Jump to content
Dogomania

Chore serduszko Graph'ego


Coyote Ugly FCI

Recommended Posts

witam Was wszystkich jest to moj pierwszy post na Dogomanii a taki smutny dla mnie.
wkleje link gdzie jest opisana historia mojego Grafka
[U][URL="http://www.forum.molosy.pl/showthread.php?t=4636"]http://www.forum.molosy.pl/showthread.php?t=4636[/URL][/U]
prosze Was bardzo o informacje które w jakis sposób pomoga mi
pisze do was z zapytaniem moze wiecie czy mogłabym kupic tabletki VETMEDIN 5mg dla Grafka. narazie kupuje je u weta ale jedna tabletke wet liczy po 2 zł a Grafek potrzebuje 2 dziennie czyli 4zł, nie jest to najtaniej dla mnie liczy sie kazdy grosik a juz bierze te tabletki od poczatku choroby czyli od kwietnia(wydałam juz na te tabletki ok.250zł).pomyslalam ze moze wiecie gdzie moge dostac całe opakowanie tych kapsułek mysle ze taniej by mnie to wyniosło niz kupowanie tak z tygodnia na tydzien(bo narazie tak robie)sa to tabletki chyba niemieckie, tak mi sie wydaje.

Grafek przyjmuje tez inne tabletki ale nie sa one tak drogie i kupuje je w aptece(przepisuje mi je ludzki lekarz wiec je taniej kupuje)
Prosze jesli macie jakies informacje pomożcie

mam pytanie takze w zwiazku karma dla Grafka
w tym momencie je zRoyal Cannin dla sercowców, zostało juz nie duzo ok.5 kg. i musze kupic kolejne opakowanie ,ale niestety Royall nie jest najtanszy(ok250zł ;( wiec moze ktos z Dodomanii wie jaka karma byłaby na podobnym poziomie dla Grafka ale w nizszej cenie
[url]http://img305.imageshack.us/img305/2493/dscf12443fr.jpg[/url]
[[url]http://img266.imageshack.us/img266/1056/dscf12514vi.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Może popytaj w Czechach lub na Słowacji. Podobno u naszych południowych sąsiadów leki są dużo tańsze.[/quote]
dzieki
tylko jak narazie nie mam jak i kiedy sie wybrac za granice ale moze pod koniec misiaca jak cos wykabinuje jakis transport w sumie z Rzeszowa to nie tak daleko

Link to comment
Share on other sites

Guest Jamnik

Hej tu Jamnik
Będę prawdopodobnie dziś u mojego weta z Baronem von Dobermanem, on też sercowiec i do tego jeszcze kuterłapa cholerka ciężka, to się o to echo zapytam. widzi mi się, że w krakowie szło by to zrobić a bliżej niż w wa wie. Co do leku to też spyytam jak z cenami stoi, trzeba by sprawdzi9ć skład i działanie ( to jest w ulotce leku) i można:
1 zapytać w hurtowni wet np w Krakowskim " CENTROWECIE"
2 pogadać z ludzkimi kardiologami żeby jakiś odpowiednik wykombinować ( oczywiście za zgodą Twojego weta. Mam nadzieję, że facet normalny i zakapuje sytuację.)
Jak się czegoś dowiem to Ci pw prześlę.
Pozdro
Jamnik

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jamnik']Hej tu Jamnik
Będę prawdopodobnie dziś u mojego weta z Baronem von Dobermanem, on też sercowiec i do tego jeszcze kuterłapa cholerka ciężka, to się o to echo zapytam. widzi mi się, że w krakowie szło by to zrobić a bliżej niż w wa wie. Co do leku to też spyytam jak z cenami stoi, trzeba by sprawdzi9ć skład i działanie ( to jest w ulotce leku) i można:
1 zapytać w hurtowni wet np w Krakowskim " CENTROWECIE"
2 pogadać z ludzkimi kardiologami żeby jakiś odpowiednik wykombinować ( oczywiście za zgodą Twojego weta. Mam nadzieję, że facet normalny i zakapuje sytuację.)
Jak się czegoś dowiem to Ci pw prześlę.
Pozdro
Jamnik[/quote]
bede ogromnie wdzieczna:fadein: czekam na wiadomosc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jamnik']Hej tu Jamnik

