Jump to content
Dogomania

grzywacze i grzywaczopodobne (puchate) w potrzebie!!!


Dudek

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='puma08'] Naprawdę.. czysty Ratlerek - nie Pinczer czy jak to jeszcze mówią Sarenka. [/QUOTE]
Ale ratlerek to nazwa potoczna :P Nazwa rasy to właśnie Pinczer miniaturowy :roll:
A nie pomyślałaś żeby zgłosić kobitę do US lub na policję? Byłaś tam, wzięłaś psiaki, widziałaś inne, które są na sprzedaż... Można kobicie utrudnić handlowanie psiakami, bo wiadomo jaki mają biedaczki ciężki los...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Krejzo']Sunia w czwartek pojedzie do nowego domu w Niemczech. Dziękuję za wszelką pomoc :)[/QUOTE]

Czy to domek sprawdzony czy znaleziony przez net? Bo jak przez net, to byłabym ostrożna z wywożeniem psiaka w ciemno za granicę, szczególnie że o wywozach do Niemiec było głośno...

U mnie dla grzywek chyba zawsze się znajdzie DT :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draugia']Ale ratlerek to nazwa potoczna :P Nazwa rasy to właśnie Pinczer miniaturowy :roll:
A nie pomyślałaś żeby zgłosić kobitę do US lub na policję? Byłaś tam, wzięłaś psiaki, widziałaś inne, które są na sprzedaż... Można kobicie utrudnić handlowanie psiakami, bo wiadomo jaki mają biedaczki ciężki los...[/QUOTE]
No widzisz.. i tu się mylisz. Ratlerek to jak najbardziej nazwa potoczna, wymyślona przez ludzi, ale razem z nią wymyślili lub skopiowali coś z Prasky'ego. Nie widziałaś najczęściej czarno - podpalanych, małych zadziorów z wypukłymi oczami i czaszką, niskiego na nóżkach, szczupłego, stojące uszy, ogonek kopiowany itd, ? To jest właśnie za zasadzie skrzyżowania najmniejszych okazów Pinczerów Miniaturowych z Chihuahuą. Wtedy wychodzi takie małe badziewie godne uwagi... Bo to za nic nie podobne jest do Pinczera, uwierz mi. Za dzieciaka marzył mi się taki kurdupel.. miałam może.. z 9 lat.. Tak do naszego domu trafił Pinczer, ale to nie było jeszcze to... był on po przejściach, straszny z charakteru. Raz rzucił mi się na twarz, tak, że do tej pory mam blizny, a wszystko przez poprzedni dom..... Żył nie całe 8 lat, a trafił do Nas mając 6.. nie pamiętam już dokładnie na co chorował.. weterynarze nic nie poradzili. Po jakimś czasie i płaczu za tą małą bestią pojawił się następny.. już ''Ratlerek'' - 20 cm w kłębie, chudziutki, malutki - cud, miód i maliny :loveu: w wieku 4 miesięcy mieścił się na rękę. Nie wiem ile on żył, ale coś ok tego Pinczerka po czym zdechł tragicznie. Urządził sobie spacer, po którym już nie wrócił... Szczegółów nie mogę zdradzać.. bo to wręcz drastyczne :-( Ratllerek; [URL]http://alegratka.pl/ogloszenie/ratlerki-21123881.html?h=d668eb004ad9b152[/URL] i Pinczer; [URL]http://alegratka.pl/ogloszenie/pinczery-miniaturowe-rodowodowe-21083931.html?h=6a65c7297d9c18e3[/URL] W tym ja widzę wielką różnicę. Przepraszam za Offa i nie wspieram Pseudo, ale chciałam tylko porównać, a że zdjęć nie umiem wstawiać to... ;)

tak, sprawa zgłoszona do skarbówki, maleństwa wyzdrowiały. Mam nadzieję, że tej pani nie obędzie się bez niczego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika.wrc']Napisałam dziś do Pani. Z korespondencji mam wrażenie że faktycznie chodzi im o dobro suni.Zobaczymy co z tego wyjdzie ale chyba mała trafi do mnie...Będę dawać znać co i jak.[/QUOTE]
Moniko, byłoby cudownie! Trzymam kciuki :)
A ta mała ma rodowód, czy kupiona od pseudo? Wysterylizowana?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lemoniada']Moniko, byłoby cudownie! Trzymam kciuki :)
A ta mała ma rodowód, czy kupiona od pseudo? Wysterylizowana?[/QUOTE]

Sunia ma tylko metryczkę. Nie miała sterylki ale też nie rodziła nigdy więc to przed nami. Była kupiona z normalnej hodowli ale ludziom pozmieniały się realia życiowe i dlatego szukają dla niej nowego domu. Umówiona jestem za dwa tygodnie- będę dawać znac co i jak. Mam tylko obawy czy moja mała nie będzie o nią zazdrosna i czy się dogadają..mam nadzieję bo przecież "starsza siostra" to fajna sprawa :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='magdola']Na facebooku jest grzywka naga do adopcji lub pilnego dt, skrajnie wyniszczona, z grzybica,
[URL]http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151191427343856.476946.190286013855&type=3[/URL][/QUOTE]

straszna bidulka :( te kosteczki i wielkie oczy szukające miłości :( mam nadzieję że znajdzie ciepły, dobry dom który sprawi ze zapomni co zrobił jej ktoś po tylu latach bycia razem...



My z Fifi czekamy na niedzielne spotkanie z Tiką :) trzymajcie kciuki za dziewczyny żeby się dogadały i obyśmy wóciły już we trzy do domu! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lemoniada']To ta z Tarnobrzega?[/QUOTE]

tak, miałyśmy się dziś spotkać ale nie wyszło ponieważ Pani która dała ogłoszenie pokomplikowało się coś :( Mam nadzieję że to przejściowe i tylko kwetsią czasu jest kiedy mała będzie u mnie. Czekam na potwiedzenie czy nie zmienili zdania...

Taką miałam nadzieję że dziś będzie już w domu z moją Fifi :(

p.s. Tak czy inaczej może ktoś zna kogoś kto jeździ na trasie Tarnów-Wawa i może ew przywieźć sunie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anty']Dorosła suczka z hodowli Sealsa do adopcji po zaakceptowaniu domu

[URL]http://tablica.pl/oferta/dorosla-suczka-chinski-grzywacz-z-rodowodem-ID1ApjT.html#ea0517db;r:;s:[/URL][/QUOTE]
Jest szansa, ze sunia zostanie w hodowli. Poza tym domek tylko i wyłącznie w okolicach hodowli :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...