Jump to content
Dogomania

Wroclaw-psy w potrzebie.Watek informacyjny.


monika083

Recommended Posts

Grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/2323587517885478/

Cytuję dla osób, które nie mają konta na FB:

"Po kilku tygodniach walki o psiaka z gminą Połajewo i wydania nakazu adopcji Kuby, Pani Marta Siemion , która chciała dać mu kochający dom , w końcu otrzymała go, ale martwego w Jędrzejewie . Psiak został uśpiony i oddany z uśmiechem na twarzy, w końcu tak o niego walczyła to niech ma.
Pani Marta dotknęła ciałka Kubusia skrajnie wychudzonego , ale jeszcze wiotkiego, wyglądał jakby zasnął.... jego ciałko nie było zmarznięte.... Przyczyna śmierci opisana jako wychudzenie i śpiączka !!!!"

"Wczorajsza interwencja, dziewczyny pojechały do Jędrzejewa zabrać kolejnego wycieńczonego psa. Znalazły go w zamrażarce.
I rozpoczęła się 12-godzinna interwencja, zakończona odebraniem w trybie ustawy 18 wycieńczonych i chorych zwierząt.
Akta sprawy liczą już ponad 200 stron, zabezpieczono psy i dokumentację pseudoschroniska.
Pan Jażdżewski cały czas uśmiechnięty i zadowolony. Przecież do tej pory się udawało, wszyscy tańczyli jak on zagrał.
W nagrodę nasze dziewczyny prawdopodobnie będą miały postępowanie za wtargnięcie i naruszenie miru, choć tam były wyłącznie gminne psy."

"Prosimy o pomoc finansową, koszty będą ogromne, przekroczą z pewnością 40.000 zł.
Musimy opłacić leczenie i utrzymanie odebranych zwierząt i musimy mieć środki na postępowanie karne.

Fundacja MONDO CANE konto : Bank Pekao S.A. 
58 1240 6348 1111 0010 4518 3305 
Zagranica paypal: [email protected]. 
dopisek PIŁA

lub 
zbiórka na Pomagam.pl"

https://pomagam.pl/zgx6wkde

 

"Od kilku co najmniej lat pojawiają się informacje o horrorze zwierząt z milionami w tle.
Mowa o Zenonie Jażdżewskim - weterynarzu, właścicielu kilku schronisk i pseudoschronisk w Pile i okolicach.
Umowy z kilkudziesięcioma gminami, cierpienie zwierząt, wysoka śmiertelność, znęcanie się nad zwierzętami w czystej postaci i miliony zarobionych pieniędzy.

Działalność tego pana to przykład zarabiania na krzywdzie, zwierzęta głosu nie mają i się nie poskarżą, umierają cicho w okropnych warunkach, w smrodzie i chorobach.
Pan Jażdżewski doskonale zaplanował całe przedsięwzięcie - prowadził oficjalnie schronisko miejskie w Pile, a do tego kilka tzw. punktów adopcyjnych - mordowni bez żadnej kontroli.
Przez lata przerzucał psy z jednego miejsca w drugie, trudno je było odnaleźć, większość chętnych do pomocy nie mogła zrobić nic.
Ten człowiek to wzór buty i arogancji. Boją się go wszyscy - urzędnicy, prokuratorzy i policja. O jego "stosunkach" w mieście można by książkę napisać.
A co jest w tle? Domyślcie się.....

Człowiek ma milionowe dochody i pewność, że na jego terenie go nikt nie ruszy.

Od ponad roku jako Fundacja Mondo Cane próbujemy coś robi. Do tej pory wszędzie napotykaliśmy mur. 
Nieważne, że ten okropny człowiek narusza prawo na każdym kroku, nie tylko ustawę o ochronie zwierząt. 
Ostatnio jednak zdarzyły się dwie rzeczy, z których trudno się będzie panu Jażdżewskiemu wykręcić - kilkanaście dni temu pani przyjechała aż z Warszawy, bo po wielkiej walce uzyskała zgodę na adopcję starego i chorego psa Kubusia.
Przyjechała do Piły i dostała Kubusia - pan Zenon wyniósł jej martwego psa, którego chwile wcześniej uśpił, i z uśmiechem wręczył go jej, komentując, że może go sobie wziąć.
Wczoraj tj. lutego, dwie nasze inspektorki pojechały do pseudoschroniska w Jędrzejewie po kolejnego chorego psiaka.
Znalazły go w zamrażarce, pod martwym dzikiem.
To, co zastały na miejscu spowodowało wezwanie policji i nagle zrobiła się z tego wielka interwencja.
Trwała do 2.00 w nocy, zabrano 18 najbardziej chorych psów, rannych, zagłodzonych i przerażonych. Są już pod opieką lekarzy.
Od godz. 14.00 trwały boje z miejscową policją, która jest z panem Zenonem w dobrych stosunkach, dopiero interwencja w Komendzie Wojewódzkiej policji pomogła. Na miejscu był też Powiatowy Lekarz Weterynarii.
Mamy materiał dowodowy i może nareszcie się uda zakończyć ten horror, może w końcu ktoś odważy się przedstawić zarzuty.

Na tej grupie będziemy Wam pokazywać historię tego horroru. Będziemy na bieżąco informować, co się dzieje.
Trzymajcie mocno kciuki - jesteśmy małą fundacją, która zmierzyła się z olbrzymimi układami i interesami.

