Jump to content
Dogomania

Co ile kąpiecie psa?


LadyBunnly

Recommended Posts

[quote name='danielw_2']Potwierdzam,
że wystrczy co 2-3 miesiące kąpać pieska.
Sam mam młodą labradorkę i weterynarz mi doradził kąpać właśnie w takim odstępie czasu.
Pozdrawiam,
Daniel
[url]http://carmenmojpsiak.blogspot.com/[/url][/QUOTE]
Po co labka kąpać co 2-3 miesiące z założenia a nie z ewentualnej potrzeby? :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Kopiuję z innego tematu gdzie przez przypadek wstawiłam post ;)


Swojego poprzedniego psa kąpałam dwa razy w roku, po cieczce.
Bulla kąpie raz na 1,5-2 miesiące. Oprócz tego, że jest biały i szybko robi się żółty i szary to jest alergikiem. Nie mogę pozwolić żeby zalegał na nim kurz, brud, roztocza, bakterie. Kapany jest łagodnym hipoalergicznym szamponem. W takim okresie jak teraz ma codziennie myte łapy, niestety.
Drugiego psa również kąpałabym dwa razy w roku, ale ona sama sobie robi spa w rzece kiedy nie patrzę

Link to comment
Share on other sites

Moja psica wędruje do wanny systematycznie co 5-7 dni :roll: Ale tak trzeba w tej rasie, do końca okresu wymiany włosa.
Już się nauczyłam, że jak zaniedbam (czasem odkładam - eee, jutro wykapię, eee, pojutrze... z lenistwa), to mam trzy razy tyle roboty i mega kołtuny :angryy:

Potem (dorosły włos) co 2-3 tygodnie, chyba że sezon wystawy, to znów co tydzień...

Roboty mam dużo - całe impreza zajmuje mi około 4 godzin (kąpiel, czesanie, suszenie), ale nie narzekam, bo mam co sama chciałam :loveu:
Jutro więc znów seans "SPA" mnie czeka :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jara']A coż to za rasa, bo po miniaturach dojść nie mogę ? ;)[/QUOTE]
Chart afgański ;-) Młode w ogóle nie przypominają dorosłego - no chyba że po ogonie ;)
Nie powiem, teraz włos jest na tyle długi, że moja "malutka" sunia przypomina afgana :loveu: i czekam niecierpliwie, aż urośnie jeszcze (włos, nie sunia - bo jej gabaryty już od jakiegoś czasu są "dorosłe").

Link to comment
Share on other sites

Ja kąpię moją średnio co 2 tygodnie. Czasami zdarza się częściej jeśli się wybrudzi a czasami rzadziej ale nigdy nie przekraczam 3 tygodni bez kąpieli bo zaczyna się drapać, pojawiają się kołtuny i pokazuje mi wannę. Używam dobrych szamponów i odżywek więc nie ma żadnych problemów ze skórą.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam,
ja mam suczkę 3 miesięczną i jeszcze jej nie kąpałem. Oczywiście jak się ubrudzi podczas zamawy na dworze to wyczyszczę brudne miejsca Ona jest brązowa to czasem nawet nie widzę brudnyh miejsc. Ale na pewno przed wejściem do domu to ma czyszczenie łap wilgotną szmatką. Dowiedziałem się, że dopiero będę musiał jawukąpać po 4 miesiącach pierwszy raz. Gdy myję samochód to ona uwielbia bawić się pod wężem z wodą. Ma wtedy swego rodzaju kąpiel. Potem tylko wytarcie i znow jest sucha.
Pozdrawiam.
[url]http://naszezwierzakidomowe.blogspot.com/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście teraz idealna pogoda na zabawę wężem z wodą, szczególnie dla szczeniaka...
Nie ma tak że szczeniaka trzeba wykąpać dopiero po ukończeniu 4 miesięcy - jak jest śmierdzący, brudny, zapchlony (np. buda, schronisko) to i w 6-tym tygodniu się kąpiel należy.