1 zapytać w hurtowni wet np w Krakowskim " CENTROWECIE"
2 pogadać z ludzkimi kardiologami żeby jakiś odpowiednik wykombinować ( oczywiście za zgodą Twojego weta. Mam nadzieję, że facet normalny i zakapuje sytuację.)[/quote]
Przykro mi, że muszę rozwiać nadzieje związane z pkt 2 wypowiedzi Jamnika. Nie ma ludzkiego odpowiednika Vetmedinu niestety. Dla mnie jako weta to też problem, bo cena vetmedinu dla wielu właścicieli jest zaporowa i nie decydują się na włączenie go do schematu leczenia, przez co sytuacja psa poprawia się tylko częściowo. :( Natomiast co do cen - taniej można zakupic Vetmedin w Niemczech. Wiem na pewno, bo wujkowie część leków dla swojej sercowej suni kupuja w Polsce bo są tańsze, natomiast Vetmedin jest akurat droższy.

A co do karmy. Czy ona jest niezbędna dla Twojego psa, czy inna karma mu szkodzi lub pogarsza jego stan? Część moich pacjentów je RC, ale część je domowe, ze zwróceniem uwagi na ilość soli i kaloryczność, i czują się dobrze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kolka_wet']Przykro mi, że muszę rozwiać nadzieje związane z pkt 2 wypowiedzi Jamnika. Nie ma ludzkiego odpowiednika Vetmedinu niestety. Dla mnie jako weta to też problem, bo cena vetmedinu dla wielu właścicieli jest zaporowa i nie decydują się na włączenie go do schematu leczenia, przez co sytuacja psa poprawia się tylko częściowo. :( Natomiast co do cen - taniej można zakupic Vetmedin w Niemczech. Wiem na pewno, bo wujkowie część leków dla swojej sercowej suni kupuja w Polsce bo są tańsze, natomiast Vetmedin jest akurat droższy.

A co do karmy. Czy ona jest niezbędna dla Twojego psa, czy inna karma mu szkodzi lub pogarsza jego stan? Część moich pacjentów je RC, ale część je domowe, ze zwróceniem uwagi na ilość soli i kaloryczność, i czują się dobrze.[/quote]
Dziekuje bardzo za informacje
chciałabym aby moj Grafek jadl jak najlepsza karme czyli RC ale niestety jak dla mnie to duzy wydatek a co sadzia Pani o tej karmie Mera Dog Agility -karma zawiera karnitynine i lecytyne ma 25% bialak i 14% tluszczu ?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Tylko nie Pani... proszę. ;)

Jaka jest dokładna diagnoza? Bo to akurat ważne. Myslę, że dlatego Twój lekarz nalega na echo serca, żeby można powiedzieć jakie jest dokładnie podłoże choroby Graphy'ego. W czasie echa serca (czyli usg serca) można zbadać stan i kurczliwość ścian serca, wielkość jego jam, co z kolei pomoże określić typ niewydolności. A mówienie, że serce jest powiększone 3 razy to duzy ogólnik. Ważne jest, która jego część jest powiększona.

