Jump to content
Dogomania

Hacker - sportowy golden! Nowy sprzęt!!! x] Fuji FinePix S5600


Anza&Hacker

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Anza&Hacker'][CENTER][COLOR=red][B]!!!HACKER JEST ZATRUTY!!![/B][/COLOR][/CENTER]



Musze teraz się trzymać bo okazało się, że Hacker też się zatruł. Jedyne jego objawy to czarny kał (jest taki przy krwotokach w ukł. pokarmowym) i niemiły zapach z pyska (taki sam jak miała Vi przed śmiercią). Dwie kupy zrobił już normalne bez krwi jedną po drodze do weterynarza, drugą 5 godzin później jak wracaliśmy z gabinetu - tyle nam to wszystko zajęło.

U weta na początku miał zmierzoną temperaturę (38-coś nie wiem ile dokładnie, za duży stres i zamieszanie) - na termometrze było trochę krwi i pobrane 3 probówki krwi do badań potem poszedł do innego pomieszczenia na kroplówkę pod którą spędził jakieś 2 godziny, a na koniec jej dostał jeszcze domięśniowo zastrzyk przeciwkrwotoczny jakiś.

Poczekaliśmy jeszcze następnie chyba niecałe pół godziny (w tym czasie podeszliśmy na trawnik przed ambulatorium na szybkie wysikanie złotka) i były wyniki badań - są dobre. Nerki, wątroba w porządku, anemii nie ma. Jedyna rzecz, która nie była w normie to fibrynogen - czyli spadła krzepliwość krwi.

Weterynarz ([FONT=Tahoma][SIZE=2]jako główny był Hildebrand Wojciech, a psa obsługiwała grupa praktykantów - jak to na klinikach[/SIZE][/FONT]) zaleci[FONT=Tahoma]ł podanie [/FONT]kolejnych zastrzyków - witaminy K, B12, antybiotyku z tego co rozumiałam. Dwa były domięśniowe, dwa zwykłe.

Następna wizyta pojutrze jeżeli nic się nie będzie działo. Ja w domu mam po 3 tabletki dwa razy dziennie zaczynając od dzisiaj wieczora podawać VITACON.

W książeczce miły praktykant wyraźnie napisał mi co piesek miał podane, więc mogę tutaj podać.

Zastrzyki:
Vitacon 3 ml i.m.
Clanohepar 3 ml i.m.
Dexafort 1 ml i.m.
Betamox 2,9 ml s.c.
Catosal 5 ml s.c.

Kroplówka:
0,9 % NaCL + glukoza 5% 500 ml
"Płyn do infuzji" - to było na butelce

Teraz zostaje mi obserwować i czekać.[/quote]
Czy wet zlecił jakieś badania pod kątem przyczyny zatrucia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiunia']Czy wet zlecił jakieś badania pod kątem przyczyny zatrucia?[/quote]
Nie - objawy zarówno Vi jak i Hackera wskazują na typowe zatrucie trutką na szczury - jednocześnie wiem, że w parku koło domu, gdzie codziennie chodziłam z nimi na spacery takie paskudztwo ktoś wysypywał - prawdopodobnie też umyślnie trując psy :shake:

Link to comment
Share on other sites

Hacker jest troche zmęczony wizytą na klinikach - byliśmy tam 5 godzin prawie, ale poza tym czuje się zupełnie normalnie. Ma apetyt, chce się bawić, ćwiczyć - jest z nim dobrze na chwile bieżącą - przynajmniej tak behawioralnie - bo co w środku jego organizmu się dzieje niestety nie wiemy.

Link to comment
Share on other sites

Dyskretnie przeglądałam Waszą galerię i tu taki szok :crazyeye: Naprawdę współczuję, wiem przez co przechodzisz bo moja poprzednia dalmatynka odeszla od nas w wieku trzech lat też przez trutkę :placz:

Kurcze, mieszkam tuż obok Ciebie i korzystamy z tego samego parku, a mojej łaciatej też czasem zdarza się coś porwać z trawnika :angryy:

Anza, trzymaj sie :calus:

Link to comment
Share on other sites

Park Stanisława Tołpy przy skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego z Nowowiejską i z Prusa z drugiej strony - tam obok jest kościół i tym "moherowym babcią" wszystko przeszkadza - być może to one trują :shake:

Wetka, która usypiała małą Vi powiedziała, że tam w parku nawet babcie objechały ją za to, że ze swoim dzieckiem na placu zabaw była bo za głośno się bawiło, czy coś w tym stylu - chorzy ludzie i nazywają się chrześcijanami! :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...