Jump to content
Dogomania

Psy i komary


Sawanna
 Share

Recommended Posts

[quote name='Tofik1']Czy psa może ugryżć komar?Czy komar przebije się przez sierść pół długowłosego psa?[/QUOTE]
Moją sunię nowofundlanda (z całą masa futra) komary kochają. Gryzą ją w nochala, blisko oczu, uchole od wewnętrzej strony lub brzuszek gdy spi na plecach:oops: .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

dosyc dawna dyskusja,ale mimo wszystko dodam ze dlugowlose psy gryza w okolice oczu,uszy, nos,brzuch i w grecji i calym basenie morza srodziemnego i blizej rownika sa komary sknipes o wiekszych skrzydlach niz normalne ktore przenosza kalaazar-malerie na ktora nie ma szczepionki w wyniku ktorej zostaja zniszczone organy wewnetrzne psy bardzo cierpia :-( i usypiaja je. ponoc istnieje dosc droga (600 euro) kuracja 3 miesieczna ratujaca- psa zastrzyki codziennie,mimo wszystko pies jest nosicielem do konca zycia

Link to comment
Share on other sites

p ozwolilam sobie wkleic poniewaz znalazlam bardziej profesjonalnie i po polsku "Gorączka, powiększenie śledziony, zniekształcenia nosa i ust to najczęstsze objawy leiszmaniozy.

Leiszmanioza, której poszczególne postacie znane są pod nazwą kala-azar i biały trąd, jest groźną chorobą tropikalną, rozprzestrzenioną w 88 państwach całego świata i dotyczącą około 16 milionów ludzi. W niektórych krajach podzwrotnikowych leiszmanioza jest tak rozpowszechniona, że mieszkańcy uważają ją za typową chorobę wieku dziecięcego, taką jak u nas odra czy różyczka.

Jest to choroba pasożytnicza przenoszona przez moskity z rodzaju Phlebotomus. Ten 3 - milimetrowy owad jedynie przenosi różne gatunki leiszmanii (pierwotniaków), nazywamy go więc jej wektorem (przenosicielem). Przy ukłuciu zarażonych zwierząt bądź ludzi owad pobiera pasożyta razem z zassaną krwią. Potem, o zmierzchu czy w nocy wyrusza na poszukiwanie kolejnej ofiary, będącej dostarczycielem niezwykle cennego dla niego białka, które będzie później niezbędne przy produkcji jaj moskita. Przy ukłuciu razem ze śliną owada zostaje wprowadzony do naczyń krwionośnych pasożyt. W ten sposób cały cykl się zamyka.

Obok człowieka leiszmanią zarażone są również zwierzęta dzikie i domowe, np. psy. Stanowią one tzw. rezerwuar pasożytów.

Istnieje wiele gatunków niebezpiecznej leiszmanii. Trzy z nich ([I]L. donovani, L. infantum, L. chagasi[/I]) wywołują najbardziej groźną formę choroby - leiszmaniozę trzewną, zwaną również w sanskrycie kala-azar. Inne gatunki są przyczyną postaci skórnej bądź skórno-śluzówkowej.":-(
-kopia strony resmedica.pl


zanim zabierzecie pieska na wakacje lepiej sie upewnic jakie licho moze zlapac -dla zainteresowanych dodam ze mozna zapobiegac ,ale srodki dostepne tylko w krajach dotkinietych chorobskiem i cywilizowanych :cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 1 year later...

Lenny jest zakraplany FIPRexem.. ale ostatnio komary się go strasznie czepiają.. co dodatkowo mogę podać żeby komary dały mu spokój? sama opryskuje się sprayem ziaji, czy jego też mogę tym machnąć?
nie mogę na razie zmienić środka na kleszcze, bo ten jeszcze działa, a boję się go dokraplać czymś nowym, bo to w sumie mały młody psiak..

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że można pryskać Brosem, jest info na opakowaniu, ale psikalam też Offem (skuteczniejszy od Brosa) i pies przeżył.
Z tym, że te środki działają kilka godzin, potem wietrzeją z sierści - stosuję w sumie tylko na wycieczki do lasu czy inne mocno komarze miejsca.

Co do pytania tytułowego - Baryła komary nie tną, czasem coś ją ugryzlo w okolicach głowy, gdzie ma krótszą sierść - ale staffika na wycieczce w lesie raz tak zrąbały, że wyglądał jak dalmat z wypukłościami zamiast kropek :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 year later...

[quote name='Artur Dobrzynski']Zgadza się to chyba jedyny dostępny preparat skuteczny wobec kleszczy i komarów.[/QUOTE]

Co do komarów. Polecam:
[COLOR=#0000cd]http://www.drbeta.pl/plyn-odstraszajacy-komary-i-kleszcze-200-ml-p207/[/COLOR]

albo nieco droższy ale ochrona gwarantowana w 100% przez cały dzień, a działa również na bąki/ślepki/gzy
[COLOR=#0000cd]http://darzbor.com.pl/odstraszacze[/COLOR]

Oczywiście te 50% DEET.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

[FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=#000000]W Polsce mamy nie tylko kleszcze ale i komary toteż mamy rówież Dirofilarię repens (postać skórną) - stąd mogą być guzki podskórne ale niedawno stwierdzono też Dirofilarię immitis robaki sercowo - płucne u psa, który nigdy nie był poza granicami kraju. Dlatego Advantix jest nieodzowny ze względu na to, że działa zarówno wobec komarów przenoszących te pasożyty jak i kleszczy, które wciąż są olbrzymim problemem.[/COLOR][/FONT][/FONT]

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...