Jump to content
Dogomania

pomoc w zakupie maszynki do strzyżenia psów (teriery)


kasia&jaga

Recommended Posts

Witam,
proszę o poradę, już od kilku lat noszę się z zamiarem kupienia maszynki, pomysł dojrzał ;) i wolna gotówka jest. Proszę o poradę jaki model maszynki zakupić :
Andis AGC super 2 mniejsza moc 35W ale 3300 lub 4000 obr/min
Oster A5 - moc 45W, 2 biegi - 2000 lub 2700 obr/min, waga 500g
Moser 1245 tu jest aż 45W, 2 biegi - 2400 lub 3000 obr/min

Link to comment
Share on other sites

Ja mam doświadczenie tylko z Andisami i powiem, że rewelka. Są najcichsze na rynku i to jest duży plus. [url]http://germapol.istore.pl/pl,product,1311140,andis,agrc,power,groom,profesjonalna,maszynka,do,strzyzenia,z,ostrzem,ceramicznym.html[/url] Osobiście polecam tą maszynkę i oczywiście tą co Ty napisałaś. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Mam Andisa AGC. Rzeczywiście bardzo cichutka - w ogóle nie przeszkadza. Ale ostrze szybko się grzeje - pod tym względem faktycznie lepiej sprawdza się ceramiczne.
Używam obu biegów - na niższym robię kufę i stópki, bo wtedy tnie się po prostu wolniej, ale pewnie jak się ma większą wprawę, to te biegi nie mają znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia&jaga']Witam,
proszę o poradę, już od kilku lat noszę się z zamiarem kupienia maszynki, pomysł dojrzał ;) i wolna gotówka jest. Proszę o poradę jaki model maszynki zakupić :
Andis AGC super 2 mniejsza moc 35W ale 3300 lub 4000 obr/min
Oster A5 - moc 45W, 2 biegi - 2000 lub 2700 obr/min, waga 500g
Moser 1245 tu jest aż 45W, 2 biegi - 2400 lub 3000 obr/min[/QUOTE]

polecam zdecydowania andisa :)
cichutka, oster jest wiekszy i duzo głośniejszy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Morepig wcześniej trzeba wytrymować , a potem skrócić .
Moser może być ,trzeba dokupić ostrza 5,7 mm.[/QUOTE]


od trymowania to się juz parę ładnych lat temu chyba odeszło, nie?
tak słyszałam, ale ofc może źle

aha i ja swoja wytrymowałam kilka razy, potem samo cięcie. włos ma niezły mimo tego a o ile mniej pracy. i tak już ciągniemy 7 lat :D

Link to comment
Share on other sites

No brawo :multi:

Jeśli Grey uważa, ze AGR+ nadaje sie tylko do zabawy przy małych pieskach z delikatnym włosem ... to na prawdę mu gratuluję .... bo pewnie wieeeeeele osób chciałoby mieć taką "zabawkę" :diabloti:

I po raz kolejny pokazał, że mimo, iz nie bardzo wie o co chodzi, to nie przeszkadza to mu wydac swojej jakże "fachowej opinii".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...