Jump to content
Dogomania

Problem z jedzeniem


Ackne

Recommended Posts

Moja sunia ma juz około 9 miesięcy, je dwa razy dziennie, jest strasznym łakomczuchem, apetyt ma niespożyty, chyba taki charakter. Ostatnio była w hotelu psim :placz:, po powrocie oprócz przeziebienia nie zauwazylam nic zlego, natomist teraz od 2 tyg ma caly czas rozwolnienie. Jadla sucha karme i na obiad dawalam ryz z miesem i np marchewką plus witaminy. Teraz od 2 dni ma zubzone menu, chce spawdzic co jej szkodzi a co nie. Moze moglby mi cos doradzic. Wiem ze karmy Purina, Royal itp są bardzo dobre ale na takie mnie po prostu nie stac. Jakie mieso mozna jej dawac z czym, laczyc? A jesli karmy to czy w gre wchodza tylko te jakie wymienilam powyzej? :p

Link to comment
Share on other sites

hmm.. ale ta biegunka to się utrzymuje do czsu gdy zabrałas psa z hotelu? Jak to się przeziębił w hotelu to jaka tam opieka jest ;/ chammsko a co do mięsa to nie wiem spróbuj podać mu gotowanego kurczaka, z ryżem albo jak ma silną biegunke to może kleik ryżowy, węgiel a najlepiej to do weterynarza a do tej pory jakie mieso mu gotowałaś? moze jak karmisz np indykiem to zmien na wolowinke albo na coś innego.. ja myśle że mozna tu kupi c tańsza karmę np brit albo coś podobnego ich jakosc tez jest dobra albo acana - uwazam ze jest najlepsza ogolnie mysle ze po karmie sychej powinno psa "zatrzymac" ale nie weim zalezy od tego co wywolalo rozwolnienie... odezwij sie jak saobie z ta sytuacja poradzilas;)

Link to comment
Share on other sites

Dla psów szkodzą karmy typu pedigree itp., itd.. Najlepsze jest domowe jedzenie. Moje psy nie jedzą wogule suchych karm i są pokazami zdrowia. Pasuje im to co jjemy my, co jjem ja. Czy kiedyś były karmy? Nie i psy były takie same! Może właśnie od tej karmy ma to rozwolnienie. Ale nie zmieniaj jej drastycznie jadłospisu. To może zaszkodzić. Mówił mi mój brat, przyszły weterynarz, że najlepiej nie dawać wogóle tych suchych karm psom.:)

Link to comment
Share on other sites

e.m.i.l.@ właśnie zaszkodzić może dawanie psu tego co jesz np Ty. W ludzkim pokarmie jest wiele przypraw, dodatki itp które moga psu zaszkodzić. Po to są karmy (mam na mysli prawdziwe karmy a nie marketowe) aby służyły psom. Dobre karmy są lepsze niż jedzenie, które jedzą ludzie.

Link to comment
Share on other sites

A moze wagowo ktos moglby mi podpowiedziec ile suka powinna jesc. Dodam ze wazy 25 kg i jest wybieganym psem. Moze za duzo dawalam jej jesc. Co do domowego jedzenia nigdy nie dalabym przyprawionego jedzenia, zadnych slodyczy. Ona nie jest wybrednym psem zje wszystko, nawet cebule :-o . A wolowinka dla psa...pewnie to zdrowe, ale wybaczcie, moze pomyslicie o mnie ze jestem bezduszna, ale z cala miloscia dla niej, ja takiego miesa nie gotuje nawet sobie na obiad. Troche to jednak kosztowne. Wolałabym pozostac przy suchej karmie tylko chyba dotychczasowa jej szkodziła jednak, ale od teraz, wczesniej tego nie bylo. I przyznam sie bez bicia ze byla to Darling asygnowane przez Purina.

Link to comment
Share on other sites

W dobrych zoologikach tez powinna być, ale przeważnie zamawianie przez internet wychodzi taniej (zwłaszcza jeśli mieszkasz w większym mieście-tam przeważnie dostawa jest bezpłatna).
Na karmie powinna być tabelka-wielkość psa i wiek i ile karmy powinien dostawać, na kubkach do odmiearzania karmy też jest podziałka (ja mam kubek eukanuby i mam podziałkę).
Może sunia tak na ryż reaguje a po makaronie/kaszy było by ok?

