Jump to content
Dogomania

Dafi i Tobiś w DT - szukamy domów!! 3 maluchy w DS:) DZIĘKUJEMY wszystkim za pomoc!!!


anett

Recommended Posts

No to rozluźniając tą gęstą atmosfere na wątku :

Tobiś bardzo ładnie sygnalizuje, ze chce iść na spacerek :multi: Nie szczeka już tak bardzo jak zostaje sam :cool3:
Zawsze rano czeka aż zawołamy go do łóżka :lol: Wieczorem wskakuje mi na kolana siada taki dumny przodem do mnie i czeka na mizianko :lol:

Wie już co oznacza siad, ale czy się posłucha to już zależy od jego humorku :evil_lol:
Przynosi rzuconą zabawke i zostawia ją, gdy usłyszy komende :eviltong:
Wie, że jak pani mówi "miejsce" to ma iść na swój kocyk (który ostatnio zaczął mu Tiger zajmować - więc zdarzają się wyścigi "kto pierwszy ten lepszy")

Jak zapomne schować pustą miske (a zdarza się, że leżą 4 na podłodze - suche, woda i po miseczce na domowe danko) to Tobiś ubzdurał sobie, że on MUSI mi rzucić miske pod nogi i będzie tak podnosił i rzucał i burczał pod nosem póki nie schowam tej miski (choć on by wolał dostać drugą porcje jedzonka :cool3:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Lu_Gosiak']faktury mam ja - na watek nie wrzucalam bo nie bylo takiej potrzeby i naprawde proponuje poszukac sensacji na innym watku;)[/QUOTE]

Skoro tak, to możesz chyba zdradzić jaką karmę je Dafi i ile jej zjada w ciągu miesiąca ?
Chyba że to z jakichś względów tajmnica ... bo np. wstyd odpowiedzieć ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kopciuszek']No to rozluźniając tą gęstą atmosfere na wątku :
............)[/QUOTE]

no to w sumie same dobre wiesci u Tobisia:):)
a na psy dalej sie rzuca na spacerach??

co do gęstej atmosfery jakas prywatna wojenka chyba sie tu toczy - ostatnio to "modne" na dogo;)
eve-w z uporem maniaka twierdzi ze Dafi to szczeniak - widac znajomosc watku
a E-S trudno pojac, ze szukajac przez dwa miesiace darmowego DT nic nie znalezlismy - /najtansze byly za 300zl/, wiec propozycja Niebieskiej - 100zl byla bardzo korzystna - tym bardziej, ze nad suka wisiala grozba uspienia....ale co tam po co sie wglebiac, najwazniejsze narobic szumu!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lu_Gosiak']no to w sumie same dobre wiesci u Tobisia:):)
a na psy dalej sie rzuca na spacerach??

co do gęstej atmosfery jakas prywatna wojenka chyba sie tu toczy - ostatnio to "modne" na dogo;)
eve-w z uporem maniaka twierdzi ze Dafi to szczeniak - widac znajomosc watku
a E-S trudno pojac, ze szukajac przez dwa miesiace darmowego DT nic nie znalezlismy - /najtansze byly za 300zl/, wiec propozycja Niebieskiej - 100zl byla bardzo korzystna - tym bardziej, ze nad suka wisiala grozba uspienia....ale co tam po co sie wglebiac, najwazniejsze narobic szumu!!![/QUOTE]

Serio myślałam, ze Dafi to szczeniak, bo taka malutka jest...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lu_Gosiak']no to w sumie same dobre wiesci u Tobisia:):)
a na psy dalej sie rzuca na spacerach??

co do gęstej atmosfery jakas prywatna wojenka chyba sie tu toczy - ostatnio to "modne" na dogo;)
eve-w z uporem maniaka twierdzi ze Dafi to szczeniak - widac znajomosc watku
a E-S trudno pojac, ze szukajac przez dwa miesiace darmowego DT nic nie znalezlismy - /najtansze byly za 300zl/, wiec propozycja Niebieskiej - 100zl byla bardzo korzystna - tym bardziej, ze nad suka wisiala grozba uspienia....ale co tam po co sie wglebiac, najwazniejsze narobic szumu!!![/QUOTE]

Lu_Gosiak, normalnie pytam. Nie pojmuję nerwowych reakcji na spokojne i grzeczne pytania. Na które zresztą nie dostałam odpowiedzi bo okazuje się, że rodzaj karmy to wstydliwy temat tabu. Szum robisz Ty - takimi odpowiedziami jak powyższa, całkowicie niepotrzebnie zresztą.
Niepotrzebnie też najpierw pisałyście, że te 100 zł jest "na karmę". No nie jest jak się okazuje. To opłata zryczałtowana za DT, w której to opłacie zawiera się koszt wyżywienia psa. Z ciekawości pytam więc ponownie, skoro masz faktury za karmę od niebieskiej - co Dafi je i ile zjadła w ciągu miesiąca ?

