Jump to content
Dogomania

Jamnik: Jak zacząć agility?


aniak

Recommended Posts

Mój jamniczek ma 3 mies. Chcę zacząć trenować agility. Czy to nie za wcześnie i ewentualnie w jakim wieku zacząć. Jakiej wilekości na początku przeszkody? Jak zachęcić do przeskakiwania itp?? Jak zacząć wogóle.

Jaka jest odpowiednia dawka ruchu dla takiego maleństwa ?

Link to comment
Share on other sites

Przeszkodki jak najnizsze powinny byc :lol:
Ja swoja nakrecalam na parowki :sabber::evil_lol: Ale jezeli Twoj jamniol lubi zabaweczki to niech uczy sie biegac na zabawki :p
Im wiecej ruchu w latach mlodzienczych tym lepiej, widze to po swojej suni :razz: Agility duzo jej dalo, wzmocnila sie. Z niej wogole byla wiercipieta, wszedzie bylo jej pelno. Niecierpliwy duch z niej byl :evil_lol:
A jak zachecic? Musisz nakrecic brzdaca i pokazac przeszkodke ktora ma przeskoczyc czy pokonac :eviltong:
Skad jestes?

Link to comment
Share on other sites

3 miesiace to absolutnie za wczesnie dla jamnika!!!!
jamnik, rozpoczynajac trenowanie na agility powinien miec rozwiniety kregoslup i byc przede wszystkim dojrzalszy. nie moze byc przemeczany, bo sie moze to dla niego zle skonczyc. za peirwsze kroki radze sie zabrac, gdy psiak skonczy pol roku. przeszkody jak najnizsze, najlepiej polozone na ziemi i tak czy owak, nie edzie to typowe trenowanie. raczej zapoznanie z torem.
nie ma sie co spieszyc, bo niedojrzalemu jamnikowi mozna zrobic ogromna krzywde na sile trenujac z nim agility.
szczeniaki ras duzych czy serdnich moga wczesniej zaczac trenowac, ale tez nie w tkaim wieku. tylkko wlasnie zapoznania z torem.
narazie, poki nie trenujesz agility, radze zabrac sie za posluszenstwo, bo ono gra ogromna role podczas wspolnych treningow.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...