Jump to content
Dogomania

Preparaty maskujace zapach cieczki


Fritz

Recommended Posts

Co sadzicie o tego typu preparatach ,czy znacie je z praktyki?Ktore sa bardziej skuteczne -tabletki czy sparay i czy naprawde powoduja brak zainteresowania innych psow ?Jesli tak to prosze bardzo o polecenie mi najskuteczniejszego srodka. Mam sytuacje ;podbramkowa'-mialy byc super wakacje za tydzien a moja mala suczka dzis dostala pierwsza w zyciu cieczke..NAwet nie wiem jak suka sie zachowuje w tym okresie jak to wyglada.I czy zaryzykowac wyjazd na Kamping do przyczepy w chorwacjii czy lepiej dla dobra wszystkich i swoich nerwow;)zrezygnowac?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Wiesz kiedyś vet doradził mi w sytuacjach krytycznych sok ze świeżej cytryny. To nawet działa ! Ale nie można uzywac stale, tylko doraźnie w sytuacji, gdy już koniecznie musimy z suką w cieczce wejść między inne psy.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

To chyba trochę od suczki zależy, u mojej pierwszej mamutce żadne preparaty nie skutkowały, już od pierwszych dni włóczyła się za nami wataha psów. Natomiast przy Aburkowej i jej córcę (Lulinka za TM niestety:-( ), tabletki (Dezotabs)+ spray nawet pomagały. To znaczy w "najgorętszym okresie miały swoich adoratorów, ale tylko kilku, którzy wywąchali z bliska, a nie włóczyło się za nami pół osiedla.
Co do wyjazdu musicie sami zdecydować, czy warto marnować urlop na chowanie się przed bandami napalonych kawalerów:cool3: , choć czasami sunie przy pierwszej cieczce nie są zbyt atrakcyjne

Link to comment
Share on other sites

Ja zauważyłam,ze tabletki z chlorofilem(rózne firmy produkują,ja miałam chyba Beaphar) są dosć skuteczne -czy to na zapach z pyska czy na cieczke.
Nie polecam sprayu z Laboratorium Dr Seidla(chyba ze zmenili recepture) bo efekt byłż przeciwny od zamierzonego,takiego tłumu jak przy tamatej cieczce"maskowanej" nigdy wczesniej i później nie miałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natasza']Ja zauważyłam,ze tabletki z chlorofilem(rózne firmy produkują,ja miałam chyba Beaphar) są dosć skuteczne -czy to na zapach z pyska czy na cieczke.
Nie polecam sprayu z Laboratorium Dr Seidla(chyba ze zmenili recepture) bo efekt byłż przeciwny od zamierzonego,takiego tłumu jak przy tamatej cieczce"maskowanej" nigdy wczesniej i później nie miałam.[/quote]

a ja sobie chwale ten preparat :oops:
nie uzywałam innych bo to pierwsza cieczka Toli, ale pomaga. Nie czyni cudów ale pomaga. Tyle ze my tej cieczki mamy malusio jak na półtorakilową panne przystało.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Elitesse, a dokładnie jakie to tabletki (nazwa, producent). W sobotę ruszamy na urlop suka + 2 psy. A małpa na pewno będzie miała cieczkę. Właściwie już powinna mieć, ale się spóźnia.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Ja kupowalam tabletki chlorofilowe Dezotabs (w sklepie zoologicznym) i musze przyznac ze tym razem nie wloczyla sie za nami zgraja kawalerow jednak dwa mikre kundelki sie pokazywaly regularnie. Podejrzewam ze bez tabletek byloby ich wiecej ale na pewno tego stwierdzic nie moge. Zauwazylam ze suka robila taka kupe jakby sie zielonej plakatowki nazarla :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']zebym to ja pamietala :roll: beaphar ? a w nazwie chyba bylo dog stop ?[/quote]

Są takie preparaty zabezpieczające :
[B][COLOR=red]to nie jest reklama i proszę tego tak nie odbierać [/COLOR][/B]
[B][COLOR=black]to są jedynie informacje o preparatach neutralizujących zapach [/COLOR][/B]