Link to comment
Share on other sites

A moze wagowo ktos moglby mi podpowiedziec ile suka powinna jesc.


Im lepsza karma,bogatsza w mięso,tłuszcze,witaminy,lepiej przyswajalna, tym mniej jej pies potrzebuje.Przy przechodzeniu z gorszej karmy na lepsza po poczatkowym okresie różnica jest zauważalna.


Moze za duzo dawalam jej jesc. Ona nie jest wybrednym psem zje wszystko, nawet cebule :-o .


Nie wiem czy za dużo,ale na pewno nie wszystko co powinna,skoro uzupełnia brak witamin cebula,która jest dla psa b.szkodliwa


A wolowinka dla psa...pewnie to zdrowe, ale wybaczcie, moze pomyslicie o mnie ze jestem bezduszna, ale z cala miloscia dla niej, ja takiego miesa nie gotuje nawet sobie na obiad.


Ja tez nie.Ale mnie dobrze zrobią zupy,naleśniki,sałaty i inne rzeczy.Psu nie.


Troche to jednak kosztowne. Wolałabym pozostac przy suchej karmie tylko chyba dotychczasowa jej szkodziła jednak, ale od teraz, wczesniej tego nie bylo. I przyznam sie bez bicia ze byla to Darling asygnowane przez Purina.


Zalezy jak liczyć.W ogólnym rozrachunku najdrozej wychodzi dawanie byle czego psu w okresie wzrostu i dojrzewania.Można zostawić u weta więcej niż wyniosą pozorne oszczędności i nadwyrężyć psu zdrowie (stawy,kości,wątroba nerki itp).
Chuda wołowina nie jest dobrym daniem.Lepsze sa chrząstki,ścinki,mięso z łbów (po prostu mięso II gat),drób - z wyjatkiem łbów,podrobów i kości (kurze łapki mile widziane).Jezeli sie trafi wieprzowina to tez może być,ale w małych ilościach.Ja takie mięso kupuję w cenie 1,50-7,00 zł/kg.Zważywszy,że psy dostają 1-2 dkg mięsa na 1 kg masy ciała,to nie jest katastrofa finansowa.
Suche zarcie psom daje tylko awaryjnie bo: wysokoprzetworzoną konserwowana żywnościa nie karmiłabym dziecka,sama staram sie jej unikac,to dlaczego miałabym tym truć psa?!

Dobierając sposób zywienia dla psa zwracaj uwage na przyswajalność pokarmu.Jeżeli odchody sa wielkie i cuchnące,tzn,że większość przelatuje przez układ pokarmowy i żaden pożytek z takiego jedzenia.(Tak sie dzieje z niektórymi karmami) Przy odpowiednim zywieniu odchody sa b.małe a pies nie żebrze o owoce i warzywa w celu uzupełnienia braków.
Acha,nie zapominaj o białym serze niezaleznie czy dieta sucha czy gotowana (niestety,droższy od mięsa)

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za wskazowki. Jesli chodzi o jedzenie cebuli to ja jej psu nie daje. to zdarza sie np przy gotowaniu jak cos spadnie ze stolu. Hera jest strasznie lakoma, je na zapas. mysle ze to moze miec swoja przyczyne w tym, ze jako sczeniak bladzila sama po ulicach by w koncu trafic do schroniska skad ja razem z mezem wzielismy. A na brak witamin nie narzeka, od malego dajemy jej roznego rodzaju preparty witaminowe. Jest szczesliwym psem i chyba nawet to rozwolnienie jej nie przeszkadza, choc juz teraz jest lepiej. Na poczatku jadla kasze z miesem, potem zmienilismy to na ryz, bo ponoc zdrowiej. Ale nic jej nie przeszkadzalo. Co do makaronu to nie chce jej dawac tego. a serek bialy na sniadanie jest moze nie codziennie ale baardzo smakuje. Poszukam po zoologicznych sklepach suchego pokarmu, najpierw trzeba jakas probke kupic zeby potem nie wyrzucic tych 15 kg jak sie ksieznice nie spodoba ale w to raczej watpie :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...