Bo jest różnica między zbieraniem pieniędzy na opłatę za DT, a zbieraniem na karmę dla psa przebywającego w BDT, dlatego zastanawia mnie błagalny ton Niebieskiej, że Dafi naprawdę zupełnie nie ma co jeść i prosi o grosik w kwocie jak się okazuje złotych 100.
Wiesz już o co chodzi ? O uczciwość w przedstawianiu faktów.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno - 100 zł to nie jest bajońska kwota, to normalny ryczałt, który pobiera sporo DT, ocenianych jako bezpłatne.
Ale, żeby wyjaśnić o co chodzi - nie piszcie, że zbieracie 100 zł miesięcznie "na karmę". Tyle dog niemiecki przejada albo bernardyn 70 kg żywej wagi.
Takie przedstawianie sytuacji wprowadza w błąd i wzbudza uzasadnione pytania.
Poza tym na wątku brak jakiegokolwiek rozliczenia i rachunków - a skoro są zbierane pieniądze, to taki wymóg w/g regulaminu obowiązuje. Rozliczenie ma być w 1 poście.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze co do Niebieskiej .... która mnie zna i wie o co chodzi, prawda ?

[quote name='wiosna']Witam, tu TZ Wiosny

Niebieska, nie tak się umawialiśmy. Gdy zawoziłem Ci psa do Warszawy, obiecałaś odesłać transporter kurierem po kilku dniach. Ja z niego korzystam grzecznościowo, teraz wyjdzie na to, że muszę za niego zapłacić, albo zwyczajnie odkupić.
Przy okazji, racz odpisać na prywatną wiadomość, skoro jesteś aktywna na dogo.

TZ Wiosny, Patryk[/QUOTE]
[url]http://www.dogomania.pl/threads/195218-Szukam-transportu-z-Olsztyna-do-Sieroslawic-k-Czestochowy[/url]....

Przyznaję, blokowałam przez długi czas wydawanie jej psiaków na DT bo się bałam, znając ją z wątków, że jakiemuś psu po prostu stanie się krzywda. Podziwiam Waszą odwagę, pewnie nie znałyście jej z innych wątków. Ja znam, więc będę mieć skłonność dmuchania na zimne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lu_Gosiak']E-S naprawde mam co robic, ale specjalnie dla Ciebie jutro wstawie skany faktur - mam w biurze....szczerze nawet nie spojrzalam jaka to jest karma i ile tego zjada
dziwi mnie tylko nagle zainteresowanie watkiem, bo jak szukałysmy BDT to ciuchutko bylo......[/QUOTE]

A BDT uważasz czekają na psa ? Czy wręcz przeciwnie raczej, psy w kolejce na miejsce w BDT ? Dziwi mnie Twój pogląd i brak wiedzy na ten temat ... może załóż BDT to sama się przekonasz jak jest :D

Edit:
a skany faktur wklej specjalnie dla moda ;)
warto czasem przestrzegać regulaminu - rozliczenia mają być na 1 stronie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E-S']
Przyznaję, blokowałam przez długi czas wydawanie jej psiaków na DT bo się bałam, znając ją z wątków, że jakiemuś psu po prostu stanie się krzywda. Podziwiam Waszą odwagę, pewnie nie znałyście jej z innych wątków. Ja znam, więc będę mieć skłonność dmuchania na zimne.[/QUOTE]

dmuchanie na zimno rozumiem, czepianie mnie wkurza
nie znałyśmy - dlatego Niebieska miała wizytę, ktora wypadla ok i skoro juz Dafi u Niej jest to powinnismy sie raczej skupic na szukaniu domu stalego bo przepychanki slowne niczemu nie pomoga

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lu_Gosiak']E-S naprawde mam co robic, ale specjalnie dla Ciebie jutro wstawie skany faktur - mam w biurze....szczerze nawet nie spojrzalam jaka to jest karma i ile tego zjada
dziwi mnie tylko nagle zainteresowanie watkiem, bo jak szukałysmy BDT to ciuchutko bylo......[/QUOTE]

Lu_Gosiak ja nie widziałam NIGDZIE informacji o poszukiwaniach dla suni. może przeoczyłam, taka piękna sunia szybko by go znalazła...
O co mi chodzi? Nie mam zaufania do niebieskiej i raczej mieć nie będę. Pieniądze są zbierane, rozliczeń brak. Nie wiem jakie macie układy z Niebieską ale pisanie że potrzebne jest 100 zł za karmę dla psa, który przebywa w rzekomym BDT jest nie na miejscu. Bo to nie jest zbieranie na karmę tylko na DT z wyżywieniem (mało, oczywiście, że mało ale tekst Niebieskiej, że sunia wręcz głoduje mnie dobił). Ot, co...

