Jump to content
Dogomania

Jak często na spacer?


hexa

Recommended Posts

Zawsze nurtowało mnie pytanie jak często inni wyprowadzają swoje psy na spacer? Wiem, że może pytanie jest banalne, ale ciekawi mnie to bardzo! Podzielcie się ze mną jakie preferujecie przerwy pomiędzy spacerami.

Link to comment
Share on other sites

U nas psy maja do dyspozycji ogrod - same decyduja ile chca tam siedziec. Raz dziennie jest wiekszy spacer, a co weekend duzy, dwudniowy wyjazd w teren (wystawy, treningi, sootkania).

Swojego czasu mieszkalismy w bloku - z psami wychodzilismy, gdy tego chcialy: do poludnia byla drzemka, potem krotki spacer, znowu przerwa. Ich aktywnosc zaczynala sie wieczorem, a ostatni spacer bywal o 2 w nocy. Dostosowaly sie bestie do naszego trybu zycia :wink:

Link to comment
Share on other sites

Moja szesciomiesieczna pudliczka wychodzi min 3 razy dziennie w tym jeden spacer min godzinke. Ale czasami wychodzi i szesc razy zalezy jak kto ma czas wyjsc. Zu bardzo lubi byc na dworze wiec im wiecej tym lepiej. 8)

Link to comment
Share on other sites

Moje 3 haszczaki wychodza na spacer 5 x dziennie. Rano o 7:30 (dosc krotki, niestety) potem ok 13-14 biegaja godzine na ogrodzonym terenie (lub mniej bo jak sie szybciej zmecza to zaczynaja kombinowac jak by tu gdzies uciec lub cos zmalowac) potem ok.17, po obiedzie o20:00 - 10 km naokolo dwoch osiedli no i w nocy - 23-24 na jakies pol godziny

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Pieski uwielbiają spacery :angel: Więc im częściej tym lepiej . Można tylko pozazdrościć tym co maja wspaniałe i duze ogrody , ponieważ na miejskich osiedlach wybieganie sie z psem , graniczy z cudem. Staram sie wyprowadzać moja sunie jak najczęściej i być z nią jak najdłużej. Rano jednak nie wychodze tak wcześnie jak tu piszecie , bo przecież nie każdy jest "rannym ptaszkiem" i do tego właśnie przyzwyczaiłam moja sunię , więc ona też juz teraz lubi sobie pospać. Ale za to potem to mamy długie spacerki na obrzeżach osiedla , gdzie nikt nam nie przeszkadza i nie zaczepia . :P :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Pieski uwielbiają spacery

Nie zawsze. Moja sunka jest, jak widać, wyjątkiem. Wstaje niechętnie, idzie pod trzepak, załatwia się, odwraca i... biegiem do domu. Nawet jak ją woooołam i zachęcam... "spacer" trwa ok. 2 minut (doliczając podróż windą)

Fajnie, nie ? Ech... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Moja banda wychodzi na ogól 3 razy dziennie na "legalny" spacer. W roznych godzinach (zero przyzwyczajenia do stalych wypadow) bo to zalezy od tego jak pracuje moj maz. Jak pracuje na ranna zmiane to ja wychodze z nimi o 5.00 rano na pol godziny i z 15 minut bawia sie w ogrodzie. Potem sa przez 8,5 godziny same na "wlosciach" - jak moj maz wraca do domu to idzie z nimi tez na maly spacer i po tym znow moga pochulac w ogrodzie.

Spacery po okolicy nie sa dluzsze niz 30 minut - troche moga sobie "poczytac gazetki" i wysikac i wykupkac bo bez smyczy moga dopiero poszalec kolo domu.

Latem jezdze z nimi na przemian na ogrodzone psie wybiegi - razem nie moga tam jechac, bo zachowuja sie w stosunku do innych psow jak "wsciekle szczury" <hihihihihi>.

Zima jezdze tam w niedziele. Dzis bylam tam z Bravo i spotkalismy 10 husky. Zaczal z nimi szalec jak glupek - jak wrocilismy do domu po 2 godzinach to zjadl i prawie bez przerwy spi.

Reasumujac: psy musza sie przystosowac do nas, do naszego tempa do naszego sampopoczucia. Czasem bywaja dni bardzo leniwe a czasem mamy juz wszyscy "dosc" tego ruchu na "swiezym" powietrzu.

Link to comment
Share on other sites

No to moja małpa nie ma tak luksusowo jak niektórzy. Tylko trzy spacerki w ciągui dnia.

