Jump to content
Dogomania

Wroclaw-psy w potrzebie.Watek informacyjny.


monika083

Recommended Posts

Sąsiadka pochowała niedawno swojego psa-staruszka. szuka nowego przyjaciela. W typie labradora, wiek do ok 5 lat, barwa obojetna (pies nie suka) . Może ktoś ... cos??

Temat powrócił, ale chce szczeniaka i nie w typie ale prawdziwego labradora... Tak jej się zamarzyło :)

Link to comment
Share on other sites

Temat powrócił, ale chce szczeniaka i nie w typie ale prawdziwego labradora... Tak jej się zamarzyło :)

 

Myślę, że jak się dobrze poszuka to i szczeniaka bezdomniaka mozna przygarnąć np. https://www.facebook.com/labradoryinfo/photos/a.10150111920025056.315156.389150800055/10153662604125056/?type=3&theater

nieraz widzę na labradory.org, labradory.info lub Fundacji Prima, no bo szczeniaki labki to mogą być strasznie "rozczarowujące", jeżeli ktoś myśli, że to to od razu jest łagodne, miłe i grzeczne, wiem bo miałam takiego czorta:)

osobiście wolę i polecam starszaki
 

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że jak się dobrze poszuka to i szczeniaka bezdomniaka mozna przygarnąć np. https://www.facebook.com/labradoryinfo/photos/a.10150111920025056.315156.389150800055/10153662604125056/?type=3&theater

nieraz widzę na labradory.org, labradory.info lub Fundacji Prima, no bo szczeniaki labki to mogą być strasznie "rozczarowujące", jeżeli ktoś myśli, że to to od razu jest łagodne, miłe i grzeczne, wiem bo miałam takiego czorta:)

osobiście wolę i polecam starszaki
 

Chyba nigdy już nie zrozumiem jak można chciec szczeniaka - ciągle w ruchu, ciągle coś chce robić, trzeba wszystkiego uczyć - na cholere jak można wziąć gotowego psa:) Ci którzy chcą szczeniaki chyba nie mają zbyt wielkiego doświadczenia z psami :D

Link to comment
Share on other sites

Chyba nigdy już nie zrozumiem jak można chciec szczeniaka - ciągle w ruchu, ciągle coś chce robić, trzeba wszystkiego uczyć - na cholere jak można wziąć gotowego psa:) Ci którzy chcą szczeniaki chyba nie mają zbyt wielkiego doświadczenia z psami :D

 

Jestem tego samego zdania :)

Za stara/za leniwa na szczeniaczki :p

Link to comment
Share on other sites

Niektórzy myślą, że tylko szczeniaka wychowają po swojemu ;) i że starsze psy to zawsze niewychowane..

No cóż...

Większość niestety nie ma pojęcia o wychowaniu i co najwyżej po swojemu zepsują szczeniaka, który po roku najczęściej ląduje w schronie i takie głupie naiwne jak np my mają później co robić w wolnym czasie:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Większość niestety nie ma pojęcia o wychowaniu i co najwyżej po swojemu zepsują szczeniaka, który po roku najczęściej ląduje w schronie i takie głupie naiwne jak np my mają później co robić w wolnym czasie:)

No nie przesadzajmy ,że większość ląduje w schronie po pół roku.Nie wiem czy w schronie zmieściłoby się parę dobrych tysięcy psów.

Z psami jak z ludźmi.Rodzice też bardzo często psują swoje dzieci.

Link to comment
Share on other sites

No nie przesadzajmy ,że większość ląduje w schronie po pół roku.Nie wiem czy w schronie zmieściłoby się parę dobrych tysięcy psów.

Z psami jak z ludźmi.Rodzice też bardzo często psują swoje dzieci.

Sugeruje się tym co widzę we wrocławskim schronisku - część jest oddawana bo nie dają sobie rady z żywiołowym psem, albo wyrósł za duży. Nieraz wcześniejsze szczeniaczki są zgarniane przez pogotowie schroniskowe z ulicy bo błąkają się samopas, a i zdarzają się sytuacje gdzie psy są odbierane interwencyjnie przez TOZ, bo ktoś wziął szczeniaczka a jak ten urósł to wyrzucił go na łańcuch.

