Jump to content
Dogomania

Ulotki Rasowy=rodowodowy


Femme

Recommended Posts

  • Replies 346
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Niufomanka:)']ja mam psa z takiej mieszanki i jest bardzo kochany:):p[/QUOTE]
A reszta szczeniaków z tego samego miotu? Wiesz w ogóle co się z nimi dzieje? Ktoś kto dopuścił psy wie? Bo hodowca ma zazwyczaj kontakt ze wszystkimi lub z większością swoich szczeniąt.

Kolejna sprawa. Jedna taka "mieszanka". Rodzi się powiedzmy 5 szczeniąt. Te pięć szczeniąt wydaje kolejne potomstwo, 5 psów po 5 szczeniąt, 25. 25 psów po 5 szczeniąt - 125, 125 psów x 5 szczeniąt 625! W sumie 5 pokoleń, a w wypadku psa to na prawde nie dużo, biorąc pod uwagę to, że suka może mieć nie jeden raz szczenięta w życiu, a pies może mieć dzieci nawet raz w tygodniu to już wolę nie liczyć.

I wiesz, ile z tych piesków znajdzie prawdziwy kochający dom [b]do końća życia[/b]? Nie sądzę, żeby liczba przekraczała 15%.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']A reszta szczeniaków z tego samego miotu? Wiesz w ogóle co się z nimi dzieje? Ktoś kto dopuścił psy wie? Bo hodowca ma zazwyczaj kontakt ze wszystkimi lub z większością swoich szczeniąt.

Kolejna sprawa. Jedna taka "mieszanka". Rodzi się powiedzmy 5 szczeniąt. Te pięć szczeniąt wydaje kolejne potomstwo, 5 psów po 5 szczeniąt, 25. 25 psów po 5 szczeniąt - 125, 125 psów x 5 szczeniąt 625! W sumie 5 pokoleń, a w wypadku psa to na prawde nie dużo, biorąc pod uwagę to, że suka może mieć nie jeden raz szczenięta w życiu, a pies może mieć dzieci nawet raz w tygodniu to już wolę nie liczyć.

I wiesz, ile z tych piesków znajdzie prawdziwy kochający dom [b]do końća życia[/b]? Nie sądzę, żeby liczba przekraczała 15%.[/QUOTE]


W tym miocie było 5 szczeniaków. Sama samce. Jeden poszedł do nas (bo nasz podchalańczyk był jego ojcem) jeden został u matki, pozostałe trzy są u sąsiadów. Z tego co wiem rozmnarzane nie były. (a mój jest wykastrowany, ma już 9 lat) [url]http://halny11.pupile.com[/url] proszę, to jego stronka na pupile.com. jeśli są jeszcze jakieś pytania to proszę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufomanka:)']W tym miocie było 5 szczeniaków. Sama samce. Jeden poszedł do nas (bo nasz podchalańczyk był jego ojcem) jeden został u matki, pozostałe trzy są u sąsiadów. Z tego co wiem rozmnarzane nie były. (a mój jest wykastrowany, ma już 9 lat) [url]http://halny11.pupile.com[/url] proszę, to jego stronka na pupile.com. jeśli są jeszcze jakieś pytania to proszę.[/QUOTE]
Super. Tylko uwierz mi, że mało jest takich przypadków.

[quote]Z tego co wiem rozmnarzane nie były.[/quote]Z tego co wiesz... A ja z tego co wiem jeszcze mogą ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Super. Tylko uwierz mi, że mało jest takich przypadków.

Z tego co wiesz... A ja z tego co wiem jeszcze mogą ;)[/QUOTE]


Taaak?? znasz ich właścicieli?:cool3: Znasz te psy? To nie są głupi ludzie....:razz: nie będą ich rozmnarzać, mają swoje psy któte im w zupełności wystarczą. nie chcą mieć więcej, bo nie było by co zrobić ze szczeniakami. W mojej okolicy jest dużo rasowców, więc kundelki "zanikają" tzn wiadomo, że jakieś są, ale większość to rasowce. Właściwie wszyscy mają już psy, więc kundelki nie są rozmnarzane...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo się ciesze, że tak jest i mam nadzieję, że przypadkiem nikomu nic nie przyjdzie do głowy.

btw.
[quote]Taaak?? znasz ich właścicieli? Znasz te psy? To nie są [b]głupi ludzie....[/b] nie będą ich rozmnarzać,[/quote]
[quote]Jeden poszedł do nas (bo [b]nasz podchalańczyk był jego ojcem[/b])[/quote]hmm

