Jump to content
Dogomania

Mały Cywil z jednostki wojskowej uniknął rozstrzelania... teraz ma swój dom!!!


ajlii

Recommended Posts

Kolejny piesek który przyplątał sie do pracy mojego męża.
W bardzo złym momencie - kiedy pracownicy z dnia na dzień mają opuścić teren. Mój mąż ma służbę do rana, więc może przetrzymać pieska... ale nie wie czy będzie miał tam kolejną służbę, czy jutro usłyszy "zmiana obiektu". A na teren nie wejdzie nikt bez przepustki. Jeśli dzisiaj nie zabierze się stamtąd pieska, bardzo prawdopodobne że nie będzie już takiej możliwości. [COLOR=red]A wojsko ma bardzo radykalne poglądy w sprawie psów na swoim terenie: muszą znilknąć! Łatwo sie domyśleć w jaki sposób... po prostu zastrzelą...[/COLOR]

Piesek kręcił sie w pobliżu jednostki już kilka dni. Jest niewielki, ok. 7 kg. Brązowo-czarny. Głodny, wystraszony. Bardzo garnie się do ludzi. Próbuje zamieszkać w psiej budzie po Sabie (która też "musiała zniknąć", ale znalazła kochający domek).

Zdjęć nie ma, bo mąż nie ma ze sobą aparatu. A jutro nie będzie już okazji...

Bardzo, bardzo proszę o pomoc. Szukam jedynie bezpłatnego tymczasu, bo na jakiekolwiek opłaty mnie obecnie nie stać. Lub dobrego przytuliska, gdzie można bezpiecznie odstawić pieska...
Jeśli nie uda się nic zorganizować, mały trafi na Paluch, bo to dla niego jedyna możliwość pozostania przy życiu...

Jeśli ktoś ma pomysł, możliwośc pomocy - proszę o kontakt z moim mężem: 668 155 860
Liczy się czas!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Obraczus[/B] - mój mąż nie ma w pracy aparatu fotograficznego.
Teoretycznie w niedzielę ma następną służbę, ale nie wiadomo czy będzie tam pracował tego dnia, i czy wogóle jeszcze będzie mógł wejść na teren. Sam nie wie czy pieska wynieść dzisiaj do schroniska, czy ryzykować pozostawienie go do niedzieli.

Link to comment
Share on other sites

miejsca nie mamy :( pomysłu też nie... a kto mógłby go zabrać (mowie o łapaniu teraz) i czy tej sprawy nie da sie jakos ruszyć inaczej, no bo co to jest, że oni tak sprzątaja (jawiem, ze ta jest i tyle, zdaje sobie z tego sprawe - ale czy nie moznaby nic zrobic z tym oficjalnie?)

chodzi mi o to, ze przeciez powinni go odwieźć do schroniska... chociaz pewnie w swietle prawa moga go i innepsy zabic... poza tym przeciez nie beda nikogo pytac...

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.facebook.com/profile.php?id=100000312889212"]Kołysanka Nika[/URL] a gdzie ten psiak dokładnie przebywa?? jestem z Warszawy, mogę go przyjąc na kilka dni. 10 minut(y) temu · Lubię to!Nie lubię · [URL="http://www.facebook.com/ajax/browser/likes/?node=150724544957043"]1 osobaŁadowanie...[/URL] ·

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.facebook.com/pulpecik"]Becik Pulpecik[/URL] mam w domu 2 goldeny , jak reaguje na inne psy? wytrzymalby w mieszkaniu te kilka godzin ktore jestem w pracy? mam ewentualnie klatke materialowa skladana na wystawy, moze w niej moglby posiedziec te kilka godzin zeby nie nabrudzil w mieszkaniu czy cos.. pomoglibyscie z jedzeniem? bo finanse niestety mam mocno ograniczone? jakas fotka czy cos zeby miec mniej wiecej wyobrazenie gabarytow?

Link to comment
Share on other sites

ja wolę, jak to 7 kg mówi, niz 70.
dobra, jestem, znalazłam.
szukamy dt - ale co to jets kilka dni? zeby nie było, że po tych 4-5 idzie na paluch - bo w takim razie lepiej do razu na paluch, nie będzie szoku.
ale nęci - kilka dni na foty, ogarnięcie, jkai jest mniej więcej, zbieranie deklaracji. mamy jeszcze kilka godzzin na decyzje, więc opczekajmy, może jakis bezterminowy tymczas się znajdzie.
a te pozostałe można by poprosić o dt dla szczeniaków z działek może??

b. ważne - to z wojskiem jest nieoficjalne - bo sie nie przyznają, a jeszcze mąż ajlii dostanie ostro wtyłek przysłowiowy.

Link to comment
Share on other sites

wiem, ze pies jest czarno-brazowy. to wszystko, co o nim wiem. 7 kg to może być baaardzo szczupły pies z głowa do kolan, albo niższy, ale normalnych gabarytów. albo jeszcze niższy i bardziej tęgi.
moja zosia (znasz?), głową sięga prawie do kolan, waży 9, 70. ale to same mięśnie ;-).
psa trzeba będzie wogóle rozpoznać, jaki ma charakter, czy zna smycz itd. skolegowac goldenami by go tzreba też,wiadomo.
z karmą bysmy pomogli - zebrac fundusz na karmę, to inna bajka, niz na hotel.
ile czasu by miał u ciebie chłopak? bo to tez istotne.

jest w okolicach wawy.

Link to comment
Share on other sites

no niestety musze spasowac, to nie tylko moja decyzja, pomijam ze nie mam dla niego niestety ani pol zlotowki w tym miesiacu, przykro mi, jedyne co moge zrobic to popytac... moze niech go wezmie ta dziewczyna ktora na 1 dzien moze go wziac, poki co dobre i to,.. co z azylem pod psim aniolem kontaktowal sie z nimi ktos? sprobuje sie skontaktowac z gosciem ktory by tam wolontariuszem, nie wiem czy jeszcze jest, nie mam do niego bezposredniego kontaktu wiec musze podzwonic...

Link to comment
Share on other sites

f pod psim aniolem
Jeśli wiesz, że gdzieś dzieje się krzywda i ktoś z naszych mniejszych braci pilnie potrzebuje pomocy, skontaktuj się z Ratunkowym Patrolem:

[B]Interwencja:[/B] 510 190 786
moze warto zadzwonic, sleepingbyday ja w ogole nic nie wiem gdzie co jak, ty sie widze orientujesz w sprawie, moze ty?????? wrzuce to jeszcze na FB

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam do fundacji pod Psim Aniołem - obiecali pomóc.

Nie wiem jaki piesek ma charakter, nie widziałam go nawet - wszystkie informacje przekazuje mi mąż telefonicznie. Co nie jest też łatwe, bo strasznie rwie zasięg i doagadanie się nam zajmuje dużo czasu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...