Niektórzy rodzice psują swoje dzieci ale później te dzieci nie lądują na ulicy, nie są usypiane z powodu rzekomej agresji, czy też nie lądują na łańcuchu czy ulicy. Co najwyżej wyląduję poźniej w poprawczaku...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zapraszam do Reksia , który był u mnie w hotelu i po ponad 2 latach po adopcji trafił do schroniska. Nie mogłam go tam zostawić na zimę. Jest po gruntownym badaniu i jest podejrzenie cushinga a to mnie finansowo zabije.

https://www.facebook.com/events/541148409370915/

Lilutosi, wow to Reksiu jest u Ciebie? jestem na Jego wydarzeniu, ale to pokazuje jak bardzo nie potrafię zidentyfikować os. z dogo na fb;

cieszę się, że chłopaka wypatrzyłaś; nawet nie chcę ujawniać co myślę o byłych "opiekunach", zostawili psa w chorobie, straszne:(

Link to comment
Share on other sites

Lilutosi, wow to Reksiu jest u Ciebie? jestem na Jego wydarzeniu, ale to pokazuje jak bardzo nie potrafię zidentyfikować os. z dogo na fb;

cieszę się, że chłopaka wypatrzyłaś; nawet nie chcę ujawniać co myślę o byłych "opiekunach", zostawili psa w chorobie, straszne:(

 

No u mnie, u mnie. Nie miałam go w planach i wcześniej wzięłam sunie ze schronu na dt, jak pojechałam ją sterylizować to się Reksiu objawił. Wcześniej jak był u mnie w hotelu to nie miał takiego brzucha cushingowego a i ja nie znałam na tyle tematu. Teraz połączyłam objawy: sikanie, brzuch i łysowatość i wyszło mi to co wyszło. Nadnercze ma sporo na usg powiększone więc raczej wynik będzie pozytywny.

Link to comment
Share on other sites

Lilutosi, wow to Reksiu jest u Ciebie? jestem na Jego wydarzeniu, ale to pokazuje jak bardzo nie potrafię zidentyfikować os. z dogo na fb;

cieszę się, że chłopaka wypatrzyłaś; nawet nie chcę ujawniać co myślę o byłych "opiekunach", zostawili psa w chorobie, straszne:(

A... podobno pani opiekunka to pani pastor ;) (jeszcze nie wiem, jakiego kościoła). 

Link to comment
Share on other sites

No u mnie, u mnie. Nie miałam go w planach i wcześniej wzięłam sunie ze schronu na dt, jak pojechałam ją sterylizować to się Reksiu objawił. Wcześniej jak był u mnie w hotelu to nie miał takiego brzucha cushingowego a i ja nie znałam na tyle tematu. Teraz połączyłam objawy: sikanie, brzuch i łysowatość i wyszło mi to co wyszło. Nadnercze ma sporo na usg powiększone więc raczej wynik będzie pozytywny.

Oskar z wrocławskiego schronu, co jest u mnie, ma chorą tarczycę i też był taki beczułkowaty i łysy, tzn miał tylko irokeza na całej długości, a boczki łyse, i same uzupełnienie hormonów wystarczyło, ale On nie ma problemu z sikaniem; tzn teraz ma ale ma kryształy w moczu i krew, ale po lekach jest normalnie;

 

trzymam za to, żeby to nie był cushing

Link to comment
Share on other sites

Nadal poszukujemy DT dla jednej z dzikusek z wrocławskiego schroniska.

Dzisiaj dziewczynki były na krótkim spacerku zapoznawczym. Jedna z suczek mogła by zamieszkać w DT u Terierfanki. Ale nie mamy DT/DS dla drugiej. Obie suczki są bardzo wystraszone, nie wychodzą na zewnątrz boksu, tulą się do siebie w skrzynce, boją się ludzi. Na spacerze szły w szelkach i obrożach, na dwóch smyczach. Chodzenie na smyczy wychodzi im tak średnio. Wiedzą, że siku i kupa na dworze, choć nie można wykluczyć, że na początku w domu się nie zdarzy. Poszukiwany spokojny dom, spokojny, odpowiedzialny opiekun, i fajnie by było gdyby był w domu spokojny, łagodny i zrównoważony pies.
Obie suczki muszą "wyjść" ze schroniska w tym samym czasie, aby "ta druga" nie przeżywała katuszy ze strachu.
Jeżeli ktoś z Was miał doświadczenie lub zastanawia się to proszę o kontakt na priv lub na skrzynkę [email protected].

3769219_Monalisa1.jpg

3769221_monalisa4.jpg

3769223_monalisa3.jpg

3769222_monalisa5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam do Reksia , który był u mnie w hotelu i po ponad 2 latach po adopcji trafił do schroniska. Nie mogłam go tam zostawić na zimę. Jest po gruntownym badaniu i jest podejrzenie cushinga a to mnie finansowo zabije.
https://www.facebook.com/events/541148409370915/


Zapraszam na bazarek dla Reksia, bazarek prowadze jednoczesnie na fb
www.dogomania.com/forum/topic/333953-po-dwoch-latach-wrocil-do-schronu-chory-reksiu-u-lilutosi6122000/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...