Jump to content
Dogomania

Do zamknięcia, do archiwum


sleepingbyday

Recommended Posts

a wiecie, mama jest bardzo do maluchów z bliska podobna, z mordki bardzo. fajna jest.

w ogóle panowie "ochroniarze" starają się ją łapać dla nas, miło z ich strony. druga łaciata suka też się pokazuje. ją też chcą łapać, ale nie wiem co zrobić, bo ona cycki miała do ziemi i na pewno miała małe lub cycków dostała od tego, że ta druga miała a tej się wydawało. ile minęło od łapanki nr 1? kilka tygodni a małych nie widać, ale mogą jeszcze być za małe, nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No właśnie... Ja obstawiam, że ta biało-czarna ma/miała szczeniaki.
One we dwie błąkały się podobno razem już zeszłej zimy. Nie wierzę, że bezdomna suka nie zaszła w ciążę.
Moim zdaniem nie ma takiej mozliwości.
Biorąc pod uwagę, że 1-sza łapanka odbyła się 13.09. (i wtedy miała wyciągnięte cycuchy), i zakładając, że urodziła nawet dzień wcześniej - upłynęło do dziś dopiero 4 tygodnie. Chyba, że urodziła wczesniej.
Nikt z osób z którymi rozmawialiśmy nie widział szczeniaków innych niż te "nasze", wyłapane.
Jeśli tamte mają 4 czy nawet 5 tygodni, to myslicie, ze są w stanie urządzać sobie wycieczki z mamusią, która włóczy się po okolicy w poszukiwaniu pożywienia? Chyba są jeszcze za młode?
Ryzyko z tym odławianiem biało-czarnej suni. Bo jak małe jednak są? I żyją?

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie, gwarancja powodzenia z klatką jest nieprzewidziana.
To bardzo mądra i cwana bestyjka.
Wejdzie, albo nie wejdzie. Po miejscu, w którym się oszczeniła, wnioskuję, że jedynie totalny głód mógłby ją przekonać, aby wejść do tej dziwnej konstrukcji. Ale pewnie się mylę. Jestem w tej kwestii laikiem.

Palmer natomiast (moim zdaniem) sprawdziłby się na 100%.
Z odległości 0,5m (dla znajomych) i 2m (dla Mru i koleżeństwa) - to środek pewny "na bank".
Tyle, że koszt jednego strzału ( w tym przypadku niemal równoważnego ze "zgarnięciem" suczki to ok. 500zł (mam takie "dojście")
Mamy taką kasę? Nie mamy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mtf zalesie']samochod z hakiem moge [pozyczyc ale nie dam rady nigdzie pojechac.wypozyczenie przyczepy na dobe to chyba 4o-60 zl.[/QUOTE]

[B]mtf zalesie[/B] - jesli pomysł z palmerem nie wypali ( a pewnie nie wypali, z powodu kosztów) - pozwolisz, że skontaktuję się z Tobą telefonicznie i jeśli można - skorzystalibyśmy z Twojej propozycji.
Jutro dowiem się jaki jest koszt wypożyczenia przyczepki ze Statoil.
Czy ktoś może pomóc finansowo w kwestii wypożyczenia i paliwa?

Link to comment
Share on other sites

na innym wątku znalazłam taki wpis, z Łodzi tam będzie 100km z hakiem, ale może za zwrot kosztów paliwa dojechałby cytat: "[URL="http://www.schronisko.sanikom.pl/"][COLOR=#4444ff]http://www.schronisko.sanikom.pl/[/COLOR][/URL] tylko to schronisko znam w tym rejonie w łodzi jest p zbyszek który [B]odławia psy strzelbą na naboje usypiajace koszt 150 zł[/B]"

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że się tak długo nie odzywałam:oops: Mam urwanie głowy...

Tak więc mieliśmy zbiórkę karmy, zebraliśmy prawie pół tony, więc Bree ma co jeść przez dłuższy czas < dla moich tymczasów brałam karmę lepszą jakościowo, wszystkie Chapi, Pedegree, Kite Katy, Whiskasy, Darlingi i inne ustrojstwa poszły dla kotów wolnożyjących i do schroniska>.

Przepraszam, że nie wstawiłam skanu umowy, ale mój małżonek wziął ja do pracy, zapomniał zeskanować i tam zostawił, dziś mi odwiezie to zrobię zdjęcie i wstawię.

