Jump to content
Dogomania

Co ile kąpiecie psa?


LadyBunnly

Recommended Posts

To nie jest żadne pytanie dotyczące mnie, tylko napiszcie w jakich kosmetykach "pierzecie" swoje psiaki, jak często i jaką macie rasę :) Taka notka informacyjna dla nowych właścicieli :)

Ja moją maltankę myję co dwa tygodnie w kosmetykach z Trixie :) ale obecnie czekam na paczuszkę z Hery z szamponem, odżywką i żelem do mycia oczków i zażółceń :):p

PS. Jeśli był już taki pościk to bardzo przepraszam za jego wznowienie i proszę zamykać :) Tylko nie warczcie na mnie, ok?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja zazwyczaj kąpię swojego pupila dwa razy w roku. Ale są sytuacje, że trzeba częściej - czasem puszczam go żeby sobie pobiegał i zdarza mu się wrócić umorusanym :D Co do specyfików to standardowo [url=http://www.e-karma.pl/product-pol-525-Naturalny-szampon-z-olejkiem-z-drzewa-herbacianego-.html] szampon [url]. Z innych kosmetyków to tylko spray odstraszający owady i ewentualnie jakieś odżywki.

Link to comment
Share on other sites

Owczarka niemieckiego kąpię okazjonalnie, gdy jest brudny. Czeszę 1-2x w tygodniu pudlówką z Trixie.
Z cocker spanielem jest więcej roboty. Kąpiemy co jakieś 3 miesiące w szamponie, poza tym pies pływa. Czeszemy kilka razy w tygodniu zgrzebłem jednorzędowym, na koniec jeszcze pudlówką, szczególnie uszy. Mamy od weterynarza szampon HAU norka, ale jak się skończy to kupię inny. Wczoraj kupiłam trymer z Trixie, czekam aż go przywiozą. Poza tym parę razy w tygodniu zakrapiam oczy kroplami od weta i czyszczę uszy. Kiedy sierść na nogach i łapach jest bardzo długa, odrobinę przycinamy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A kąpie psa nieregularnie. On za tym nie przepada więc staram się go jak najrzadziej męczyć. Najczęściej stosuje ten szmponhttp://www.krakvet.pl/amiwet-szampon-pielegnacyjny-psow-krotkiej-siersci-250ml-p-9216.html, ponieważ łatwo się spłukuje i jest tani. mój pies uwielbia biegać po lesie, więc jesienią bądź wiosną zdarza się że kompie go częściej bo zwykle jest cały błocie.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE="3"][B][CENTER][COLOR="#000080"]Zapraszamy na manifestację w sprawie mordowni w Dyminach. Przyłączcie się, pokażmy kieleckim urzędasom,
ilu nas jest![/COLOR][/CENTER][/B][/SIZE]



[URL="http://www.dogomania.pl/threads/196014-Walka-o-schron-kielce-dyminy-organizujemy-manifestację-przyłącz-się-do-nas!!!"]http://www.dogomania.pl/threads/196014-Walka-o-schron-kielce-dyminy-organizujemy-manifestację-przyłącz-się-do-nas!!![/URL]

[SIZE="2"][B]Wspomóż nas podpisując petycję [url]http://www.petycje.pl/petycja/5853/p...ch_dyminy.html[/url][/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Moja suczka ma sierść średnio długą, białą w rude łaty. Kąpię ją wiosną i latem co 1-2 miesiące, bo szybko staje się szara ;) zimą już śnieg zmywa z niej kurz. Przez kilka ostatnich kąpieli używałam szamponu Daphnia - Hau Lady. Jest z olejkiem jojoba, rozplątujący. Po nim sierść jest mięciutka i łatwo się rozczesuje, do tego ładnie pachnie i nie zażółca sierści jak olejek norkowy.
Czeszę raz w tygodniu szczotką metalową Trixie.

Link to comment
Share on other sites

Tylko raz w tygodniu? Zazdroszczę ci. Ja mojego psa muszę czesać niemal każdego dnia. inna sprawa,że jego sierść jest bardzo długa( colie). Jeśli chodzi o kosmetyki to wybieram te z alll systems, są niesamowicie łagodne i nie powodują uczuleń

Link to comment
Share on other sites

Rany..nie wiedziałam, że yorki trzeba tak często kapać. Ja swojego mieszańca kąpię dwa razy do roku, chociaż czasami bywa, że w cieplejsze dni częściej kiedy w czymś się wytarza, jednak staram się nie kąpać go zbyt często, bo to podobno nie jest zbyt dobre dla psiaków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']sophia-czy york czy inny pies nie powinnien byc kapany bo spi z czlowiekiem.Mozna przeciez szczotkowac ,przecierac mokra rekawiczka.Pies jest zywa istota ,a nie pluszowym zwierzakiem.jezeli spisz z psem to zmieniaj lepiej czesciej posciel ,a nie kap tak czesto psy .Juz sobie wyobrazam do ilu lat on pozyje?a tak z ciekawosci ile ma ten York lat?Ja tez mam nie jednego psa w swoim lozku i tylko kapie w wielkiej potrzebie(teraz spie z mieszancem shelti i sznaucerka.[/QUOTE]

Czy Ty masz w ogóle pojęcie o yorkach? :roll: Dziewczyna przecież napisała, dlaczego yorki trzeba kąpać dużo częściej niż inne psy.

