Jump to content
Dogomania

Golden retriever czy lab??


MYSZKA111

Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

aa.. nie zauważyłam. Cavalierków, podejrzewam, w schronie jak na lekarstwo. Może gdzie w Polsc jest jakis cavalierkopodobny.. To generalnie mało popularna rasa (dzieki Bogu! :) ), dlateog też, jeśli ktoś się już decyduje na cavaliera, znaczy, ze poczytał. Ja nigdy nie widziałam takiego cavalierka na żywo...

Link to comment
Share on other sites

A wlasnie myszko.. Mam nadzieje, ze nie przyszło Ci do głowy nabyć tego pieska tylko ze względu na jego zdjęcie. Podałam tą rasę, mając nadzieję, że poczytasz, przemyslisz, poznasz. Wzystkie psiaki z wyglądu są śliczne i milutkie.
Pamiętaj, ze to spaniel, czyli pies, który potrzebuje odpowiednią dawke ruchu..

Link to comment
Share on other sites

Niestety cavalierka nie było.Ale wczoraj wieczorem dzwoniła do mnie kuzynka i pytała czy jeszcze chcemy psiaka bo u jej sąsiada na wsi urodziło się 5maluszków kundelków.2suczki już wzięte.Zostało jeszcze 2pieski i suczka.I mam pytanie jakiego psiurka wziążć?Suczkę czy pieska?Pieski będą śedniej wielkości.Jade po psa za kilka dni.Dzisiaj wszystko dla psiura kupuje(miski,obróżkę itd.)Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='myszka1111']Niestety cavalierka nie było.Ale wczoraj wieczorem dzwoniła do mnie kuzynka i pytała czy jeszcze chcemy psiaka bo u jej sąsiada na wsi urodziło się 5maluszków kundelków.2suczki już wzięte.Zostało jeszcze 2pieski i suczka.I mam pytanie jakiego psiurka wziążć?Suczkę czy pieska?Pieski będą śedniej wielkości.Jade po psa za kilka dni.Dzisiaj wszystko dla psiura kupuje(miski,obróżkę itd.)Pozdrawiam.[/quote]


zrównoważonego. takiego, który się nie będzie Ciebie bał, jako obcej osoby zobaczonej po raz pierwszy i nie wygląda na najbiedniejszego=najsłodszego.
Spróbuj się dowiedzieć, jaki pies jest tatusiem i jaka jest matka szczeniąt. Jak są agresywne albo bojaźliwe to chyba nie powinnaś brać...
W ogóle to właśnie zdecydowałaś się na wielki znak zapytania... ja bym się bała tak postąpić, zwłaszcza przy dziecku. (moja nowa historia - koleżanka odziedziczyła 5 miesięcznego basseta, bo jego właścicielom urodziło się dziecko i sobie nie dawali rady :])

i przekonaj z koleżanką sąsiada, żeby wykastrował sukę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='myszka1111']Jade po psa za kilka dni.[/quote]
Napisałaś, że masz na oku pieska, jesli juz decyzja zapadła to nie będę się " wcinać", ale akurat dziś pojawiło się nowe ogłoszenie na Labradory. info
Ludzie odebrali 3 letnia goldenkę jakimś wrednym właścicielom , którzy prawie by psa zagłodzili. Sunia jest zdrowa, tylko potrzeba ją odżywić dobrze. Jest bardzo łagodna dla dzieci, nie reaguje na inne psy, ładnie chodzi na smyczy i nie skacze na ludzi....Osoby które sie nią zaopiekowały, mają juz psa i jesli nie znajdzie sie chętny do przygarnięcia suni to ...schronisko ją czeka:placz:
Opisali jej zachowanie, że jest to bardzo grzeczny, czysty, spokojny psiak. Pomyślałam,że może się skusisz i obejrzysz suńkę? W końcu jednak goldenkowata....
W każdym razie powodzenia cokolwiek zdecydujesz.

