Jump to content
Dogomania

Pit zaatakowany i pogryziony przez owczarka - film


eagle

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

[I][B]No i teraz ciekawi mnie jak to jest - każdy gada na amstaffy i pit bulle jakie to one nie są złe.. psy mordercy.. najagrasywniejsze.. a ten przykład pokazuje że owczarki też są psami nieobliczalnymi. I nikt nie napisze że Ast został pogryziony przez owczarka - nie ma wielkiego halo - gorzej jakby było na odwrót :/[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rocki']prawdopodobnie za pare minut onek by lezal, a ast by sie dopiero rozkrecal ;-)[/QUOTE]

Nie zawsze tak musi być - Moja suka AST została pogryziona przez owczarka,a raczej psa w typie tej rasy,bo bezmózgi właściciel zostawił otwartą bramę :shake: Suczka biegła przy rowerze (oczywiście na smyczy),gdy z podwórka wyleciał wyżej wymieniony pies i mi ją poszarpał :placz: Suczka wymagała szycia,gdy tamten wyszedł bez szwanku - nawet nie próbowała się bronić, nie wiem czy to szok czy już taki jej urok,bo nigdy nie umiała się obronić :crazyeye: Więc nie każdy TTB to maszyna do zabijania wbrew powszechnej opinii

[quote name='PHOTOBYMAGIK'][I][B]No i teraz ciekawi mnie jak to jest - każdy gada na amstaffy i pit bulle jakie to one nie są złe.. psy mordercy.. najagrasywniejsze.. a ten przykład pokazuje że owczarki też są psami nieobliczalnymi. I nikt nie napisze że Ast został pogryziony przez owczarka - nie ma wielkiego halo - gorzej jakby było na odwrót :/[/B][/I][/QUOTE]

Moim zdaniem po tym filmiku nie można stwierdzić,że "...owczarki też są psami nieobliczalnymi...". Jak dla mnie to w dużym stopniu zależy od indywidualnego charakteru psa jak i wychowania,socjalizowania itp. Trzeba pamiętać,że każdy pies który ma zęby może zaatakować i rasa nie ma tu nic do rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

no i to jest niestety tanie napędzanie sensacji-że TTB to mordercy,bo za największą ilość pogryzień ludzi odpowiadają właśnie ONy i ich mieszańce.
w ameryce większe zagrożenie stanowią labradory i spaniele.

jak własciciel durny,to i świnkę morską nauczy żeby się rzucała do gardła;/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Kocham psy z grupy TTB. Ale to, że ONki zaatakowały nie znaczy, że są złe. Tak samo jak AST czy PIT zaatakuje nie znaczy że jest mordercą. To są zwierzęta, a to jest ich zachowanie i tyle. Ten właściciel tego PITa, troche nie ogarniety, bo trzymal go gdy ONek go atakował...debilizm moim zdaniem. W tym wypadku doszło ewidentnie do stadnego ataku, (pewnie gdyby był jeden ONek nie zaatakowałby) Z każdego psa można zrobić agresora w wielu wypadkach niestety nieświadomie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...