Jump to content
Dogomania

Jak przystosować kierownice roweru do bikejoringu?!


ira.s

Recommended Posts

Widziałem już przeróżne sposoby montowania linek od szelek przy rowerze i mówiąc szczerze najbardziej sensownym rozwiązaniem wydaje mi się w tym wypadku opcja z przesuwnym jej doczepieniem po całej długości kierownicy (tzn. montując na końcach jej uchwytów łukowatą rurkę, która przypomina zrośnięte "rogi", skierowane czołowo ku ciągnącemu Nas haszczakowi), gdyż wtedy pies ma większą elastyczność ze zmienianiem stron (choć sam pedałujący musi wówczas bardziej uważać nad przemieszczaniem się uciągu, aby uniknąć wywrotki).

Niemniej nie wiem, gdzie by można było takie cudo montowane po obu stronach kierownicy nabyć i stąd prosiłbym Was o jakieś linkowo-sklepowe na nie namiary.

Przy okazji nie orientujecie się może, czy są w sprzedaży jakieś specjalne przerobione rowery do tego zaprzęgowego sportu, a jeśli nie ma to jakiego rodzaju "górale" do niego najbardziej polecacie, skoro crossówki już raczej nie za bardzo się tutaj nadają (?).

P.S.
W jakimś tutaj sąsiednim wątku wyczytałem, że do bikejoringu poleca się szelki sled i aby nie zakładać dodatkowego wątku, chciałbym Was zapytać, czy np. odblakowe szelki od ManMata (tzw. Reflex, które są typie guard) byście do roweru odradzili, skoro np. w canicrossie nie ma co do nich przeciwwskazań?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...