Link to comment
Share on other sites

Wklejam wątek pod którym sa zdjęcia suni:
[URL="http://labradory.info/viewtopic.php?t=3723"][COLOR=red]http://labradory.info/viewtopic.php?t=3723[/COLOR][/URL]

z opisu wynika że można jej jedzenie z mordki wyjąć a ona macha ogonkiem.....no skarb prawdziwy!!!! może ktoś z was zna osobę która chciała goldenka, bo tak delikatnego, lagodnego psa w schronie czeka najgorsze!!!! Ratujmy niunię!!!! Acha, jest dziewczyna w Łodzi.

Link to comment
Share on other sites

Mamy już pieska od wczoraj.Wzieliśmy suczkę.Milkat szkoda że zobaczyłam twój post za póżno ale popytam się jeszcze znajomych i może rozwiesze ogłoszenia o tej psince?Znacie jakieś fajne imię dla suczki bo nie mogę się zdecydować jak ja nazwać?Oto moje propozycje:
Rosa
Figa
Beza
Forga
Milka
Ofra
Kami

Link to comment
Share on other sites

Sunia jest bardzo grzeczna.Kiedy z nią przyjechałam zaczeło się zwiedzanie.Przywitała się z Dawidem,wszystko oglądneła a póżniej klapneła na swoim legowisku.W nocy zrobiła siusiu na podłogę.Rano to wszystko posprzątałam poszłam z nią na trawkę a pózniej dałam jej jedzonko dla szczeniaków.Ogólnie 1dzień spłynął na zwiedzaniu domu i okolic.2 dzień to uczenie jej podawania łapki i uczenia Dawida jak postępować z sunią.W 3dnu poznała do czego słózy piłeczka a na spacerku poznała roczną Bokserkę Lunę.Teraz już jest craz bardziej śmiała i wesoła.uczę ją czystości w domu bo leje niesamowicie.jest bardzo kochana.Narazie muwimy do niej Suńka lub Sońka ale będziemy musieli wymyśleć w końcu jakiej imię.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Sprawa wazna - do filmu szukam szczeniaczka max6 miesięcy i suni ok 2 letniej - mix Goldena retrivera z łodzi bo film kręcony w Łodzi !! maja dublować głownego bohatera terminy !4 sierpień- 14 wrzesień , ale one by miały po 1 dniu zdjęciowym Pomóżcie! Jezeli jest jakis to proszę o wiadomoścna pw WIELKIE DZIEKI ZA POMOC

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak sobie czytam...
U nas też są małe dzieci w dużej liczbie (4), duży dom i ogród. Miejsce na spacery jest, pracujemy w domu - psiak nie zostawałby sam. Ale według tego co napisałyście, labek to niezbyt dobre rozwiązanie :roll: . Drugie ale - znam kilka tych psów świetnie funkcjonujacych w rodzinach z dziećmi. Rodzice naszego przyszłego psa są bardzo zrównoważeni, nasze dzieci widziały dorosłe labki, nie bały się ich i bardzo fajnie na nie reagowały (u hodowcy też). Ja miałam psa (charakternego dominanta :evil_lol: , nad którym tylko ja umiałam zapanować). Pies oczywiście przejdzie szkolenie, zależy mi na tym, żeby słuchał i szanował dzieci.
Piszecie, że do małych dzieci najlepszy byłby dorosły pies wychowany z dziećmi. Czyli masło maślane - musiały być jakieś dzieci, z którymi miał kontakt jako szczeniak...
Napiszcie, co sądzicie o naszej sytuacji. Zaliczkę na psa już wpłaciliśmy, ale jeśli rzeczywiście popełniamy jakiś życiowy błąd, to lepiej teraz niż później...
Mi i mężowi bardzo podobają się te psy, zdajemy sobie sprawę z potencjalnych wad i kłopotów ze zwierzakiem związanych. Zależy nam na przyjaznym, zrównoważonym towarzyszu rodziny i dzieciaków przede wszystkim...

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem głupie gadanie - oczywiście, że możesz wziąć szczeniaka do takich warunków ([SIZE=1]u mnie w domu 4 dzieci plus inne zwierzaki, a GR brałam maluszka[/SIZE]) :lol:

...ja już prędzej obawiała bym się brać dorosłego psa do dzieci i wszystko jedno czy wychowanego z dziećmi, czy bez - nigdy nie znasz wszystkich wydarzeń z jego przeszłości! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ligea - ja napiszę tak.
Dla psa nie ważne czy mieszkasz na 30 metrach, czy na 300-stu. Małe znaczenie czy jest to 1, czy trójka dzieci. Małe znaczenie ma ogród, małe znaczenie wg mnie ma niezostawianie psa samego.