Ja swoją mikserkę ;) w okresie od wiosny do jesieni kąpię średnio raz w miesiącu - jest alergiczką, ja zresztą też, poza tym, nie wyobrażam sobie wpuścić brudnego psa do łóżka. Używamy jakiegoś najzwyklejszego szamponu dla psów długowłosych. Co najmniej raz w tygodniu wyczesuję martwy włos furminatorem. Jeśli włos się elektryzuje, używam ludzkiej (zuoooooo! :diabloti:) odżywki do włosów ;) Pies nie wygląda, jakby się zbierał z tego powodu do grobu, ale może robi dobrą minę do złej gry :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

proponuje aby osoby o poglądach pod tytułem każdego psa powinno się kąpać raz-dwa razy w roku zafundowały sobie psa z włosem...powodzenia!

ja swojego yorka kapie (tak samo robiłam z poprzednią yorczką) raz na tydzien lub dwa w szamponie Champion dla yorkow szczeniakow (ma aktualnie 4miesiace) i nie ma tu nic do rzeczy czy pies śpi ze mną w pościeli czy nie bo akurat ten okaz nie śpi a poprzedni spał:eviltong:

dodam że swoje pozostałe psy (wyżeł,labka) spiące w pościeli:eviltong: kąpałam 2 góra 3 razy w roku:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja mojego psa kąpię średnio co :
tydzień wiosną i jesienią
2 tygodnie zimą
3-4 tygodnie latem
Wiosna i jesienią dlatego,że często pada i futro jest poprostu brudne
zimą dlatego,że jest zimno i potem mały siedzi w domu coby dobrze dosechł więc nie funduję mu tej przyjemności co tydzień
a latem dlatego,ze spędzamy czas na działeczce-czysta trawka,słoneczko a poza tym tapla się co 2-3 dni w jeziorku więc bardzo nie cuchnie:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A ja moją psinę kąpię średnio co 1-2 miesiące
w jesień gdy jest błoto po spacerze myje jej nogi i brzuch
w zimę po spacerze gdy jest duży śnieg to ciepłą wodą ,,rozmrażam" jej śniegowe kulki z brzucha i nóg(oczywiście do czasu póki nie kupię kombinezonu;))
w lato jest na krótko ostrzyżona to się tak nie brudzi więc kąpię ją co jakieś 1,5 miesiąca, tak samo w lato.
[I][B][COLOR="purple"]Zapraszam do naszej galerii wszystkich westo, yorko-maniaków i innych..... po prostu dogomaniaków;) [/COLOR][/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

ja mam mieszanca owczarka niem , kapie go hmm zalezy zdarzało sie jak było ciepło ze 2 razy w mies badz czesciej bo wskoczyl do wody potem w piachu sie wytarzal badz porzadne błoto zaliczył ....teraz kiedy snieg jest sadze ze nie wykapie go ani razu :D bo jest czysto
nie mam tylko jednego szaponu którym go kapie był niemiecki gerodog, beaphar, ale tez był mój pantene bo akurat skonczył sie jego szampon a trza było go wykapac .....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam Was serdecznie,

około 2 tygodni temu stałam się szczęśliwą opiekunką Kuby. Jest mieszanką maltańczyka, i po maltańczyku ma włochaty łebek i łapki. Na reszcie ciała ma stosunkowo gładką i krótką sierść. Zastanawiam się, jak często powinnam go kąpać, bo nigdy wcześniej nie miałam psa. Piesek ładnie pachnie i jest czysty. Nie ma okazji, żeby się brudzić. Najlogiczniejsze, co mi przyszło do głowy to: jak się ubrudzi/zacznie śmierdzieć, to wykąpię. Dodam, że czeszę go praktycznie codzienne, bo Kuba traktuje szczotkę jak narzędzie pieszczot.

Będę wdzięczna za wszelkie rady.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']Skoro ma krótką sierść z wyjątkiem główki i łapek to oprócz koniecznej kąpieli wystarczy co 2-3 miesiące -jak nie więcej;)[/QUOTE]

Dziękuję serdecznie za odpowiedź, bo już się bałam, że jestem wyrodną psią mamą, jak sobie poczytałam wypowiedzi osób kąpiących pieski co tydzień:)

Link to comment
Share on other sites

Coś Ty, ja mam westa biała sierść i jak jest długa i na dworze nie sprzyjające warunki (błoto) to trzeba brzuch od razu spłukać i nogi, ale tylko wodą. A tak normalnie to co 1-2 miesiącem, chyba że jest jakaś okazja np: Wigilia, w lato nie trzeba tak często;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Dziękuję serdecznie za odpowiedź, bo już się bałam, że jestem wyrodną psią mamą, jak sobie poczytałam wypowiedzi osób kąpiących pieski co tydzień:smile: [/QUOTE]
czemu od razu wyrodna? skoro pies jest czysty i ładnie pachnie to nie ma takiej potrzeby. Ja muszę robić to co tydzień bo włos może nie jest tłusty ale źle się układa i o wiele gorzej się go czesze, zresztą Odie nie pachnie po tygodniu już zbyt ładnie i leje się z niego czarna woda:-o

Link to comment
Share on other sites

Mam mopsa i z kąpielą bywa różnie, to zależy od pory roku , gdzie chodzimy na spacery i z kim miał kontakt. W lecie to raczej dla ochłody co parę dni, jeśli na spacerze siępobrudzi to go myję i nie czekam aż pobrudzi cały dom, a jeśli miał kontakt z zapchlonymi psami i ma pchły to w specjalnym szamponie na insekty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...