Co do jasnego ślicznego- mam dwa małe glutki kocie, awaryjnie przyjechały. Jak je oddam, wtedy mogę go brać.

Bree trzeba będzie zaszczepić w tym tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

boże, zobaczcie :(
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/172285-Matka-i-szczeniaki-w-le%C5%9Bnej-norze-zaraz-zamarzn%C4%85%21-Brak-pomys%C5%82%C3%B3w%21-Pom%C3%B3%C5%BC-"]http://www.dogomania.pl/threads/172285-Matka-i-szczeniaki-w-le%C5%9Bnej-norze-zaraz-zamarzn%C4%85!-Brak-pomys%C5%82%C3%B3w!-Pom%C3%B3%C5%BC-[/URL]!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tripti']na innym wątku znalazłam taki wpis, z Łodzi tam będzie 100km z hakiem, ale może za zwrot kosztów paliwa dojechałby cytat: "[URL="http://www.schronisko.sanikom.pl/"][COLOR=#4444ff]http://www.schronisko.sanikom.pl/[/COLOR][/URL] tylko to schronisko znam w tym rejonie w łodzi jest p zbyszek który [B]odławia psy strzelbą na naboje usypiajace koszt 150 zł[/B]"[/QUOTE]

Niestety ten pomysł odpada. Dzwoniłam, działają jedynie na terenie Bełchatowa i okolic.
Skontaktujemy się jeszcze z Wydz. Środowiska w Gostyninie, ew. z Kutnem. Może oni mają jakiś specjalistyczny sprzęt?
Jeśli to rozwiazanie nie wypali - skorzystamy z propozycji MTF Zalesie, co Wy na to?

PS - Kundel Bury - co u Mani? Gdzie fotorelacja z nowego domu? :mad:

Link to comment
Share on other sites

dostalam info od mtf zalesie, ze bedziesz jechala w niedziele do plocka; czy to prawda? czy moglabys zabrac duzego psa...? :roll:
piatek ma domek, ale w ten weekend kiedy mielismy transport ci ludzie akurat wyjezdzaja, a jak nie pojedzie w przyszly to spedzi w schronie jeszcze miesiac...

edit: oj , ale ta niedziela odpada przeciez... no nic, trudno... ale jakbys jechala w przyszla... ;)

Link to comment
Share on other sites

jasny, młody binio z działek nadbużańskich ma dom, wiec nie potrzebuje juz dt :-).

zajrzyjcie do watku z mojej sygnatury- [B]pies z guzem błaka się pod świętym krzyżem[/B]. jakiś pokręcony jeszcze w dodatku. monday tam jest, ale na delegacji i do niedzieli, szuka ludzi z okolic, tzreba psa zabrać stamtąd, w najgorszym przypadku do schronu radomskiego.
moge podac nr monday na pw, jeśli znacie kogos z okolic.

Link to comment
Share on other sites

Kakadu - na razie nasz wyjazd jest jedną wielką zagadką.

Dzisiaj rana panom ochroniarzom udało się zamknąć sunię w kojcu ich psa. Niestety radość trwała krótko.
Mała przegryzła siatkę i poszła w długą.... Gostynin nie dysponuje żadnym sprzętem.
[B]Czy kogoś oprócz mnie interesuje jeszcze jej los?[/B]
[B]Halooooo!!!!!! Tu ziemia![/B]



Ps. Kundel Bury? Co z Manią?

Link to comment
Share on other sites

Bree też już w nowym domu. Przepraszam, że jeszcze nie ma skanu poprzedniej umowy, ciągle mam coś innego do zrobienia:roll:
Jutro zrobię zdjęcia obydwu umów i wstawię.
Pani miała już dużego psa, sukę owczarka niemieckiego. Psinka odeszła niedawno w wieku 11 lat z powodu raka jelit.
Potrzebne kciuki za aklimatyzację...
Pierwszy mail już dostałam:
"Witam [FONT=Wingdings]J[/FONT] Bree tzn. Tinka [FONT=Wingdings]J[/FONT] jak na razie jest trochę przestraszona, ale mam nadzieje ze szybko się oswoi [FONT=Wingdings]J"[/FONT]

[FONT=Wingdings][/FONT]
[FONT=Wingdings][SIZE=3]Bo teraz Bree [SIZE=2]będzie nazywać się Tinka:) Pani wybrała takie imię. W domu jest jeszcze szczurek półtoraroczny.[/SIZE][/SIZE]
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...