Jump to content
Dogomania

zmiany we wzorcu


Miśka

Recommended Posts

pewnie juz czesc z Was zauwazyla ze we wzorcu wielu ras, [U]w tym siberian husky[/U] (FCI 270) dodana zostala formulka, z pozoru oczywista, bo dyskwalifikacje z powodu agresji czy plochliwosci wymuszala dotad definicja tej oceny na wystawach, jednak dopiero teraz wyraznie zaznaczono to w akapicie "wady dyskwalifikujace". Obecnie wyglada on tak:

ELIMINATING FAULTS :
[B]Aggresive or overly shy.[/B]
Dogs over 23,5 inches (60 cm) and bitches over 22 inches (56 cm).
Any dog clearly showing physical or behavioural abnormalities shall be disqualified.

[url]http://www.fci.be/nomenclatures.asp?lang=en&sel=0[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']No ale ja bym zwrócił wiekszą uwagę na druga część zdania - płochliwość. Na chwilę obecną jest to pusty przepis, przynajmniej ja nigdy nie widziałem, żeby zdyskwalifikowany został pies/suka, który się czołga po ringu...[/quote]

pewnie i nie sadze zeby teraz to sie radykalnie zmienilo... chce sie mylic.
zdarzalo sie ze psy, ktore nie dawaly sie do siebie zblizyc otrzymywaly note "nie do oceny" - jak na przyklad w tym roku w Dobrym Miescie.

Link to comment
Share on other sites

Co do agresji na ringu to dobrze, że się zmieniło.Ja jak niektórym wiadomo:lol: pauzuje w tym sezonie, ale w 2003 roku w Białymstoku Kasus przegrał z psem porównanie który o mało nas nie zjadł, a pani Boryczko nie przeszkadzało to zupełnie.

Link to comment
Share on other sites

eeejj... dziewczyny... ale notka odnosnie wzrostu to stoi tak jak stala od daty opublikowania wzorca :roll: Wy dopiero teraz...?
tu chodzi o to ze [B]dodano [/B]agresje lub nadmierna plochliwosc jako druga, za wzrostem wade dyskwalifikujaca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...