Podawanie L-karnityny i tauryny ma sens (mniejszy lub większy) w tzw. kardiomiopatii rozstrzeniowej. Tak na dobra sprawę nie musisz kupować drogich karm z zawartościa tych składników, tylko dawać psu tabletki lub proszek z nimi. Dodatkowo można sercowcom podawać olej rybi, który mam za zadanie hamować wyniszczenie zwierzęcia postępujące w czasie choroby. Co do doiety niskosolnej domowej - musze poszukać czy nie mam gdzieś przepisu na takie posiłki. Karmy, o której piszesz nie znam, wiec sie nie wypowiadam.
Mała ilość kalorii dostarczana psu z pożywieniem ma zapobiec tyciu zwierzęcia, gdyż nadmierna masa ciała zmusza serce do większego wysiłku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kolka_wet']Przykro mi, że muszę rozwiać nadzieje związane z pkt 2 wypowiedzi Jamnika. Nie ma ludzkiego odpowiednika Vetmedinu niestety. Dla mnie jako weta to też problem, bo cena vetmedinu dla wielu właścicieli jest zaporowa i nie decydują się na włączenie go do schematu leczenia, przez co sytuacja psa poprawia się tylko częściowo. :( Natomiast co do cen - taniej można zakupic Vetmedin w Niemczech. Wiem na pewno, bo wujkowie część leków dla swojej sercowej suni kupuja w Polsce bo są tańsze, natomiast Vetmedin jest akurat droższy.

A co do karmy. Czy ona jest niezbędna dla Twojego psa, czy inna karma mu szkodzi lub pogarsza jego stan? Część moich pacjentów je RC, ale część je domowe, ze zwróceniem uwagi na ilość soli i kaloryczność, i czują się dobrze.[/quote]

Mam pytanie. Jesli chodzi o zakup leków w niemczech,obecnie przebywam i leczę psa w warszawie do końca jego leczenia będe tu ale wkońcu wróce do domu ,a mieszkam w mieście przygranicznym Zgorzelec/czechy/niemcy. Chodzi mi o polskie recepty czy recepty w niemczech czy czechach sa uznawane, tz wypisywane przez polskich lekarzy czy weterynarzy?????Jesli tak a różnica w karmie czy lekach jest naprawde opłacalna to po powrocie do domu moge kupować i wysyłać leki.Tylko niech mój Gruby będzie już wkońcu zdrowy.

Link to comment
Share on other sites

Iwono - powinnaś psu zrobić ECHO serca bo tylko ECHO uwidoczni dokładny obraz zmian i pokaże co się w sercu dzieje.
Vetmedin ma wiele dobrych opinii ale są lekarze, którzy się nim nie fascynują . W USA nie jest dopuszczony do użytku.
Ważne w przypadku Vetmedinu jest to, że w bardzo osłabionym sercu nie jest wskazany (obrazowo najlepiej oddaje to powiedzenie- nie pogania się konia ,który pada ).Niektórzy uważają,że efekty po Vetmedinie nie różnią się od efektów po Enalaprilu .
Najważniejsze by leczenie prowadził dobry, doświadczony w tematyce kardiologicznej lekarz .
Dieta powinna być bardzo wartościowa - przewaga mięsa jako najlepszego źródła energii i jedynego żródła wszystkich aminokwasów egzogennych.
Zboża jako dodatek, bo biodostępność jest niższa a trawienie pochłania więcej energii. Podroby bo są bogactwem witamin a szczególnie serca wołowe i cielęce( tauryna i karnityna ). Jaja.
Można podawać wszystko surowe ( BARF) lub też gotować .

Powracam do ECHO serca bo przyczyny tachykardii mogą być różne- także takie wcale z sercem nie związane.