ps. dajcie jakiś filmik nowszy albo foty. Na filmie z pażdziernika sunia jest potwornie zestresowana.... chciałam zobaczyć jej postępy - na filmie widać najlepiej, czego jej potrzeba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E-S']A BDT uważasz czekają na psa ? Czy wręcz przeciwnie raczej, psy w kolejce na miejsce w BDT ? Dziwi mnie Twój pogląd i brak wiedzy na ten temat ... może załóż BDT to sama się przekonasz jak jest :D

Edit:
a skany faktur wklej specjalnie dla moda ;)
warto czasem przestrzegać regulaminu - rozliczenia mają być na 1 stronie.[/QUOTE]
chyba nie czytasz uwaznie....wiem jak jest odnośnie BDT dlatego nie czepiam sie jak Ktos bierze psa za 100zl miesiecznie;)
ja widze w pierwszym poscie dokladne rozliczenie - wiec mod pewnie tez je zauwazy

Link to comment
Share on other sites

Lu_gosiak, co konkretnie uważasz za "czepianie" ?
Pytanie o rodzaj karmy ?
stwierdzenie, że wprowadzanie w błąd informacją 100 zł karma miesięcznie zamiast uczciwie jak jest - koszty DT wraz z wyżywieniem psa ? To nie jest dużo i nie potępiam, ani nikt nie potępi przecież, nie ma się czego wstydzić i nie pojmuję czemu ma służyć wprowadzanie w błąd, że taki mikrus pożera 100 zł mies., chyba w papierku 100 złotowym ;)
Dlatego tak, po informacji, że 100 zł to koszt wyżywienia psa i po lekturze postów Niebieskiej sugerujących, że Dafi zaraz z głodu umrze bo KOMPLETNIE nie ma co jeść - nie dziw się pytaniom o rodzaj karmy. Każdemu się ono nasuwa. Natomiast gdyby uczciwie napisać w 1 poście zamiast:

[quote name='anett']

[B][SIZE=3]Rozliczenie:

Wydatki:[/SIZE][/B]
115zł transport Kraków
150zł transport Łódź
37zł wizyta u weta pieska nr 3 (odrobaczenie, odpchlenie)
50zł szczepienia Radarka
300zł transport Dafi do DT (100zł Niebieska + 200zł Patryk)
[B]100zł wyżywienie DT Dafi[/B]
45zł szczepienia Dafi
20zł szelki+apteka Tobi
46zł szczepienia Tobiś

[B]ŁĄCZNIE: 863 zł[/B]

[/QUOTE]

wydatki stałe: 100 zł DT Niebieska

pytań by nie było.
Po co to kamuflować i ukrywać pod pozorem wydatkow na karmę rzędu jak dla bernardyna ?
Ktoś ma się lepiej dzięki temu psychicznie poczuć, czy co ?

Napiszcie uczciwie jak jest, zacznijcie rozliczać wpływy i wydatki i unikniecie niewygodnych dla siebie pytań, które jak same zauważacie "zagęszczają" atmosferę.


Bo wybacz, ale nie byłam ani niegrzeczna, ani napastliwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lu_Gosiak']chyba nie czytasz uwaznie....wiem jak jest odnośnie BDT dlatego nie czepiam sie jak Ktos bierze psa za 100zl miesiecznie;)
ja widze w pierwszym poscie dokladne rozliczenie - wiec mod pewnie tez je zauwazy[/QUOTE]

Zauważy 100 zł za wyżywienie :D małej suni - 100 zł miesięcznie :D Żartujesz sobie ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eve-w']..... Chyba 100 zł za karmę dla szczeniaka i Niebieskiej.[/QUOTE]

[quote name='E-S']............
Ale, żeby wyjaśnić o co chodzi - nie piszcie, że zbieracie 100 zł miesięcznie "na karmę". Tyle dog niemiecki przejada albo bernardyn 70 kg żywej wagi.
...........[/QUOTE]

Jakoś strasznie mało wege na dogo ale jak widać niektórych to już tylko krok dzieli od [FONT=Verdana][SIZE=2]breatharianizmu:evil_lol: [/SIZE][/FONT]
eve-w [FONT=Verdana][SIZE=2]gratuluję [/SIZE][/FONT]zdolności adaptacyjnych bo rozumiem, że to osobiste doświadczenia uprawniają Cię do wypisywania tych bzdetów


[quote name='E-S']...........
[B]Wiesz już o co chodzi ? O uczciwość w przedstawianiu faktów[/B].[/QUOTE]

[quote name='E-S']Jeszcze co do Niebieskiej .... która mnie zna i wie o co chodzi, prawda ?


