Jump to content
Dogomania

Dobra hodowla Goldenków


kamiss

Recommended Posts

[QUOTE]Mysle,ze my członkowie ZKwP obralismy zly kurs krytykujac PKPR--mysle,ze nalezy ksztaltowac przeciwny - pozytywny wizerunek tej organizacji wlasnie z powodow wyzej wymienionych[/QUOTE]

:crazyeye:
Zartujesz sobie? Przeczytaj sobie ich regulamin hodowli - nikt ani nic nie przekona mnie, zeby pozytywnie wypowiadac sie na temat tej "organizacji".
Pomijajac wszystko inne, wydaje mi sie, ze z takim zasiegiem (marginalnym, przyznasz) ta organizacja nie ma szans stac sie prawdziwa konkurencja dla ZK.
Nie naleze do grona zapalonych dzialaczy, bo zmienianie cudzego swiatopogladu nie jest moim celem zyciowym, ale nie widze powodow, dla ktorych nalezaloby stosowac jakas specjalna (i pochlebna!!!) polityke wobec PKPR. Moze raczej nalezy posprzatac na wlasnym, ZK-owskim podworku?

Link to comment
Share on other sites

...posprzatac na wlasnym podworku? ciekawe-zycze powodzenia...
A co do PKPr i ZKwP-coz...i tu i tu sa ludzie, bedacy prawdziwymi milosnikami psow i poszczegolnych ras...ale zawsze czarna owca sie trafi...
Co do ilosci czlonkow i panstw czlonkowskich-ile czasu dziala FCI a ile PKPR? Mysle, ze z racji mniejszego zamieszania wokol ras i ludzi ta druga organizacja po woli sie rozrasta...
Nie jestem zwolennikiem ani jednej ani drugiej-nie podoba mi sie co sie dzieje i czlonkowie niestety kryja matactwa i porzekrety innych-to fakty.
proponuje zastanowic sie nad sensem istnienia wogole zwiazku i jakie powinny byc priorytety dzialalnosci takowego...na razie daleko nam do ideii...

Link to comment
Share on other sites

..a w sprawie szczeniat na wystawach itp...
Czlonkowie ZKwP na kazdej wystawie sprzedaja oficjalnie szczenieta-metryki sa wetkniete za szybe jako swiadectwo rasowosci szczeniat-miedzynarodowa we Wroclawiu co roku roi sie od takich przypadkow...co niedziele w miom miescie jest plac targowy a tam szczenieta jakie chcesz, rodowodowe z ZKwP...w klatkach, na mrozie telepiace sie ze strachu i zimna...nic milego. To jest w porzadku?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]...posprzatac na wlasnym podworku? ciekawe-zycze powodzenia...[/QUOTE]

Nie wiem, do kogo to bylo. Ja napisalam wyraznie, ze zmienianie cudzego swiatopogladu to nie jest to, na co chce poswiecac moj czas, jednak wydaje mi sie, ze sprzatanie wlasnego podworka jest lepszym rozwiazaniem niz wynoszenie na piedestal PKPR z ich "zaleceniami" (bo na nich w duzej czesci opiera sie regulamin hodowli w tej organizacji)

[QUOTE]Co do ilosci czlonkow i panstw czlonkowskich-ile czasu dziala FCI a ile PKPR?[/QUOTE]

Skoro juz chcesz porownywac, to moze raczej FCI do ACE i ZK do PKPR?

[QUOTE]Nie jestem zwolennikiem ani jednej ani drugiej-nie podoba mi sie co sie dzieje i czlonkowie niestety kryja matactwa i porzekrety innych-to fakty.[/QUOTE]

Ty tez to robisz? Wiesz, najlatwiej zaczac "sprzatanie" od siebie.
Jezeli chodzi o "krycie" matactw i przekretow... nie wiem jak Ty, ale ja, jako zupelnie szeregowy i szary czlonek ZK, ktorego dzialanosc ogranicza sie do oplacenia skladki raz w roku mam dostep jedynie do zaslyszanych informacji. I co, mam isc do kogos i powiedziec, ze "slyszalam, ze X robi przekrety"? Zeby kogos oskarzyc, trzeba miec dowody - bardzo zaluje, ze w przypadku niektorych nie posiadam takowych.

[QUOTE]na razie daleko nam do ideii...[/QUOTE]

A co Ty robisz, zebys, jako czlonek tej organizacji, przyczyniala sie do "poprawy statystyk" nalezac do grona hodowcow-idealistow, ktorzy wbrew "trendom" hoduja z pasja i dobro zwierzat liczy sie dla nich przede wszystkim? Nie odbieraj tego pytania jako ataku, nie znam Cie i nie wiem, jakim jestes hodowca, a na swojej stronie nie podajesz zbyt wielu szczegolow (chocby wynikow badan Twoich suk).

Link to comment
Share on other sites

Nie ma hodowcow idealistow. Takie pojecie nie istnieje. Idealistami byli np utopisci a hodowca to w pierwszej kolejnosci odpowiedzialnosc, w drugiej ciezka praca w trzeciej raz zysk raz strata.Bilans wychodzi na zero.
A nie daj Boze trafic do hodowcy idealisty, ktory zamiast poslugiwac sie wiedza bedzie realizowal swoje prywatne idealne wizje .
Co do PKPR- alez nikt cie nie namawia abys zmieniala swoje poglady. Pozwol jednak innym miec wlasne. Co do zamiatania własnego podworka- zycze szczescia- szybko zostaniesz zamieciona Ty sama. Wiesz, przed toba juz tez byli tacy co zamiatac probówali..-

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mojek']Dorota , nigdy nie widzialas czlonkow ZKwP sprzedajacych szczeniaki w klatce , na upale? Wiekszosc tych sprzedajacych pod wystawa to czlonkowie ZkwP!!!!!! A ja widziałem sprzedajacych tuz przy ringu, pól metra od ringu.- 2 lata temu - Katowice. Bylas , widzialas. Twoja rasa.[/quote]

Bylam,ale przyznaje ze nie widzialam akurat tam.Owszem,widzialam kilku hodowcow z ZK sprzedajcych pod wystawami,ale nigdy nie widzialam "wladz" czy sedziow tak handlujach,a tutaj sprzedaz dotyczyla sedziow i zalozycieli PKPR.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...