Jump to content
Dogomania

guffi juz nie BEZDOMNY - pojechal do nowego domku :)


kakadu

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

i jak z kotami? Dogadali się? Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli pies nie wykazuje agresji do kotów, a jedynie straszy je biegając za nimi (pewnie myśli, że one bawią się tak jak pieski i po prostu zaprasza do zabawy głupol), to wystarczy zabronić psu biegania za kotem i szybko dochodzą do porozumienia. Wystarczy odwracać uwagę psa kiedy ten chce pobiec do kota, albo krzyknąć jeśli już za nim biegnie. Jeśli pies nie biega za kotami to te dość szybko się uczą, że psiak im nie zagraża, a psiak się (raczej powoli) uczy, że kotek bawi się inaczej niż piesek i nie wolno za nim biegać :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

no niestety goni koty i dostaje szalu jak jego nowa opiekunka idzie na dwor je karmic - podobno wali glowa w drzwi, a wczoraj wskoczyl na parapet i malo nie wybil okna, chociaz najpierw on dostaje, zeby nie bylo; mysle, ze zaczyna troche podskakiwac; trzeba by bylo mu wyjasnic pewne sprawy, w sensie, ze nie ogon macha psem; ale ogolnie podobno jest ok; o rany - niechby bylo, bo jakby wrocil to tobedzie moja najwieksza porazka... tfu tfu odpukac w niemalowane!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kakadu']no niestety goni koty i dostaje szalu jak jego nowa opiekunka idzie na dwor je karmic - podobno wali glowa w drzwi, a wczoraj wskoczyl na parapet i malo nie wybil okna, chociaz najpierw on dostaje, zeby nie bylo; mysle, ze zaczyna troche podskakiwac; trzeba by bylo mu wyjasnic pewne sprawy, w sensie, ze nie ogon macha psem; ale ogolnie podobno jest ok; o rany - niechby bylo, bo jakby wrocil to tobedzie moja najwieksza porazka... tfu tfu odpukac w niemalowane!!![/QUOTE]
to niedobrze :(
A tak przy okazji o ile wiem to koty zawsze powinny być karmione przed psem - po to by wiedział, że są wyżej w hierarchii i w związku z tym nie można im włazić na głowę :P Ja tak robię ze swoją gromadką :) Stefanek, który był u mnie na DT też z początku chciał ganiać koty, ale tak do zabawy. Chciał się z nimi bawić w gonitwy jak z psami, ale szybko się nauczył, że koty są wyżej (dostają pierwsze jeść i wolno im chodzić tam gdzie pieskom nie wolno, np. leżeć na kanapie, ponadto pierwsze są głaskane, witane itp.) i że nie życzą sobie takich zabaw w gonitwy (jak próbował do nich biec to odwracaliśmy jego uwagę lub się klasnęło czy krzyknęło krótko ale donośnie, na co stawał jak wryty :D ), więc Stefanek przestał się z nimi bawić, a zaczął z nimi spać :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...