Link to comment
Share on other sites

Mojego labkozaura kąpałam 3 razy do tej pory. Posiadacze tej rasy wiedzą czym to pachnie, zwłaszcza u bardzo młodych osobników. Bardzo towarzyski Pie złapał pchełki bawiąc się ze stereotypowym wiejskim pieskiem. Albo przynajmniej tak to wyglądało. Drugi raz potrzebował kąpieli po wizycie u weterynarza, kiedy to miał opróżniany gruczoł znajdujący się w/na odbycie z mega śmierdzącej cieczy, która to niegdyś służyła psom to znaczenia terenu. Trzeci raz mój mały labrador kąpany był przed wystawą. Przed drugą, na pierwszej był brudaskiem i nie wpłynęło to raczej na ocenę. A tak ogólnie to praktycznie po każdym deszczowym spacerze potrzebuje spłukania wodą, do czego podchodzi coraz chętniej. Cudna rasa, bo sierść krótka, jak jest sucho i pobrudzi się podczas zabawy w górnika, to po powrocie do domu już jest czysty. :)
Jeśli chodzi o szampon to używam Beaphar provitamin shampoo. Bardzo sobie chwalę, sierść świetna, gładziutka, delikatna nawet bez żadnych odżywek. Cena około 30zł, ale naprawdę warto.

PS. Pie ma 5,5 miesiąca, u mnie jest od 2 miesiąca. w 3,5 miesiąca zaliczył 3 kąpiele. Dość dużo, ale taka była konieczność. :)

Link to comment
Share on other sites

Mój jest kąpany zazwyczaj co 2-3 miesiące u groomera. No chyba, że się w czymś ubrudzi. ;)
A co do szamponów to używam firmy #1 All Systems. Mam 2 szampony: Profesional Formula Whitening i Pure White Lightening i mam też odżywkę Super-Rich Protein Lotion Conditioner i odżywkę na codzień(do łatwiejszego rozczesywania oraz ogólnego odżywiania włosa) Fabolous Grooming Spray. Mam w posiadaniu także żel wybielający na zażółcenia na włosach westików Super Whitening Gel. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest justys187

Witam :) mam pytanie czy kąpiel raz w tygodniu może w jakiś sposób zaszkodzić pieskowi ewentualnie raz na 2 tygodnie, moja córka ma silną alergie na roztocza i pleśnie muszę dbać o czystość w domku a psina niestety jest dla tych małych szkodników mała wylęgarnią:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justys187']Witam :) mam pytanie czy kąpiel raz w tygodniu może w jakiś sposób zaszkodzić pieskowi ewentualnie raz na 2 tygodnie, moja córka ma silną alergie na roztocza i pleśnie muszę dbać o czystość w domku a psina niestety jest dla tych małych szkodników mała wylęgarnią:([/QUOTE]
Pies się przystosuje, tylko faktycznie trzeba dobrze dobrać kosmetyk no i trochę to utrudni ochronę przeciwkleszczową.
Można psią skórę wspomóc czymś "od środka" - np. olejem z łososia.
Koniecznie szczotkowanie psa trzeba przenieść w jakieś inne miejsce - nie robić tego w domu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Pies się przystosuje, tylko faktycznie trzeba dobrze dobrać kosmetyk no i trochę to utrudni ochronę przeciwkleszczową. [/QUOTE]
Niekoniecznie - ja musiałam się przystosować do cotygodniowej kąpieli i - tfu tfu - z kleszczami nie mam problemu, a mieszkam w wybitnie kleszczowej okolicy, nawet na trawniku pod blokiem łażą :angryy:, nie mówiąc o lasach czy łąkach...