1. 9.30 - 11.00

2. 14.00 - 16.00, 17.00

3. 22.00 - 22.15

Jak jestem w robocie wtedy wychodzi z nią moja gorsza połowa i pory nieco się zmieniają natomiast długość mniej więcej ta sama :)

:drinking:

Link to comment
Share on other sites

Moja krówka uwielbia spać. Czasem wstaję i chce go wziąć na spacerek, a on nic. Potrafi spać i 14 godzin bez wychodzenia. Moge się dobrze wyspać :D . Wychodzi:

rano: jak wstanę ok. 15 min. jak ide do szkoły to o 9.00 , jak mam wolne to później

po południu: spacer, żeby się wybiegał - zimą ponad godzina, latem ok.2,5

wieczorem: ok. 20.00 max 20 min

a jak idę spać: tylko na siku

Link to comment
Share on other sites

Na tygodniu Willy ma trzy dlugie spacery (ponad godzina): rano, po południu (moja mama) i wieczorem. Spacery te odbywają się na poligonie wojskowym obok którego mieszkam (olbrzymie polacie łąk na pagórkowatym terenia i las).

Między tymi spacerami w miarę możliwości wyprowadzamy go na krótsze, po osiedlu.

W weekend, to już hulaj dusza, nieraz się zapominamy i do domu wracamy po trzech godzinach...

Dodam, że my tzw. osiedlowi psiarze stworzyliśmy sobie stado i razem łazimy po poligonie. Jego skład to: mój wyżeł, husky, malamut, 2 owcz. niem., doberman, gordon seter i dwa kundle.

Latem organizujemy sobie psie imprezy w domku na wsi jednego z nas.

Posiadania psa, to piękna rzecz... :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

rano przed pracą mojego chłopaka 6.30-30 min.,ze mną 9.30 -9.50,po pracy ok 16 ok godzinki,wieczorem różnie najwcześniej może wyjść na ostatni spacer już o 20 albo czasem o 22.Teraz nastąpiły zmiany w naszych czasach pracy więc bierzemy psa kiedy tylko jest czas do rodziców, babci ,weekendy po kilka godzin łażnie po lesie a latem to już wogóle szwendająca się nam włacza no i Brusia ukochany rowerek.Praktycznie cały nasz czas wolny i odwiedziny u znajomych to jeden wielki spacerek.

Link to comment
Share on other sites

Rano zwlekam się (chciałabym napisać "raźno zrywam się", ale nie będę łgała) z wyra i idziemy na godzinny spacer, w ciągu dnia 2 niezbyt długie wyjścia z córką (latem do dyspozycji mały ogródek - olewają), wieczorem, gdy wracam z pracy znowu godzinny spacer. Wiosna-lato, gdy dzień jest dłuższy wieczorny spacer odbywamy na rowerku (uwielbiają).

Weekend - ile się da, opór spacerów.

Link to comment
Share on other sites

Mój Fido (wyżeł niemiecki) ma 5,5 m-ca więc wychodzi na dwór 5-6 razy dziennie. Spacery trwają od 10 do 30 min., a jeden 1-1,5 godziny. Mój poprzedni pies jak był dorosły to wychodził 3-4 razy dziennie. Często wraz z mężem jeżdziliśmy do lasu lub na plaże gdzie pies mógł biegać 2 godziny i dłużej. Teraz mam las praktycznie pod domem co bardzo ułatwia i uatrakcyjnia spacery. Najlepsza pora dla naszego psa to lato, wtedy bywa że spędzamy z nim cały dzień na dworzu np. na rybach, wycieczkach, itp.

Link to comment
Share on other sites

Rano krótki spacer, potem ok.15 krótki spacer, 18 spacer długi 1,5-2 godz. no i ok. 23 musi być o.k pół godz. Tak jest w tygodniu ( praca) A za to weekend należy do Sagi , wychodzimy kiedy chce, i na jak długo się da. Jeżdzimy nad jezioro lub do lasu. Pies jest w siódmym niebie :D Jak ja to lubię.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mam wrazenie ze wy wogole nie pracujecie. Moja sunia przy zaangazowaniu do tego tescia i szwagra ma 4 spacery dziennie z czego jeden dluzszy. Malo ale teraz jade do mamy a tam jest dom z ogrodem i drugi pies. Jak sie nie pozabijaja to sie pozadnie wyszaleje przez te pare tygodni

Link to comment
Share on other sites

Moja poprzednia sunia(śp.) jezdziła ze mną do stajni, a jesli nie miałam czasu to 3 krótkie spacery w celu załatwienia potrzeb fizjologicznych w zupełności wtstarczały. Jak leciałam gdzies dalej (na 3, 4 dni), to wywoziłam ją do rodziców, którzy mają dom z ogrodem i miałam czyste sumienie.Mam nadzieję, że moja obecna psica przywyknie do takiego trybu życia.

Link to comment
Share on other sites

Miezkam przy samym lesie. Psy wychodza trzy razy dziennie no i oczywiscie maja do dyspozycjii duzy ogrod.

Rano: ide na spacer ok 10:00 na pol godzinki

Popoludniu: to ok 15:00 lub 16:00 jedziemy z mezem do lasu gdzie jest dozo gor i ogromne jezioro, jestesmy tam z nim przewaznie po 3 gdz.(wiosna i na lato)

Wieczorem to zalezy o ktorej ide spac nieraz o 22:00 a nieraz i potrafie o 0.2:00(poniewaz nie pracoje)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...