[B][COLOR=red]Dr Seidla Flawitol DEO[/COLOR][/B]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Preparat neutralizujący nieprzyjemne zapachy wydzielane przez zwierzęta: nieprzyjemny oddech, zapach ciała oraz zapach odchodów. Neutralizuje też zapach wydzielany przez sukę w czasie cieczki.
Chlorofil - naturalny, zielony barwnik roślin dzięki swym właściwościom dezodorującym ogranicza nieprzyjemne zapachy ciała zwierzęcia i jego oddechu. Włókna Yucci Schidigera wiążą amoniak, a co za tym idzie zmniejszają nieprzyjemne zapachy odchodów zwierzęcych. Aktywne drożdże wspomagają procesy trawienne i regulują pH przewodu pokarmowego wzmacniając działanie Yucci i chlorofilu. Trzy substancje zawarte we Flawitolu Deo wszechstronnie redukują nieprzyjemne zapachy wydzielane przez zwierzęta.

Dawkowanie dzienne:
koty i małe psy 1 tabl.
średnie psy 2-3 tabl.
duże psy 4-6 tabl.

Aby uzyskać najlepsze efekty preparat podawać rano. Psom dużym dawkę dzienną można podzielić i podawać 2 lub 3 razy w ciągu dnia. W okresie cieczki dawkę można zwiększyć nawet 4-krotnie.[/FONT][/COLOR]


[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=red][B]MIKITA Dezo Tabs[/B][/COLOR] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Właściwości, działanie, wskazania:
Chlorofil – naturalny barwnik, składnik roślin zielonych ma właściwości neutralizujące zapachy wydzielane przez psy: „zapach cieczki”, zapach z pyska, zapach ze skóry tzw „zapach wiatru”, Extract Yucca Schidigera - zawiera steroidowe saponiny. Obniżają one aktywność bakteryjnej ureazy, dzięki czemu hamują powstawanie amoniaku z mocznika zarówno w treści jelit, jak i w odchodach. W efekcie preparat przeciwdziała powstawaniu wzdęć i blokuje przykry zapach odchodów. Kompozycja Chlorofilu i Extractu Yucca Schidigera tworzy swoisty biologiczny, naturalny dezodorant dla psów. Podawanie regularne preparatu pozwala przezwyciężyć uciążliwości zapachowe związane z naturalnymi czynnościami organizmu. Podawanie w czasie cieczki neutralizuje jej zapach, ogranicza możliwości przypadkowego pokrycia, wałęsania się psów.

Stosowanie i dawkowanie:
psy małe - 1 tabl. 2 razy dziennie,
psy średnie - 2 tabl. 2 razy dziennie,
psy duże 3 tabl. 2 razy dziennie,
psy bardzo duże 4 tabl. 2 razy dziennie.

W czasie cieczki preparat podawać w powyższych dawkach 4 razy dziennie.[/FONT][/COLOR]
[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Tahoma][B][COLOR=red]Beaphar DOG-STOP[/COLOR][/B] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Tahoma]Tabletki neutralizujące zapach cieczki, rui oraz z pyska 30tabl.[/FONT][/COLOR]
[FONT=Tahoma][COLOR=#444444]Tabletki z chlorofilem neutralizujące zapach cieczki. Dodatek do pożywienia dla psów i kotów. Chlorofil, zielony pigment komórek roślinnych, w sposób naturalny likwiduje między innymi charakterystyczny zapach suk w okresie cieczki i kotek podczas rui oraz zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi z pyska. Dawkowanie. Male psy i koty 1 tabl. dziennie, średnie i duże psy - 2-3 tabl. dziennie.[/COLOR][/FONT]

[COLOR=black][FONT=Tahoma][B][COLOR=red]BITCH 150ML[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Tahoma]spray maskujacy zapach cieczki[/FONT][/COLOR][FONT=Tahoma][COLOR=#444444] Spray maskujacy zapach cieczki, nie plamiący, nie podrażniający skóry, doskonale neutralizuje charakterystyczny zapach wydzielany przez suczki w czasie cieczki.[/COLOR][/FONT]