[URL]http://www.dogomania.pl/threads/195218-Szukam-transportu-z-Olsztyna-do-Sieroslawic-k-Czestochowy[/URL]....

Przyznaję, blokowałam przez długi czas wydawanie jej psiaków na DT bo się bałam, znając ją z wątków, że jakiemuś psu po prostu stanie się krzywda. Podziwiam Waszą odwagę, pewnie nie znałyście jej z innych wątków. Ja znam, więc będę mieć skłonność dmuchania na zimne.[/QUOTE]

E-S więc trzeba było napisać [B]uczciwie[/B], że niepokoi Cię powiedzmy jakość opieki Niebieskiej (nie znam zarzutów z innych wątków) a nie bić piany czy 100zł miesięcznie to BDT czy DT!!!
Szkoda, że Dafi nie jest w hoteliku za 300 lub 450zł miesięcznie wtedy nikt pewnie nie miałby pytań co do ilości chrupek, które zjadła sunia;)

[quote name='E-S'].............
Edit:
a skany faktur wklej specjalnie dla moda ;)
warto czasem przestrzegać regulaminu - rozliczenia mają być na 1 stronie.[/QUOTE]

Daruj sobie;)
[B]Nie ma potrzeby wklejania faktur bo nie są one podstawą rozliczeń[/B].
Koszt DT dla Dafi na podstawie naszych uzgodnień wynosi 100zł miesięcznie i jest to ogólnie mówiąc właśnie koszt karmy - wyżywienia + smakołyki, przegryzki. Pewnie byłoby taniej zamówić i wysłać karmę ale zależało nam, żeby Dafi jadła to samo co rezydentka, a więc musiałybyśmy wysyłać i mokre i suche i kawałek jakiegoś kurczaka od czasu do czasu, i jakieś gryzaki. Ale jeżeli tylko Was to uspokoi to przyjmijcie do wiadomości, że Dafi jest w płatnym DT w wysokości 100zł/miesięcznie dzięki czemu Niebieska nieźle sobie używa życia;)

Link to comment
Share on other sites

ES i EWE nie zycze sobie jakis insynuacji pod moim adresem..ewe skoro nie zauwazylas,ze Dafi szuka Ds,to jakos slabo czytalas jej watek.. Odnosnie jedzenia dla Dafi...Latwo jest policzyc,ze jesl dafi je rza dzienne za 3 zl to 3razy 30 to wychodzi 90 zl. A ja karmie dafi dwa razy dzienne plus jakies smakolyki,witaminy...prosze mie tu nie rozliczac,co ile i kiedy..Nie zamierzam bez konca sie Wam tlumaczyc,bo nie widze takiej potrzeby...Dafi i Rubi nie dzieje sie u mnie na pewno zadna krzywda,jak tu chcecie zasugerowac...Co do nowych zdjec czy filmikow,to beda niedlugo,bo umowie sie z Anetek na nowa sesje dla Dafi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eve-w']ps. dajcie jakiś filmik nowszy albo foty. Na filmie z pażdziernika sunia jest potwornie zestresowana.... chciałam zobaczyć jej postępy - na filmie widać najlepiej, czego jej potrzeba.[/QUOTE]

hehe a ja właśnie wczoraj napisałam pw w tej sprawie, że chętnie odwiedze na spacerku choćby na chwilę sunię..niebieska daj mi znac nawet smsem..aparat czeka no i ja:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niebieska713']ES i EWE nie zycze sobie jakis insynuacji pod moim adresem..ewe skoro nie zauwazylas,ze Dafi szuka Ds,to jakos slabo czytalas jej watek.. Odnosnie jedzenia dla Dafi...Latwo jest policzyc,ze jesl dafi je rza dzienne za 3 zl to 3razy 30 to wychodzi 90 zl. A ja karmie dafi dwa razy dzienne plus jakies smakolyki,witaminy...prosze mie tu nie rozliczac,co ile i kiedy..Nie zamierzam bez konca sie Wam tlumaczyc,bo nie widze takiej potrzeby...Dafi i Rubi nie dzieje sie u mnie na pewno zadna krzywda,jak tu chcecie zasugerowac...Co do nowych zdjec czy filmikow,to beda niedlugo,bo umowie sie z Anetek na nowa sesje dla Dafi...[/QUOTE]

A ja sobie nie życzę, żebyś ukrywała jakiekolwiek fakty. JAKĄ KARMĘ JE DAFI?

Link to comment
Share on other sites

niebieska warto zamowić (moim zdaniem)z intenetu karmę..ja swoim - no ale to trzy osobniki, zamawiam 15 kg karmy Arion i mają na dłużej...jest wówczas taniej,(bo i kurier gratis) niż załóżmy kupowanie po 3 kg w sklepie normalnym,tak uważam,a Dafi warto wziąć karmę z tych wartościowszych

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...