Jump to content
Dogomania

książka o zaprzegowcach


ewaka

Recommended Posts

zamówiłam sobie w jednej z księgarni netowych nową, polską książkę "Psy zaprzęgowe"

Marcin Jan Gorazdowskiego. Ale jak zwykle zrobiłam to w ferworze i nawet nie wiem czy cos jest warta????? teraz czekam (trzy dni) aż przyjdzie. ALe może wy mieliscie już ją w rękach i wiecie co nieco? podobno jest ponad 160 barwnych fotek i w ogle ładnie wydana. Ale co z merytoryką????

Link to comment
Share on other sites

Jak zapoznasz sie z nia to napisz krotka recenzje :)

Na stronie oficyny wydawniczej jest krotki opis tresci, a raczej wyliczanka - zapowiada sie ciekawie ale z drugiej strony nie widze zbyt wielu roznic miedzy ksiazka "Moj pies, moje hobby: Psy zaprzegowe" napisanej przez jakies panie - przepraszam za moja ignorancje :oops: .

Link to comment
Share on other sites

Kicha... Jesli nie planujesz i nie masz zamiaru miec zaprzegu, czy byc maszerem.

Ksiazka jakbym powiedzial, jest bardzo na temat zaprzegow, o psach nie znajdziesz natomiast wiele informacji.

Książka napisana z wielkim rozpędem.

Ale moja ocena może być inna. Mało ciekawa moim zdaniem, ale inni może ocenią inaczej. Trochę tak jak katalog np. ubrań wg. reguły "nie masz zamiaru kupic - nie przegladaj".

:-)

Link to comment
Share on other sites

Moje zdanie jest odmienne.

Pierwszy raz pojawila sie ksiazka z prawdziwego zdarzenia.

Porownujac do innych pozycji jest swietna.

Duzo zdjec troche historii czolowi zawodnicy w zasadzienaprawde duzo.

Nie jest to ksiazka o danej rasie ale wzorce podane i tak sa najszersza publikacja dotyczaca konkretnych ras.

Nie majac wogole konkurencji w postaci innych publikacji na innym poziomie ja daje jej ocene 10/10.I napewno warto ja kupic moze jedynie cena jest dosc wysoka , ale mozna ja kupic calkiem niezle bo w wydawnictwie kosztuje 47 zl + 9 za wysylke.A w pomniejszych ksiegarniach mozna ja kupic za 42 zł.

Link to comment
Share on other sites

Kicha... Jesli nie planujesz i nie masz zamiaru miec zaprzegu, czy byc maszerem.

quote]

????? a co mozna jeszcze planowac ? kanapowca na wystawe ?????

bo jakos nie moge sobie wyobrazic trzeciej drogi.

a jak ktos nie planuje byc maszerem lub miec zaprzegu totym bardziej powinien ksiazke przeczytac bo uswiadomi sobie moze ze TO SA PSY ZAPRZEGOWE ZYJACE W STADZIE wiec to raczej zrozumiale.

bez urazy

Link to comment
Share on other sites

tj, mnie wystarczy ze obejrzalem Snow Dogs i uswiadomilem ze sa to SYBERIAN husky a nie POLSKI husky, zatem nigdy w Polsce nie powinny sie znalezc, stado natomiast dla psa sklada sie nie tylko z niego samego. Ksiazke natomiast traktuje tak jak ksiazke z opisem technicznym np. samochodu, nie kazdemu kierowcy musi sie podobac.

Jednak jak juz wspomnialem jest to moje zdanie na temat tej ksiazki i nikt nie musi go podzielac.

Link to comment
Share on other sites

co do tego., ze jest troche zdezaktualizowana, - niestety, ja pracuje w mediach, ksiazkami tez sie kiedys zajmowalam i wiem jak dlugo trwa u nas przygotowanie ksiazki do druku łącznie ze znalezieniem dobrego, w miare taniego i szybkiego wydawnictwa - i to jeszcze takiego ktore zdecyduje sie wejsc w ksiazke hobbystyczną. Podejrzewam, ze ksiazka powstala jakies dwa lata temu, jak nie wczesniej, ale i tak z utesknieniem na nia czekam.

jak tylko jak zbadam od dechy do dechy to dam znac

Link to comment
Share on other sites

Posiadam obie ("Husky i inne" oraz "Psy Zaprzęgowe"), bo psami zaprzęgowymi interesuję się od dawna (mam jamnika, ale to już inna historia...). "Husky i inne" - mała, sraczkowata książeczka, przeczytana przeze mnie pierwszego dnia, nie była piękne wydana , a 16 fotografii nie zwalało z nóg. Kilka dni potem wpadła mi w łapki książka "Psy Zaprzęgowe". Twarda okładka, ładny papier, liczne ilustracje - odrazu lepsze wrażenie. Jednak, o ile w "Husky i inne" wszystko było opisane dokładniej, to w "Psy..." jest raczej uogulnienie i większy nacisk położono na zdięcia. Ze zdaniem Maxa zgadziam się połowicznie - nawet jeżeli maszerem nie jesteś, książkę warto przeczytać i zapoznać się z tym, jakże cudownym, sportem. Jednak cena (ponad 40 zł) jest niezbyt mała...

...Ale zdięcia ładne ^^

...Osobiście polecam obydwie pozycje - jedna uzupełnia drugą. Idealny prezent na mikołaja ^^...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...