Jump to content
Dogomania

adopcja dorosłego weimara a charakter


Wiolcia

Recommended Posts

Witam!

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad psem. Chciałabym pieska z adopcji (wiele jest potrzebujących) jednak wolałabym by był to pies rasowego lub w typie wyżła/setera/dalmatyńczyka (nie mam nic przeciwko kundelkom, mój wybór jest taki ponieważ mam bardzo sprecyzowane wymagania (przejażdżki konne kilka razy w tygodniu (długie), bardzo aktywny tryb życia itp.)
Po wielu godzinach spędzonych na czytaniu czego się da na temat tych psów, postanowiłam, że moim przyszłym psem będzie wyżeł weimarski.
Mam na oku dwa psy (jeden to suczka drugi piesek) obydwa rodowodowe, jeszcze nie pisałam do właścicieli ponieważ chcę dobrze przemyśleć decyzję.

Moje wątpliwości budzi jeden fakt o którym jest bardzo często mowa przy weimarczykach: podobno bardzo źle znoszą rozłąkę z rodziną. Ja chciałabym psa z adopcji i boję się, że po takim traumatycznym zdarzeniu będzie sprawiał kłopoty, np. uciekał, gryzł meble itp. (będzie zostawał kilka godzin w domu co będzie rekompensowane 3 spacerami dziennie). Proszę o fachową poradę.

Pozdrawiam, Wioletta :)

Link to comment
Share on other sites

Trzy spacery dziennie to raczej minimum dla psa.

Po pierwsze powinnaś dowiedzieć się jak najwięcej o psie, jaka jest prawdziwa przyczyna oddania. Choć od właścicieli ciężko o takie inf.

Piszesz o wędrówkach konnych - ja bym się bardziej bała jak dorosły pies będzie reagował na konie czy nauczy się biec przy koniu. Bo co zrobisz jak okaże się, że dorosły pies którego weźmiesz zacznie kąsać konie po nogach, czy ogonie albo będzie panicznie się ich bał. Co wtedy z psem znowu do adopcji??

Link to comment
Share on other sites

Sądzę, nie tego da się przyzwyczaić. nie przyjadę z psem na konie i od razu będę mu kazała biegać za koniem, stopniowo, najpierw oswajanie na smyczy i podchodzenie do konia a potem coraz więcej będę wymagać, wątpię, by przy dobrym wprowadzeniu pies atakował konia. miałabym większe zmartwienie jeśli był by to jakiś owczarek, bo mógł by instynktownie zaganiać konia, ale weimar chyba (?) od wieków chodził z końmi na polowania.

Link to comment
Share on other sites

Z końmi to chyba raczej nie weimar :)
No zawsze może dostać z kopyta jak będzie zbyt narwany.
Ale tak na serio to w tej chwili psa młodego z papierami można kupić w cenie zwykłych kundelków w typie weimara. A i nieraz w hodowlach zdarzają się szczeniaki niehodowlane za mniejsza kasę. I przy młodym psie będziesz miała gwarancje, że nie będzie kotem w worku z niewiadomo jakimi zachowaniami. Takiego psiaka z adopcji to proponowałabym raczej na kanapę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...