Jump to content
Dogomania

Wroclaw-psy w potrzebie.Watek informacyjny.


monika083

Recommended Posts

Nie czytalam dokladnie tej zmiany w ustawie, to to jest chyba nowelizacja tych istniejących przepisów w kodeksie wykroczeń i dotyczy psów rasowych wpisanych na te specyjalne listy psów niebezpiecznych, ewntualnie psów duzych i agresywnych.

Mogę sprawdzić porządnie w poniedziałek i wam wkleić tekst przepisu, teraz nie mam jak. Jeśli chcecie oczywiście.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Patmol napisał:

 

Mogę sprawdzić porządnie w poniedziałek i wam wkleić tekst przepisu, teraz nie mam jak. Jeśli chcecie oczywiście.

tak, poproszę

 

11 godzin temu, Poker napisał:

 

Każdy pies ma mieć kaganiec? To jest chore.

Już widzę jak Nika czy Loczka  zagryzły dziecko. 

Nika w kagańcu nie umie się załatwić :( A ugryźć niestety potrafi , jeśli ktoś jedzie na rolkach, hulajnodze lub macha kijem  np zamiata

Link to comment
Share on other sites

Taki zapis znalazłam w necie:

 

Adopcje molosów
FUNDACJA CANE CORSO RESCUE POLAND
Adopcje Psów
5000zł za prowadzenie psa tzw. luzem - cała prawda
CaneCorsoRescuePoland 2018-11-17 0 
Molosy Adopcje

CO SIĘ ZMIENIŁO?
Z rzeczy, które nas interesują…

Było:
Art. 77. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia,podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

Jest:
Art. 77. § 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

§ 2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka,
podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.


Było:
Art. 78. Kto przez drażnienie lub płoszenie doprowadza zwierzę do tego, że staje się niebezpieczne, podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany.

Jest:
Art. 78. Kto przez drażnienie lub płoszenie doprowadza zwierzę do tego, że staje się niebezpieczne, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

Było:
Art. 108. Kto szczuje psem człowieka,podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany.

Jest:
Art. 108. Kto szczuje psem człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.


Przy czym wg ustawy o ochronie zwierząt zwykle o nadzwyczajne środki ostrożności to: oznakowanie psa umożliwiające jego identyfikację oraz konieczność sprawowania nad nim kontroli. Nigdzie nie sprecyzowano jakiego rodzaju kontrola ma to być, więc w teorii może to być nawet kontrola słowna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zwiększyli  wymiar kary/grzywny/dodali ograniczenie wolności. Jak ktoś ma agresywnego psa, prowadzi go bez nadzoru odpowiedniego, pies kogoś pogryzie - kara będzie większa.

To jaka to ma być kontrola, to znaczy gdzie na smyczy a gdzie i jaki pies w kagańcu,  zazwyczaj jest sprecyzowane w  tzw.regulaminie czystości i porządku dla danej gminy / wydawany ten regulamin  na podstawie ustawy o czystości i porządku w gminach

u nas w regulaminie ( ja sobie przeczytałam regulamin przed wżęciem psa) małe psy nie muszą mieć kagańca ( chyba, że to rasy agresywne); moje suki maja ok 20 kg czyli są według mnie małe ( nie jest zdefiniowane w regulaminie precyzyjnie co znaczy małe, ale mniej niz 25 kg to raczej nie są duże);

znalazłam regulamin dla WRocłaia   http://wrosystem.um.wroc.pl/beta_4/webdisk/185916/0567ru07.pdf

strona 6 rozdział 5 (paragraf 16 -18) o psach

chciałam skopiować, ale po wklejeniu wszystko sie rozjeżdża, bo tekst jest w pdf - 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

https://www.facebook.com/groups/956022397864646/permalink/1456287931171421/?__xts__[0]=68.ARBhndKIU5DkKGr2jLbKDIMOHRISOOYqA167_4l1BoPtqXdtLLN4qvwHiIiAHgzamzGdDvNuD-iIR-LUMoy04dEJ9hcn2U8ulLXi_dD-4UndWwwLBdEaRBx5br16dhCizgRQZsMoX8ld2GZ2zz35S1F2NTDhmpwE45tJ7HxZiNUIuBDnufRkQhSyIYdsPQsUwB4DPIrNtbFRYpygfsHhySxXe2T6BMyppnT1VZtVAWixxeQBWSBQDUwK41VoDLxvBGDvkJTUU2IbLcaCx5rRRqRzZqoIZXc4fd2cMLKbLaFXuPBnG0VaeC-8Yng0JzNHv-asiYU1qnPF_aWLGu0qtZpSGL8Qt82HhcVqsAItr_TUAy4xnTSN5vg&__tn__=-UC-R

 

"PSIAK DO ADOPCJI WROCŁAW!!!

Misiek 5letni samiec. Los go nie oszczędził po takim czasie jego właściciele musieli go oddać a nie chceili do schroniska. Pan zaniemógł a jego syn jest za granicą. Psiak jest zdrowy nie kastrowany. Zaszczepiony wykąpany. Ma ciepły dom u mnie ale na zawsze zostać nie może. Jest przyjacielski do psów i nowy właściciel nie będzie miał z nim problemów. Jest nauczony czystości wychodzi na spacery 3 razy dziennie. Proszę o pomoc. Z nowym właściecielem chciałbym mieć kontakt i wiedzieć co u psiaka."

Obraz może zawiera�: pies

Obraz może zawiera�: pies

Obraz może zawiera�: pies i w budynku

Obraz może zawiera�: pies i w budynku

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

*Jamnik w schronisku*

MIŁOŚNICY TURBO-JAMNIKÓW POSZUKIWANI

Oto Dino - ok. 2,5-letni samczyk. Trafił do nas oddany przez właściciela z powodu trudnej sytuacji życiowej. Aktualnie jest już gotowy do adopcji.