Dla psa ważne jest wybieganie (ogród nie ma NIC do tego, z psem trzeba wyjśc kilka razy dziennie - to retriever potrzebuje ruchu), dzieci, które rozumieją, że pies to nie zabawka (wg mnie 6 dzieci umiejących sie obchodzić ze zwierzakami jest mniejszym preblemem niż jedno traktujące psa jako zabawkę)... Na dobra sprawę pies może być samotny nawet jak ktoś jest z nim w domu przez 24h/dobę. Psem trzeba się poprostu ZAJĄĆ (np dwie godziny zabawy po pracy itp) . I wtedy wg mnie już bez różnicy czy pracuje się w domu czy nie.
Właściel retrievera musi też byś przygotowany na wydatki związane z psem (na mojego idzie z 400 zł miesięcznie. O ile nie więcej). I to przez WSZYSTKIE lata życia psa.

Jeśli jesteście pewni, że jesteście w stanie codziennie poświęcić psu kilka godzin (retriever to nie pies na półgodzinny spacerek dziennie), Wasze dzieci kochają psiaki i umieją się z nimi obchodzić, chcecie z psem COŚ robić... To pies dla Was :)

Link to comment
Share on other sites

To już mi lepiej ;)
Gdybyśmy chcieli ciepłą poduchę na kanapę ;) nie byłoby mnie tutaj
O labradorze pomyślałam przede wszystkim ze względu na jego przyjazny, zrównoważony charakter. Oczywiście wzmocniony naszą pracą nad psem.
Dla mnie pies nie musi być koniecznie rasowy, mogłabym równie dobrze wziąść najgorszą bidę ze schroniska. Jednak przy małych dzieciach liczy się charakter - kundelek to jednak wielka niewiadoma. Może być kochany, a może być taki świr, jakiego miałam przez 15 lat ja (kochaliśmy go wszyscy na zabój, ale do małych dzieci ten pies kompletnie by się nie nadawał)... Pies będzie przede wszystkim rodziców ;), ale dzieci musi szanować i lubić, a przede wszystkim nie przejawiać agresji i być impregnowany na hałas i wygłupy. Wykluczyłam rasy strózujące i typowo myśliwskie. Musi też tolerować małych gości w dużej liczbie i obce osoby zajmujące się dziećmi, sprzątające itp. Także odpadają rasy typowo obronne - mamy typowy dom otwarty.
Pisząc o terenach spacerowych nie miałam na myśli wypuszczania do ogrodu - mieszkamy na przedmieściach, będzie się miała psina gdzie wyszaleć.
Padły tu jednak wypowiedzi, że labek to nie jest absolutnie pies dla rodziny z dziećmi - wolę posłuchać głosów anty-, żeby mieć pełny obraz. W końcu zapraszamy przyjaciela na ładnych parę lat...
Aha - oboje z mężem wolimy psy średnich i większych ras ;) Wydatki (odpukać) nie są problemem)

Link to comment
Share on other sites

Ligea, z tym charakterem to też różnie.
Co do dzieci... wg mnie NIE MA rasy ODPOWIEDNIEJ dla dzieci. Są jedynie rasy odpowiednie dla RODZINY z dziećmi, a to według mnie wielka różnica. I wg mnie labek akurat jest rasą odpowiednią dla rodziny z dzieckiem :)

Ale sprawa rasy to jedno - sprawa charakteru drugie. Musicie wybrać odpowiedniego szczeniaka. Mój goldas od małego władał rodzeństwem i wiem, że nie pasowałoby mu gdyby w naszej rodzinie było małe dziecko - on chce święty spokój, a nie zabawy z maluchem. Po za tym myślę, że mój pies raczej by wolał dominować nad dzieckiem. Taki typ.

Musicie więc wielką uwagę zwrocić na wybór odpowiedniej hodowli, miotu i konkretnego szczenięcia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...