Jump to content
Dogomania

Co ile kąpiecie psa?


LadyBunnly

Recommended Posts

Wszystko zalezy od rasy,tego czy pies jest wystawowy czy nie...

Znam wariatow co po kazdym spacerku z afganami podcinaja koncowki i piora podwozie...

Ja np nie widze wiekszego sensu w praniu psow krotkowlosych co miesiac czy psow podworkowych...No po co...

Ale majac psy dlugowlose(spaniel,pudel) no niestety musze je kapac dosc regularnie,rozczesywac i pielegnowac...

Jak bym miala owczarka czy boksera to pewnie bylby kapany raz w roku ;p Znajoma ma Jack Russel teriera i kapie go moze dwa razy do roku...Wlos szorstki,nie brudzi sie... To jest dopiero wygoda ^^

Link to comment
Share on other sites

Jasne, nie ma jednej recepty na to, kiedy psa wykąpać, wszystko w zależności od rasy i gustu właściciela.

Inaczej będzie kąpany pies, który śpi w łóżku, a inaczej podłogowiec.

 

W moim przypadku wystarczy psa nawet z błota wytrzeć, bo reszta się z firany i tak obsypie, a jak nie to szybko mąką, potem odkurzanie i spokój ;) Ale wiadomo, ze spanielem,czy yorkiem będzie większy problem. Dlatego mówię, podziwiam, bo mi by się nie chciało :D

 

Krótkowłose psy to mokrą szmatką i w ogóle koniec pielęgnacji:D ale za to te igiełki ]:->

Link to comment
Share on other sites

Podobnie z Ritą, ona ma umiłowanie do takich powrotów ze spacerów https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/304481_363882467026565_332011596_n.jpg?oh=0bdcf851cfe2b5f0d1a1db71c589c531&oe=55E882AD (kiedyś było mi wstyd wracać z takim kocmołuchem :D ), i o ile "opadnie" jak wyschnie albo wytarza w trawie, to i tak trzeba kąpnąć za jakiś czas po kilku takich super zabawach w wodzie i piasku :D
Ale to chyba zależy i od psich i od właścicieli preferencji i tak :P

Link to comment
Share on other sites

Passja, Tobie było wstyd wracać z psiakiem ubłoconym (ale za to jaka przeszczęśliwa! :D), to wyobraź sobie, co ja czułam, jak wracałam autobusem z parku z psem okupionym :> Niezapomniane przeżycie dla współpasażerów ]:->

 

W sumie psy kąpiemy dla siebie i swojego komfortu, im to do szczęścia potrzebne nie jest ;) Więc kąpać tak często jak komu się chce i jak długo wytrzyma :D

Link to comment
Share on other sites

Już się nareszcie przyzwyczailam i wszyscy dookoła też wiedzą, że jednak nie stoję nad psem i nie każę mu siedziec w błocie tylko sam wskakuje :D Ale wytarzany w pachnącej kupie a później do autobusu... no dobra, wygrałaś :D

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zalezy od rasy,tego czy pies jest wystawowy czy nie...

Znam wariatow co po kazdym spacerku z afganami podcinaja koncowki i piora podwozie...

Ja np nie widze wiekszego sensu w praniu psow krotkowlosych co miesiac czy psow podworkowych...No po co...

Ale majac psy dlugowlose(spaniel,pudel) no niestety musze je kapac dosc regularnie,rozczesywac i pielegnowac...

Jak bym miala owczarka czy boksera to pewnie bylby kapany raz w roku ;p Znajoma ma Jack Russel teriera i kapie go moze dwa razy do roku...Wlos szorstki,nie brudzi sie... To jest dopiero wygoda ^^

 

ja jestem moze wariatka, ale nie sadze, zeby to sie objawialo tym, ze moje psy po kazdym spacerze ida pod prysznic. 

 

w sezonie jesien-zima-wiosna moje psy maja myte lapy i brzuchy po kazdym spacerze. teraz juz jest sucho, wiec nie ma potrzeby.

 

moje psy sa dlugowlose, meszkaja z nami w domu, wchodza na kanape, spia w lozku. i jakos tak sie sklada, ze nie lubie spac w brudzie i w piachu. 

dlatego tez pod prysznic i nie magadania.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja też. Furia ma 3 lata i szamponem jeszcze nigdy nie była kąpana. Sierść króciutka, na wystawy nie jeździmy, w g..nie się nie tarza, nie śmierdzi bo mieszka w chacie i ma dobrą, dobrze dobraną karmę. Brzydka pogoda - mycie łap i brzucha w misce, która stoi w piwnicy + wycieranie ręcznikiem. Latem trochę jeziora, jak mam po drodze, a do ochłody używamy kubraczek chłodzący, który się zamacza, wykręca, zakłada i bardzo fajnie izoluje.

Link to comment
Share on other sites

A ja tam często kąpię moją krótkowłosą sukę. Ona dużo pływa, lubi włazić w błoto i praktycznie po każdym dłuższym spacerze ląduje w wannie (ale to jest opłukiwanie wodą, czasami myciem szamponem łap i podwozia). Taką prawdziwą kąpiel ma raz na 3 tygodnie, ale wkładam ją do wanny częściej żeby ją całą opłukać, bo jestem bardzo mocno uczulona na roztocza i pyłki.

 

Dla mnie pies myty 2-3 razy w roku śmierdzi :P

Link to comment
Share on other sites

Ja może opowiem o Zibim, rasa shih tzu :). On ma 2 miesiące i sam tak naprawdę chce się myć :). Lubi to. Mama jak szykuje się do pracy to on za nią chodzi (tak jak za wszystkimi) i jak idą do łazienki to Zibi próbuje skakać do wanny i drapie w nią. Wtedy wiemy, że on chce już się wykąpać to na wieczór tego samego dnia to robimy :).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja Szanti była odbierana w 7 tygodniu i wtedy też miała pierwszą kąpiel bo śmierdziała moczem. Taki szczeniaczek spokojnie może już opuścić matkę. Pierwszą kąpiel także może mieć, ale woda musi być cieplutka i zaraz po kąpieli owijamy pieska w ręczniki i trzymamy na kolanach.

Link to comment
Share on other sites

Ares_biz_pl, jeżeli piesek jest urodzony na początku maja to ma już skończone 3 miesiące, według Ciebie dopiero 3-miesięczny szczeniak może opuścić hodowlę? :O

 

Według mnie jak najbardziej szczeniaka kąpać można, o ile jest potrzeba. Chociażby po to, żeby się przyzwyczajał do zabiegów pięlęgnacyjnych. Ale jeżeli piesek jest czysty, to po co kąpać całego? Można przemyć pyszczek po brudzącym jedzeniu albo łapki jak w coś wdepnie i tyle. Nie ma co popadać w skrajności.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mieszkam na wsi. Piesek lubi latać po podwórku to i też się brudzi. Byl juz po trzech szczepieniach, ma 3 miesiące i 15 dni, je suchą karmę. Nie rozumiem komentarzy mówiących o tym, że nie może jeszcze opuścić matki. A co do mycia to przecież nie stawiam go mokrego na ziemi..... Zibi jest opatulany w reczniczek i kiedy podeschnie to go suszymy i czeszemy. Piesek nie jest wpuszczany na dwór przez 1,5 h. Nie czaję tych komentarzy :). Jestem człowiekiem, mam rasowego psa i wiem jak go pielęgnować :). Nawet sam weterynarz mówi, że mycie co 2 czy 1 tygodni nie jest szkodliwe :). Jest to piesek o długim włosiu wiec jest większy z tym problem. Ludzie, nie matkujcie ;) .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...