyć roczna Akita?


mlatej

Recommended Posts

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich.

Nigdzie nie znalazłem informacji ile ma ważyć roczna Akita, moja waży 21kg, wygląda zdrowo, nie za chuda, nie za gruba:) Czy to dobra waga? Gdzie można znaleźć jakieś szczegółowe informacje na ten temat?

Link to comment
Share on other sites

Nie odpowiem ci na to pytanie, bo sama nie wiem.
Sama jestem ciekawa, jak to jest z wagą akicią.
Może ma ktoś z forumowiczów rozpiskę - jaka waga przypada na poszczególne miesiące życia akity. Nie mam pojęcia czy moja waży za dużo czy za mało, czy może w sam raz :)

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][B][FONT=Comic Sans MS]ja robiłam taka rozpiskę u siebie w galerii, trzeba by tam poszukać ;) ale z tą wagą to różnie bywa, sama się przekonałam, że za bardzo nie ma co porównywać, jeden będzie miec 30 kg i będzie wyglądać na chuderlaka a drugi na grubego ;) ważne żeby pies był umiarkowany do swoich gabarytów[/FONT][/B]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Witam.to moja pierwsza wizyta w Dogomani,wiec jeszcze niewiem jak sie tu poruszac?! Ale mam pytanie :) co zrobic gdy szczeniak Akity amerykanskiej 14 tygodni niezabardzo chce jesc .Wyprubowalismy juz wiekszosc marek jedzenia w puszkach , suchej, i domowych .Jest odrobaczona, przeglodzilismy ja 1 dzien i nadal nic .Podziumdzia i zostawia.Wazy 16 kg.Jest dosc wysoka do swojego rodzenstwa jest okolo 5 cm wyzsza.Tamte szczeniaki wygladaja fajnie a moja Parma chudo.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Ja ostatnio wzięłam swojego na wagę- 4 miesiące i 15 kg wagi. Myślę, że to dość optymalnie, choć dla mnie wygląda grubo- jest naprawdę mocno przypakowany, futro też jest bardzo gęste i pewnie stąd to wrażenie.

Co do braku apetytu- Haru też ostatnio wybrzydzał, myślałam, że to karma się znudziła, ale nie- w gębie wyraźnie brakowało mu trzech zębów. Zaczęłam namaczać mu karmę odrobiną wody, pomogło!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 4 years later...
  • 2 years later...

Moja Mizu (Akita japońska)mając 3 m- ce ważyła 9,9 kg.

W 4 m-cu 13,8 kg i to tyle na chwilę obecną.

Posiłki 3 razy dziennie (2 przygotowywane przeze mnie, 1 suchą karma)

Dużo ruchu i codziennie. Zdarzało się że rano trochę zjadła i resztę zostawiła, w południe i wieczorem nie było takich sytuacji. Akita nie są łakome i lubią zawsze coś nowego spróbować (np. Jogurt, jajko gotowane, twaróg, ryby słodkowodne ale gotowane i bez ości) 

To tyle z moich obserwacji i doświadczeń.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...