Pomóżcie finansowo - mamy 18 chorych psów, mamy kilkanaście postępowań, mamy koszty prawne.
Bez was nie damy rady.

https://pomagam.pl/zgx6wkde…

"

 

Link to comment
Share on other sites

 

Dnia 23.02.2019 o 18:13, sunia2000 napisał:

też zapraszam na mini bazarek książkowy, https://www.dogomania.com/forum/topic/349518-kilka-książek-dla-henia-do-niedzieli/

Link to comment
Share on other sites

POST z 25.02. ale aktualny, Wrocławski Schron :( - anico, to o tym psiaku Ci mówiłam.
"Nowy psiak na pokładzie - troszkę z niego "dredzik" , ale w następnych dniach kochana Asia z @shaggyroom doprowadzi jego sierść do ładu i składu. Psiak trafił do nas w weekend jako znaleziony, może komuś zaginął?"
Obraz może zawiera�: pies

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.02.2019 o 12:02, Zosia123 napisał:

Wg słów Marzenki:

"Sunia ma niecały rok a już jest bardzo doświadczona przez życie. W schronisku znalazła się z urazem łapki. Niestety łapka jest w kiepskim stanie i nie wiadomo, czy będzie jeszcze sprawna.

Rozalka jest niewielką suczką. Jej wiek w momencie znalezienia został oceniony na 10 mcy.
To bardzo delikatna suczka. Rozalka boi się obcych. Jeszcze kiepsko chodzi na smyczy, właśnie z powodu strachu. Ale po chwili spaceru zaczyna się powoli otwierać.
Rozalka jeszcze przebywa na leczeniu w schroniskowej izolatce. Jednak za niedługo będzie potrzebowała troskliwych, cierpliwych opiekunów. Kogoś kto zapewni jej spokojny, ciepły dom. I popracuje nad zaufaniem do człowieka.

Rozalka - nr ewid. 1293,/18
W schronisku od 05.12.2018
w dniu przyjęcia oceniona na 10 mcy"

 

 

FB: https://www.facebook.com/events/387083731494545/permalink/1061718364031075/

 

 

Rozalka.jpg

MOŻE KTOŚ JEDNAK JEJ SZUKA??? TAKIE CUDO W SCHRONISKU? :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Dnia 1.04.2019 o 08:22, sunia2000 napisał:

Potrzebny na cito DT bez innych zwierząt. Obecny dt się rozmyslil i pies ma dach nad głową do środy, pozostanie mu powrót do schronu. Szczegóły na pw

Patrycja a może Figunia? 

I u mnie podobnie!  :(       Na CITO   potrzebny DT ,/ może być płatny, trudno ,później będziemy się martwić o pieniądze/ dla 6-letniego Onkowatego psa, Lacky ma czas tylko do końca miesiąca i również ,ląduje w schronie :(  

d772483d3b2c8fa5med.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dziewczyny jakby ktoś z Waszych rodzin czy znajomych szukał pretekstu zeby sobie kupić nową pralkę to ja chętnie przyjmę te dotychczas używaną.

Najlepiej jak największą i / lub najmocniejsza ale każda oczywiście sie przyda. 

Niestety padła mi 11 pralka od kiedy zajmuję sie staruszkami i juz nawet na używaną mnie nie stać. 

:(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.05.2019 o 12:13, kikou napisał:

Dziewczyny jakby ktoś z Waszych rodzin czy znajomych szukał pretekstu zeby sobie kupić nową pralkę to ja chętnie przyjmę te dotychczas używaną.

Najlepiej jak największą i / lub najmocniejsza ale każda oczywiście sie przyda. 

Niestety padła mi 11 pralka od kiedy zajmuję sie staruszkami i juz nawet na używaną mnie nie stać. 

:(

Ojej, ja dopiero co pozbywałam się dwuletniej pralki. 

 

Na Olx widziałam do 200zl. Może zrobimy zrzutkę (mogę dać 50zl). Ale co z transportem?

https://m.olx.pl/oferta/pralka-whirlpool-awg-860-800-sprawna-CID628-IDA7I45.html#position=11&page=1

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, NikaEla napisał:

Ojej, ja dopiero co pozbywałam się dwuletniej pralki. 

 

Na Olx widziałam do 200zl. Może zrobimy zrzutkę (mogę dać 50zl). Ale co z transportem?

https://m.olx.pl/oferta/pralka-whirlpool-awg-860-800-sprawna-CID628-IDA7I45.html#position=11&page=1

Te pralkę za 90zł mogę zapłacić, jest zarezerwowana do jutra.

Ale nie mam jak pomóc z transportem

od właściciela: Jeśli chodzi o odbiór to można to będzie zrobić jutro, ponieważ będziemy w okolicy, jeśli na tygodniu to od godziny 17. W najbliższy poniedziałek będzie można odebrać od godziny 16.

Link to comment
Share on other sites

Też się dołożę. Przy tylu stareńkich psach życie bez pralki jest prawie niemożliwe.

Załatwiłam pralkę Boscha za 200 + dowóz 50 zł po kosztach..Pan przywiezie i zamontuje. Juz powiadomiłam kikou.

Teraz musimy zebrać pieniądze. Ja dam 50 zł

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, Poker napisał:

może kikou znajdzie w pobliżu pralkę ,żeby nie było problemu z transportem. Zaraz zajrzę na OLX.

Też się dołożę. Przy tylu stareńkich psach życie bez pralki jest prawie niemożliwe.

To czekam na informację, żeby nie blokować rezerwacji

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...