Link to comment
Share on other sites

Ja naprawdę zdaję sobie sprawę z tego, ilu ludzi źle traktuje zwierzęta:roll: ... Ale ludzie! nie można wszystkich mierzyć jedną miarką!!!:razz: Nie wszyscy są źli, nie można wychodzić z tego założenia, bo nawet życie nie miało by sensu... Bo kto by chciał żyć wśród samych złych ludzi? :shake: Ja nie chcę się z nikim kłócić, na prawdę. Po prostu niektórzy na tym forum mają już tak dobitnie wbite do głowy że jest czarne i jasne, że nie może być nic innego. Wszyscy rozmnarzają kundelki i przez nich są schroniska. Każdy kundelek który sie urodzi za pewne albo będzie rozmnarzany, albo sam trafi do schroniska, bo nikt nie ma wyobraźni?!:razz: więc wogóle nie powinno ich być? :cool1: Coś tu jest nie tak...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufomanka:)']Ale ludzie! nie można wszystkich mierzyć jedną miarką!!!:razz: [/quote]

Jak pierwszy raz przeczytałam twój post to kompletnie cię nie zrozumiałam. Chciałabym cię o coś zapytać- to nie na temat, ale tu akurat pasuje: po co ten uśmieszek w zdaniu zacytowanym? Czy to jest zabawne? Ta minka mi taki zadziorny uśmieszek, przypomina , więc nie wiem czy odpowiednio dobrałaś ją do zdania, ale dalej: jasne , że nie wszyscy są źli, ale takich jest mnóstwo. Czasem, gdy myślę, że jest tyle niewiarygodnie niemożliwych ludzi na świecie, to zadaję sobie pytanie- po co tacy ludzie jak my? Ale gdy nasze starania się wkońcu zrealizują, jestem dumna, że mogę być jedną 12 tysięcy ludzi pomagajacych dla zwierząt. Troszkę pytanie nie na miejscu: Kto chciałby żyć wśród samych złych ludzi? Zapewniam, że nikt. Niufomanko, nikt też nie chce się kłócić z tobą, ale można przecież po koleżeńsku, bez nerwów coś wytłumaczyć, nie prawdaż? Tak, masz rację- niektórzy ludzie na tym forum tacy są, ale to jest pozytywne. Bo jeżeli chcą coś komuś uświadomić, to to zrobią. Powiem ci tak- nie wszyscy ludzie rozmnażają kundelki. Ci co mają dobrze w głowie, tego nie zrobią. Ja też, kiedy brałam Zuzię ze schroniska mówiłam, że chcę mieć szczeniaki itd. ale uświadomiłam sobie , że to nie ma sensu. I na koniec- kundeli zawsze będą, bo jest chmara ludzi którzy myślą , że suczka musi mieć raz w życiu potomstwo, chmara jest też takich, którzy nie dopilnują swoich mniejszych braci , a następna chmara ludzi- którzy robią to dla marnych 30zł od szczeniaka!

Link to comment
Share on other sites

racja to jest straszne! Co do tego uśmieszku, nawet nie zauważyłam w nim uśmiechu:D!!! Powaznie, tylko taki grymas. Ludzie święci nie są, wiadomo to od zawsze. Wiadomo też, że nie uda nam się przemówić do rozsądku wszystkim ludziom, którzy masowo rozmnarzają kundelki. Ale jest nadzieja, że choć kilka procent ze wszystkich tych ludzi się opamięta... Więc trzeba wierzyć i sie starać DLA DOBRA PSIAKÓW!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Niufomanko- napisz mi coś na GG- na PW piszę ci numer.

A co do plakatów- jak byłam w zoologicznym to wieszałam ten i jeszcze plakat o upałach. Babka zapytała się mnie czy jestem w jakimś związku. Powiedziałam, że nie- bo na razie jestem nawet za młoda na wolontariat ( trzeba mieć 15 lat- a zresztą w moim schronisku coś takiego nie istnieje :( ) , ale w przyszłości chciałabym pomagać zwierzętom właśnie tam - w wolontariacie. Miejmy nadzieję , że sytuacja w moim schronisku się zmieni i z otwartymi rękoma przyjmą każdą osobę, która chciałaby u nich pracować za serdeczne podziękowanie i miły uśmiech, oraz oczywiście- zadowolenie braci mniejszych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...