Jump to content
Dogomania

Haniah

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Jestem nowa forumowiczką, ale mam wrażenie, że znam Was już od wieków, bo czytam dziś forum od rana, oczy bolą, a ja nadal tkwię z problemem dotyczącym wyboru kursu. I wiecie co, czytając forum czuję się jeszcze bardzie sfrustrowana. Albo czytam psalmy pochwalne na temat danej "szkoły", albo pełne agresji posty i człowiek będący laikiem w kwestii groomingu, a chcący sie tej materii nauczyć (i będący pewny, że będzie w tym świetny), tak naprawde nie może znaleźć tu pomocy. Dajcie mi proszę dowód na to, że się mylę, bo ludzie czytają fachowe fora, bo chcą fachowej pomocy. Mogę na odrobinę takiej liczyć? uprzejmie proszę :)

A mianowicie: chcę uczestniczyć w kursie, gdzie nauczę się podstaw groomingu. Mam świadomość, że będą to podstawy, ale przynajmniej takie, które pozwolą mi na rozpoczęcie działań w tym kierunku. Jedna szkoła chwalona przez osobą x, będzie nienawidzona przez osobę y. Więc skąd mam wiedzieć, gdzie na kurs się warto wybrać, czy posty są pisane pod (anty)reklamę? Bo ja chcę, mam na to pieniądze, chcę się naprawde czegoś nauczyć. Potem będę się doszkalać, pewnie najszybciej w Londynie, ale od czegoś trzeba zacząć. Proszę pomóżcie!

Jestem z Gdyni. Najlepiej Trójmiasto, choć jak trzeba dojechać, to dojadę. Rodzinę mam w Warszawie i Krakowie, więc tam przynajmniej nie byłoby problemu z noclegiem. A, czas też posiadam. Zdolności manualne również, zmysł (i wykształcenie) pedagogiczne a jakże, znajomość i miłość do psiaków niezmierną, a na kanapie obok Lhasaczkę:)

Bardzo liczę na fachowe podpowiedzi. na co zwracać uwagę przed wyborem kursu, gdzie mogę sprawdzić czy ktoś jest dobry w tym co robi, czy jakieś certyfikaty mogę zweryfikować? Hmm..dużo pytań, ale to z ambicji ;) z góry dziękuję za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Kurs zapewne wybierzesz najlepszy dla siebie i dobrze że zdajesz sobie sprawę iż to dopiero czubek góry lodowej.
Po kursie praca, doszkalanie, wystawy psów i wyciąganie wiedzy od hodowców. Oni na ogół są świetnymi specjalistami w swojej rasie.
Natomiast jeśli chodzi o certyfikaty to są to raczej dokumenty wewnętrzne stwierdzające że włożyłaś trud w poznanie wiedzy grooerskiej.
Nie mają one żadnej wartości prawnej i nie zweryfikujesz ich nigdzie.
Żadna organizacja (polska-PSG, europejska- EGA) nie podpisuje się pod żadnymi certyfikatami.

Link to comment
Share on other sites

Haniah ciekawy ten post , ale nie napisałaś czy jesteś cierpliwa . Masz pieska , czy doskonale dajesz sobie radę z pielęgnacją tej rasy i sama wszystko robisz i potrafisz nad nim zapanować ? Czy chcesz wszystkie rasy robić ?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. Choć nadal nie wiem, który "kurs" wybrać, boję się, że zwyczajnie zmarnuję 2.5 tys. Ze względu na bliskość będzie to pewnie Grot, ale po wszystkich opiniach juz sama nie wiem.

Grey, odpowiadając zaś Tobie na pytanie: uważam siebie za osobę bardzo cierpliwą, w swoim dotychczasowym doświadczeniu miałam do czynienia głównie z dziećmi, także upośledzonymi oraz osobami starszymi. Tam cierpliwość i opanowanie były niezbędne, a praca czasami wygladała na syzyfową. Niestety w moim wykształceniu o dobrą pracę trudną, szczególnie w moim województwie, a działalności w tym kierunku zakładać nie chcę, wyjeżdżać za granicę również. Trochę mam dośc czekania na moment, kiedy robienie tego co się kocha, będzie w tym kraju naprawde opłacalne.. Stąd pomysł na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Bo odpowiadając na Twoje drugie pytanie, tak posiadam psa, jest to Lhasa Apso. U moich rodziców jest Rhodesianka, miałam w swoim dzieciństwie też pudla minuaturę i cocker spaniela angielskiego, (które niestety odeszły za szybko). Potrafię nad nią zapanować, bardzo lubie proces dbania o mojego psa. Bardzo dlugo miała "oryginalny", długi włos, taki mi się podoba, a czesałam psiaka codziennie przez godzinę. Ze względów praktycznych postanowiłam ją strzyc. O dziwo, mimo, że uwielbiam lhasa długowłose, tak, jak je natura stworzyła, to muszę przyznać, że mojej suni po prostu fryzura na "łobuziaka" zwyczajnie bardziej pasuje, a ponieważ kupiłam ją z hodowli jako psa "na kolanka", więc już tak zostanie. Każdy, kto widział mnie czeszącą Jagę, mówi, że to niesamowite, co się dzieje z psem:) zamiera, jakby była pluszowym misiem, poddaje się na wszystkie zabiegi, a ja zawsze do niej mówię, rozmawiam, a na koniec daję przysmak i bawię się z nią, stąd proces dbania o jej włosy jest dla niej raczej przyjemny. Może wyglądam wówczas na wariatkę, ale co tam. Ważne, że efekt jest i pies zadowolony ;)
Interesuję się psami, marzę o jeszcze jednym (Lhasak, TT albo Caviś), jeżdżę na okoliczne wystawy jako fotograf, psi świat mnie kręci. I chyba nie znam rasy, której...nie znam. Już od dzieciństwa miałam zabawę w wyliczanie wszystkich ras, jakie tylko znalazłam w ówczesnych książkach (miałam ich kilka, a były bez zdjęć często! Boże, starzeję się). Chciałabym zająć się rasami długowłosymi, przygotowanie na wystawy. Chyba. A, no i na swoją obronę dodam, że prywatnie jestem amatorką malarką, kocham także fotografię, od czasu do czasu "uprawiam" rękodzielnicctwo. No i mam zapał, żeby w końcu znaleźć swoje miejsce na ziemi, które oprócz robienia, tego co naprawdę kręci, byłoby także opłacalne. Bo takie są fakty, płaca jest wynagrodzeniem za miłość wkładaną w to, co robimy, a bez tego nawet najlepsza praca może wpędzić w depresję i długi.
Myślę, że łączę wszystko to, co powinien mieć dobry groomer. Może naiwnie podchodzę do sprawy, ale jakoś mocno wierzę, że jednak będe dobra:)
Grey, mogę spytać o kończony przez Ciebie kurs? proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam z wietrznej Gdyni!

Link to comment
Share on other sites

Dostałam kilka, bardzo cennych uwag od paru osób na priv odnosnie do kursów i działań, które muszę podjąć. Bardzo za nie dziękuję! Jestem naprawde wdzięczna za pomoc i dobrze jest wiedzieć, że w razie czego nie jestem sama, tylko mogę się do Was zwrócić o rady. Super! dziękie wielkie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...