Opisy na produktach p/kleszczom mówią nie kąpać psa dwa dni przed i dwa dni po zakropleniu preparatu - więc robię tak: kąpiel co tydzień w niedzielę, we środę wieczorem środek na kleszcze. I tak od roku :)

Z psią skórą i futrem jest OK, używam - to prawda - dobrych kosmetyków, do tego odpowiednia karma, biotyna, itp, itd.
Jak już pisałam - moja rasa musi mieć "SPA" co tydzień i nie mam wyboru. Tzn. wybór mam - ostrzyc na zero ;)

[quote name='filodendron']Można psią skórę wspomóc czymś "od środka" - np. olejem z łososia.
Koniecznie szczotkowanie psa trzeba przenieść w jakieś inne miejsce - nie robić tego w domu.[/QUOTE]

Tak, warto dodać coś wspomagającego do jedzenia - jak wspomniany wyżej olej z łososia - i zwrócić uwagę na obecność kwasów omega 3 i 6 w karmie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amanda-1a']
Opisy na produktach p/kleszczom mówią nie kąpać psa dwa dni przed i dwa dni po zakropleniu preparatu - więc robię tak: kąpiel co tydzień w niedzielę, we środę wieczorem środek na kleszcze. I tak od roku :)[/QUOTE]
Ale rozumiem, że dajesz jakiś środek do cotygodniowego zastosowania? (Są takie?) Bo jeśli chodzi o większość, czyli te, które daje się raz na 4 tygodnie, to ja bym w takiej sytuacji radziła "macać" psicę tym dokładniej im dalej od zakroplenia. Kąpiele, szczególnie przy użyciu "środków piorących", stopniowo zmniejszają działanie preparatu.

Link to comment
Share on other sites

Stosuję te tradycyjne, ale zakrapiam częściej, co 3 tygodnie.
Dodatkowo mam środek w sprayu i czasem jak wybieramy się do lasu, spryskuję psicę, ale szczerze mówiąc, nie znoszę go, bo masakruje futro (skleja, itp.).

Sprawdzam ją w zasadzie po każdym takim leśnym spacerku, przy okazji wyczesywania patyczków, listków, jakiś nasionek...
Zdarzyło mi się raz po spacerku - na początku sezonu kleszczowego, w maju - wyciągać łażące kleszcze z futra jeszcze zanim wsiedliśmy do samochodu, potem w samochodzie w drodze powrotnej, na parkingu przed blokiem i w domu :/ Naliczyłam chyba ze 40...
Ale tylko jeden był wbity- w moją nogę...

Dosłownie na kleszcze mam "uczulenie" - po tym, jak sunia sąsiadów dwa razy w tym roku zapadła na babeszjozę...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

z jednych źródeł słyszałam, że nie jest za dobrze zbyt czesto kąpać psa, że dobrze tak raz na pół roku to robić, inni kąpią natomiast psy co tydzień- dwa i pies tez dożywa długiej starości ;) Aczkolwiek według mnie chodzi tu bardziej o komfort psa, one po prostu lepiej się czują, gdy maja na sobie swoj zapach. Pamietajcie zeby uzywac szamponow dla psow, a nie takich dla ludzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Ja obecnego swojego podopiecznego 'traktuję' suchym szamponem - nie jakoś rytualnie, ale jedynie w razie potrzeby, jak się wybrudzi...
Codziennie za to obowiązkowo mycie włochatych łap po spacerach ;)

Edited by Iwon_Ad
Link to comment
Share on other sites

[quote name='chau']z jednych źródeł słyszałam, że nie jest za dobrze zbyt czesto kąpać psa, że dobrze tak raz na pół roku to robić, (...) Aczkolwiek według mnie chodzi tu bardziej o komfort psa, one po prostu lepiej się czują, gdy maja na sobie swoj zapach. Pamietajcie zeby uzywac szamponow dla psow, a nie takich dla ludzi.[/QUOTE]

O, to to :-P
Nie licząc samowolnych 'wjazdów' do rzeki czy jeziorka, mój pies (krótkowłosy średniak, bez jakiegoś wyjątkowego pociągu do perfumowania się napotykanym na spacerach obrzydlistwem) był porządniej kąpany raz na rok - latem, na działce...
...żadnym tam specjalistycznym szamponiakiem, bo na co mi taki drogi badziew? :shake:
Więc stosowałam własnej kompozycji ziołówki :smile:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...