Jump to content
Dogomania

Co ile kąpiecie psa?


LadyBunnly

Recommended Posts

[quote name='Justyna Lipicka']pekińczyki mają sierść czy włos?? jak często je kąpać??[/QUOTE]

Każdy pies ma sierść. Sierść niektórych psów (zazwyczaj nieposiadających podszerstka) przypomina strukturą ludzki włos, dlatego zwyczajowo nazywa się je "psami z włosem", jednak z technicznego punktu widzenia nie jest to zbyt poprawne określenie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Każdy pies ma sierść. Sierść niektórych psów (zazwyczaj nieposiadających podszerstka) przypomina strukturą ludzki włos, dlatego zwyczajowo nazywa się je "psami z włosem", jednak z technicznego punktu widzenia nie jest to zbyt poprawne określenie ;)[/QUOTE]

Prawda.Mnie zawsze to dziwiło-,że niby jak one nabyły ten włos ludzki?Krzyżowały się z [I]homo sapiens[/I] czy co? Ludzie czasem gadają a nawet nie wiedzą co:roll:

Link to comment
Share on other sites

ja ma dwa owczarki niemieckie i nie kąpię ich praktyce wcale.
sukę myłam raz - jak przyjechała ze schronu 3,5 roku temu, a chłopaka też raz 4 lata temu jak mieszkał miesiąc w kojcu (normalnie to "kanapowce").
moje psy są po prostu wczesywane.
każdy pies ma zapach swój własny - jednym śmierdzi, a drugim pachnie. futro psa jest podszyte zapachem wiatru.
czasem wyczuwa się zapach lanoliny i to nie każdy toleruje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Lipicka']tak więc jak często mogę go kąpać?? raz w miesiącu może być czy za często??[/QUOTE]

To przecież zależy od Twojego indywidualnego odczucia. Jeżeli pies się ubrudzi, cuchnie tak, że Ci przeszkadza- kąpiesz. Nie ma co się trzymać regularnych terminów, tak sądzę.

Link to comment
Share on other sites

Też sie zgadzam z tym, że to indywidualna sprawa. Zdarzylo mi sie kąpać tymczaska trzy razy w jednym tygodniu, bo uwielbial tarzać sie w padlinie, a tu u mnie na łakach zawsze znajdzie sie jakiś martwy kret czy nornik... Trudno, jak pies cuchnie, to musisz wykąpać. Ja w takich przypadkach stosuje "Szampon jodoforowy dr.Seidla", polecil mi go wet dla mojej suni z problemami skórnymi, ale można go oczywiście stosować u psów ze zdrowa skórą, zabija mikroby, likwiduje zapachy i pokrywa sierśc lanoliną. Dobre jest to, że po wyschnięciu sierśc jest bezzapachowa, także dla psa, bo szampony zostawiające ładny dla ludzi aromat natychmiast prowokuja psa, żeby pozbyć sie wstretnego dla psa smrodu :-D i czym prędzej biegna sie na nowo wytarzać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Lipicka']ja też mam dla mojej małej szampon Dr Seidla tylko dla szczeniąt i psów ze skórą wrażliwą, bezzapachowy:) dzięki za wszystkie odpowiedzi, będą ją kąpać tylko jak będzie tego wymagać a nie jak minie określony czas ;) to mój pierwszy pies i dlatego takie głupie pytania zadaje :P[/QUOTE]

A hodowca co uważa na temat kąpieli? Nie ma głupich pytań, po to jest forum, żeby pytać ;)

Link to comment
Share on other sites

to nie jest rasowy pekińczyk tylko w typie pekińczyka, z dłuższą kufą ;) dostałam ją od koleżanki mojej mamy która jest posiadaczką rodowodowej pekinki i przybłędy pekińczyka który rasowy nie jest i dlatego taki mix nierodowodowy powstał. Powiedziała mi ona, że nie wymaga ona częstego kąpania, tylko trzeba wyczesywać ją:) ale wolałam też na forum popytać, jak koleżanka powiedziała, kto pyta na błądzi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Lipicka']to nie jest rasowy pekińczyk tylko w typie pekińczyka, z dłuższą kufą ;) dostałam ją od koleżanki mojej mamy która jest posiadaczką rodowodowej pekinki i przybłędy pekińczyka który rasowy nie jest i dlatego taki mix nierodowodowy powstał.[/QUOTE]

A może właścicielka pomyślałaby o kastracji któregoś psa (skoro upilnować nie da rady), żeby nie produkować kundelków, których mamy od groma w każdym schronisku...?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To często zależy też od 'potrzeb', wiadomo, że jeżeli pies jest szczególnie wybrudzony albo zaszalał na spacerze i czujemy potrzebę wykąpania go to to po prostu zrobimy ale faktycznie nie powinno się kąpać psa za często, co 3 miesiące jest ok (chyba, że tak jak napisałam, jest potrzeba częściej ;)).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moje suki kąpię po prostu jak uważam, że są brudne. Czasem wypada co 2 miesiące, a czasem co 2 tygodnie. Mieszkają w domu ale większość dnia chodzą sobie po ogrodzie, są zakurzone i zapiaszczone. Dobry szampon napewno psu nie zaszkodzi nawet jak się często kąpie...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...