[CENTER][COLOR=black][FONT=Tahoma][B][COLOR=red]BOGENA NO SMELL Tabletki neutralizujące zapach 120szt.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR][/CENTER]

[FONT=Tahoma][COLOR=#444444]Środek do zwalczania nieprzyjemnych zapachów z pyska lub odbytu oraz neutralizujący zapach cieczki w postaci bezwonnych i bezsmakowych tabletek do podawania z karmą lub wodą.[/COLOR][/FONT]



[CENTER][COLOR=black][FONT=Tahoma][B][COLOR=red]dr SEIDEL - VIVISOL atomizer, płyn dla suk w okresie cieczki 100 ml.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR][/CENTER]

[FONT=Tahoma][COLOR=#444444]Zapobiega niepożądanemu pokryciu suki. Maskuje zapachy wydzielane przez suki w okresie cieczki oraz działa odstraszająco na psy.[/COLOR][/FONT]



[CENTER][COLOR=#c45f2b][FONT=Verdana][B][COLOR=red]BEAPHAR No Love Spray - preparat neutralizujący zapach suki podczas cieczki 50ml[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR][/CENTER]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Preparat neutralizujący zapachy suki podczas cieczki.
Ograniczając zainteresowanie chroni ją w ten sposób przed nieplanowanym pokryciem. Nie wpływa na organizm suki, nie zakłóca jej gospodarki hormonalnej. [/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]Sposób użycia:[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT=Verdana]
od pierwszego dnia rui spryskać codziennie okolice pochwy.[/FONT][/COLOR]



[CENTER][COLOR=#c45f2b][FONT=Verdana][COLOR=red][B]BEAPHAR Ruden Abwehr - preparat do stosowania u suk podczas cieczki 100ml[/B][/COLOR][/FONT][/COLOR][/CENTER]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Preparat do stosowania u suk podczas cieczki. Neutralizuje wabiący psa zapach. Preparat nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. [/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]Sposób użycia:[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT=Verdana]
2 lub 3 razy dziennie spryskujemy okolice sromu i ogona.
Czynność najlepiej powtarzać przed wyjściem na spacer.[/FONT][/COLOR]

[FONT=Times New Roman][COLOR=black][SIZE=3]O tylu preparatach wiem. Mam nadzieje że komuś pomogą nie ma nic gorszego niż zakochane wałęsajace sie psy:mad: ktore nie pozwolą sie suczce spokojnie załatwić.[/SIZE][/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Oczywiście nie zwalniają nas z pilnowania suczki i nie zostawiania jej bez opieki.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Moja psica nawet bez cieczki jest bardzo atrakcyjna dla psów (co bywa czasami męczące dla niej). Z doświadczenia mogę polecić Bogena No smell - psy nawet się za nią nie oglądały. Niestety tabletki są 2 razy droższe od ich odpowiedników. Jednak stanowczo warto, bo przy drugiej cieczce nie mogąc ich dostać, kupiłam Dezotabsy - skutkiem było ciągnięcie się za nami masy adoratorów już od samego początku cieczki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Bardzo prosze o poradę.Moja Dulka ma pierwszą cieczkę,a zgłosiliśmy ja na wystawę do Raciborza 22.X. Czy z doświadczenia wiecie już,który z tych preparatów wcześniej wymienionych byłby dla niej najodpowiedniejsz???I czy jest sens w tym,żeby jechać z nią na Tą wystawę???

poradżcie co robić:help1: :help1:

Link to comment
Share on other sites

Czyli prawdopodobnie będziesz jeszcze przed tym najgorszym czasem. Umyj jej pupsko dokładnie i zpsikaj porządnie. Myśle, że jeśli bardzo zależy Ci na tej wystawie to jakos dasz rade. Najważniejsze, żeby nie przeszkadzać innym czyli trzymać się z sunią na uboczu, z dala od innych psów. I uciekać po ocenie szybko:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...