Link to comment
Share on other sites

Mój Grubas też ma powiększone serce , robiliśmy USG jako pierwsze badanie. Mamy jeszce raz większą lewą komore serca, ale kurczliwość i aorta płucna w porządku. Już kilku wetów oglądało te badania i powiedzieli ,że to może być genetyczne ale również dodają,że przy rasach dużych często to się zdaża i jak pies przestanie rosnąc to może będzie wszystko ok.Tz przy prawidłowej pielęgnacji całego organizmu może to nie dawac powazniejszych objawów i będzie wszystko dobrze, tez się troche martwie tym bo Gruby ma sto inncyh chorób i praktycznie 2-3 razy tygodniowo jesteśmy u weta i robimy badania ,a to dla niego tyle nerwóww. :-( Najbardziej sie boje bo znów czeka go operacja.A co można podawać naturalnego co wzmacnia mięsień sercowy i poprawia układ krążenia????
Chodzi mi o dodatki jakieś do karmy.Bo musimy być ciągle na Eukanubie Intestinal/Royal Mobility Specjal.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolfi']Iwono - powinnaś psu zrobić ECHO serca bo tylko ECHO uwidoczni dokładny obraz zmian i pokaże co się w sercu dzieje.
Vetmedin ma wiele dobrych opinii ale są lekarze, którzy się nim nie fascynują . W USA nie jest dopuszczony do użytku.
Ważne w przypadku Vetmedinu jest to, że w bardzo osłabionym sercu nie jest wskazany (obrazowo najlepiej oddaje to powiedzenie- nie pogania się konia ,który pada ).Niektórzy uważają,że efekty po Vetmedinie nie różnią się od efektów po Enalaprilu .
Najważniejsze by leczenie prowadził dobry, doświadczony w tematyce kardiologicznej lekarz .
Dieta powinna być bardzo wartościowa - przewaga mięsa jako najlepszego źródła energii i jedynego żródła wszystkich aminokwasów egzogennych.
Zboża jako dodatek, bo biodostępność jest niższa a trawienie pochłania więcej energii. Podroby bo są bogactwem witamin a szczególnie serca wołowe i cielęce( tauryna i karnityna ). Jaja.
Można podawać wszystko surowe ( BARF) lub też gotować .

Powracam do ECHO serca bo przyczyny tachykardii mogą być różne- także takie wcale z sercem nie związane.[/quote]
niestety w Rzeszowie nie mozna zrobic ECHO serca a co do wet to tez nie ma tu takiego ktory by sie specjalizował w kardiologi:-( narazie te leki ktore Grafek dostaje , dzialaja to znaczy nie ma pogorszenia tylko czasami Grafek ma gorsze dni

Link to comment
Share on other sites

hmmmm Kraków duże miasto to pewnie robią.Może by podzwonić i sie dowiedzieć albo na necie poszukać. Sama nie wiem ale tak myśle ,że może dobrze by było mieć to badanie i pełny obraz. Wiem po sobie ,ze ciągle jakaś nowa choroba nam wyskakuje i jak jade na badania to robie ile wleźie za jednym zamachem

Link to comment
Share on other sites

Czesc!
Nasza Bella tez jest bardzo ciezko chora na serce.Zrobilismy USG Serca zeby diagnoza i terapia lekowa byla odpowiednia.
Podajemy jej 2x dziennie 7,5mg Vetmedin.I musze powiedziec ze leki dobrze zadzialaly,jakby nie bylo zyje juz caly rok,mimo iz powiedzieli nam ze roku prawdopodobnie nie dozyje.Czuje sie bardzo dobrze i nawet omdlenia ustapily.
Vetmedin 5mg kosztuje 42,76€ i starcza nam na 50dni
Vetmedin 2,5mg kosztuje 32,37€ takze na 50 dni
Dodatkowo wieczorem dostaje ACE Hemmer(nazwe moge Ci podac,jak bedziesz chciala,nie mam teraz pod reka) z polki lekow dla czlowieka.Chyba za 100dni zaplacilam 20€.
Niestety Vetmedin nie mozesz zastapic lekami czlowieka.
Badz dobrej mysli i postaraj sie znalezc sposob na badanie USG serca.
Uwazaj teraz na upaly,sa uciazliwe dla serca

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Boxerlady']My mamy ogrod i Bella ma swoj osobisty basenik,ale jak nie masz ogrodka mozesz zmoczyc recznik i polozyc na psiaku,to go nieco schlodzi.[/quote]
niestety mieszkamy w bloku,ale basenik ,ozna i w wannie zrobic:lol:
chłopak wczoraj zamoczyl mu recznik a ten uznal to za fajna zabawe i recznik juz ma 2 dziury:diabloti: -diabel nie pies

co do lekow to Grafek dostaje Vetmedin 5mg
lotensin i digoxin

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...