Dino to KLASYCZNY jamnik! Szybki, zwinny, bystry i z charakterkiem. Ma silny instynkt, w związku z czym chce gonić inne zwierzęta. Musi trafić do odpowiedzialnego, doświadczonego domu ze znajomością rasy. Absolutnie nie może być współlokatorem kotów.

Dino jest strasznym łasuchem. Wprost KOCHA smaczki. Wobec "swoich" jest lojalnym, miłym i zabawowym psiakiem.

Dino czeka na dobry, jamniczy dom

51477284_2001968519839109_10192794740232

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

*Jamnik w schronisku*

MIŁOŚNICY TURBO-JAMNIKÓW POSZUKIWANI

Oto Dino - ok. 2,5-letni samczyk. Trafił do nas oddany przez właściciela z powodu trudnej sytuacji życiowej. Aktualnie jest już gotowy do adopcji.

Dino to KLASYCZNY jamnik! Szybki, zwinny, bystry i z charakterkiem. Ma silny instynkt, w związku z czym chce gonić inne zwierzęta. Musi trafić do odpowiedzialnego, doświadczonego domu ze znajomością rasy. Absolutnie nie może być współlokatorem kotów.

Dino jest strasznym łasuchem. Wprost KOCHA smaczki. Wobec "swoich" jest lojalnym, miłym i zabawowym psiakiem.

Dino czeka na dobry, jamniczy dom

51477284_2001968519839109_10192794740232

A może zawiadomić Isadora7.Jest u Jamników w potrzebie.Jest na FB.Chyba jest strona na FB i tam są wstawiane jamniki do adopcji.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Anula napisał:

A może zawiadomić Isadora7.Jest u Jamników w potrzebie.Jest na FB.Chyba jest strona na FB i tam są wstawiane jamniki do adopcji.

Dziękuję, też o niej pomyślałam. Ktoś w poście oznaczał Jamniki Niczyje. I po godzinie od pojawienia się na fb postu pojawiło się ogromne zainteresowanie psem i pierwsze oferty adopcji - ale schronisko zapraszało już jutro, bo dzisiaj już było nieczynne.
Jak jutro nadal będzie w schronisku to dam znać Isadorze, chyba gdzieś nawet mam jej numer.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Dziękuję, też o niej pomyślałam. Ktoś w poście oznaczał Jamniki Niczyje. I po godzinie od pojawienia się na fb postu pojawiło się ogromne zainteresowanie psem i pierwsze oferty adopcji - ale schronisko zapraszało już jutro, bo dzisiaj już było nieczynne.
Jak jutro nadal będzie w schronisku to dam znać Isadorze, chyba gdzieś nawet mam jej numer.

Tyś(ka)  dzwoniłaś?  Dorotkę ,trudno jest złapać, oddzwania tylko nie wiadomo ,kiedy będzie mogła?   jamnior jest cuuudny!  domki się będą o niego biły!  tylko do jakiego trafi???   gdzie on jest?  czy we Wrocławskim?

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, anica napisał:

Tyś(ka)  dzwoniłaś?  Dorotkę ,trudno jest złapać, oddzwania tylko nie wiadomo ,kiedy będzie mogła?   jamnior jest cuuudny!  domki się będą o niego biły!  tylko do jakiego trafi???   gdzie on jest?  czy we Wrocławskim?

Nie dzwoniłam, przepraszam - dopiero wróciłam od Mimi. On jest we Wrocławiu, dzisiaj nie zdołałam się zorientować czy nadal do adopcji, cyz ktoś go przygarnął, za chwilkę spróbuję się dowiedzieć.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

UWAGA! Moim zdaniem sytuacja jest bardzo pilna i suczkę trzeba natychmiast wyciągać ze schroniska. Więcej informacji na pw.

Tak pisze o niej Marzenka:

"Sunia ma niecały rok a już jest bardzo doświadczona przez życie. W schronisku znalazła się z urazem łapki. Niestety łapka jest w kiepskim stanie i nie wiadomo, czy będzie jeszcze sprawna.

Rozalka jest niewielką suczką. Jej wiek w momencie znalezienia został oceniony na 10 mcy.
To bardzo delikatna suczka. Rozalka boi się obcych. Jeszcze kiepsko chodzi na smyczy, właśnie z powodu strachu. Ale po chwili spaceru zaczyna się powoli otwierać.
Rozalka jeszcze przebywa na leczeniu w schroniskowej izolatce. Jednak za niedługo będzie potrzebowała troskliwych, cierpliwych opiekunów. Kogoś kto zapewni jej spokojny, ciepły dom. I popracuje nad zaufaniem do człowieka.

Rozalka - nr ewid. 1293,/18
W schronisku od 05.12.2018
w dniu przyjęcia oceniona na 10 mcy"

 

 

FB: https://www.facebook.com/events/387083731494545/permalink/1061718364031075/

 

 

Rozalka.jpg

Link to comment
Share on other sites

57 minut temu, Poker napisał:

 

Sunia potrzebuje DT z kontaktem z dobrym ortopedą. Hotelik chyba nie jest dobrym rozwiązaniem. Jak jej pomóc ? Może ją ogłaszać?

Potrzebny jest DT na dzisiaj. Hotelik moim zdaniem odpada.  Opłaty wet. mogę przejąć w przychodni Doran, z pewnością trzeba będzie ogarnąć tę łapę. Ogłaszać oczywiście można, ale z kontaktem na mnie lub moją córkę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...