Jump to content
Dogomania

Boston na wystawie....


AjdaTola

Recommended Posts

Czyli wszystko co powinniśmy wiedzieć o wystawach i wystawianiu bostonów :-).



Już od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie wybrać się z Tolą na wystawę. Jestem w tej kwestii całkowitym laikiem. Podjęcie decyzji, że jedziemy to jedno a dobre zaprezentowanie psa - drugie. Wiadomo, że psa trzeba przyzwyczaić do chodzenia na ringówce i stania w pozycji wystawowej. Ale co dalej? Jak wygląda w ogóle samo wystawianie u bostonów? Na co sędziowie zwracają szczególną uwagę?

Link to comment
Share on other sites

Dołączam się do pytania, bo odważnie zapisałam nas na Wrocław, ale... nie wiadomo, czy nie stchórzymy i nie zrezygnujemy. Afra stoi raczej ładnie, biega też ok, jedyne czego się boję, to czy kiedy zobaczy tyle psów i ludzi nie przestraszy się i nie wyskoczy z czymś głupim. A jeszcze jeśli o samo stanie chodzi, to czy młoda będzie musiała sama się ustawić na komendę, czy ja ją ustawiam? Jak wygląda ta kwestia? Tak mało czasu, a tak dużo rzeczy do zrobienia ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej!

Ja już kupiłam - najcieńszą, jaka była (chyba 4 mm) i białą. Białą dlatego, że Afra ma wokół szyi tą białą "obręcz" i chciałam, żeby się tak ładnie wtopiło :). Wczoraj troszkę trenowałyśmy bieganie. Czuję coś, że we Wrocławiu będzię kuuupa śmiechu ;).

Link to comment
Share on other sites

Byłam już, jestem zarejestrowana w oddziale we Wrocławiu. Wszystko przebiegło bardzo miło i sprawnie, tylko że w spisie wystawców zrobiono błąd w moim nazwisku... ale to akurat standard w moim wypadku. Razem z opłatą za wystawę zapłaciłam 176 złotych.

Jesteśmy same w klasie. Na wielki sukces nie liczę, chociaż pod względem zachowania Afra na razie jest bez zarzutu (o ile nie będę głaskać innych psów oczywiście...). Wciąż mamy problem z brzydkimi zaciekami pod oczami. I tak udało się je w sporym stopniu usunąć, no ale wszystkie te kosmetyki to tak ogólnie bez szału działają :/. Nic to, trzeba podejść do sprawy na luzie chyba po prostu :). Jestem strasznie zdziwiona, bo bostonków we Wrocławiu będzie tylko 7!

Link to comment
Share on other sites

Ooo to u was jakaś promocje w związku chyba mają :-). Ja cały czas się wybieram, ale jakoś dotrzeć nie mogę. Wstępnie jak sobie liczyłam to wyjdzie mi 190 zł bez opłaty za wystawę.

Samych bostonów faktycznie mało na wystawie. Zawsze myślałam, że to na południu Polski jest ich więcej i wystawy też są bardziej oblegane. U nas bostona nie uświadczysz nawet na ulicy a już mało kto wie co to za rasa.

Zacieki przy oczach też mnie wkurzają, czyszczę i czyszczę i całkiem nie schodzą - przecież hodowcy jakoś sobie z nimi radzą i nie ma nawet po nich śladu :-/.

Ps. Macie jakieś plany co do krycia Afry?

Link to comment
Share on other sites

Strasznie drogo! U nas wyszło tak:
Składka 60 zł
Wpisowe 20 zł
Rodowód 36 zl
Rejestracja psa w Oddziale 20 zł

Do tego 40 zł za zgłoszenie na wystawę. Co do populacji bostonów, to u nas też jest straszna bieda. Ostatnio na szkoleniu prowadząca powiedziała, że w trakcie kilku lat jej pracy Afra jest dopiero drugim bostonem. Sama też nigdy nie widziałam żadnego na ulicy. Pełno jest za to buldożków, z którymi wszyscy nagminnie mylą Afrę ;). Bostonów chyba najwięcej jest w Wielkopolsce, w każdym razie sądząc po ilości hodowli - to takie bostonkowe zagłębie ;).

"Nasze" ślady pod oczami były naprawdę tragiczne, przez pewien czas ładnie schodziły, ale w pewnym momencie żel jakby przestał działać. Trudno :/.

Z krycia Afry nic nie wyjdzie raczej. Podczas wizyty u weterynarza wyszło, że młoda ma dodatkowo jakieś problemy hormonalne i jest bardzo narażona na ropomacicze. Jeszcze w przyszłym tygodniu jedziemy na badania, ale zapowiada się raczej sterylka, bo wolę nie ryzykować w takim razie :(.

Link to comment
Share on other sites

U mnie;

- wpisowe 35 zł
- rejestracja 24 zł
- legitymacja członkowska 15 zł
- składka 60 zł
- rodowód 36zł
- księga wstępna (tu nie wiem do czego i czy jest ona potrzebna, więc może obniżyć koszty :-) ) 20 zł

Z tymi śladami po oczami spróbuje jeszcze kogoś podpytaC, może ktoś coś doradzi lepszego. Jak coś się dowiem to dam znać:-).

Matko Wy to się macie z ta Afrą, za przeproszeniem jak nie urok to sr...a. Nie wiem czy się dobrze domyślam, ale z hormonalnych spraw to jej się pewnie ciąża urojona przytrafiła? Czy coś gorszego nie daj Boże?

Ja tam ,,wycięłam" Tole i spokojna głowę mam :-). Ze szczeniakami po pierwsze nie miała bym czasu się bawić a po drugie różnie to może być..... Poza tym za bardzo bym się przywiązała do szkrabów i szkoda by mi było je oddawać :-).

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wróciłam z wystawy. Bałam się strasznie o umaszczenie, czy nie zostaniemy zdyskwalifikowane, no i ostatecznie okazało się że miałam podstawy ;). Na szczęście aż tak źle nie było i Afra dostała ocenę "obiecujący". Poszło oczywiście o wybarwienie pyska. Budowę ciała sędzia oceniła na bardzo dobrą, było trochę zachwytów nad klatką piersiową :), chwila strachu związana z ogonem - ogon szczątkowy, ale wystarczający, dlatego się udało. Głowa ok, chociaż "zapadniete policzki", ale tego nie brano pod uwagę, bo Afra jest szczeniakiem i podobno to się może jeszcze zmienić. Na koniec niestety nieszczęsne umaszczenie. Na ciele bardzo fajnie, ale pysk do niczego. Afra ma tzw. pirackie umaszczenie, ogólnie za mało czerni wokół lewego oka. Powieki dobrze wybarwione, bo gdyby nie to, to byłaby dyskwalifikacja. Zgryz bardzo ładny.

Na ringu Afra zachowywała się super. Szkoda tylko, że tak ładnie nauczyłyśmy się chodzić na ringówce, a musiałyśmy przejść ostatecznie tylko długość ringu :(. Za to ocena na stole ciągnęła się w nieskończoność... Na początku Afra była taka przejęta, że stała ładnie (chociaż tylne łapy jej drżały...), ale na koniec już chciała klapnąć dupką, więc musiałam jej delikatnie zwrócić uwagę... Pani sędzia miła, fajnie się z nią gadało, ale chyba dość wymagająca - sporo osób było niezadowolonych z oceny.

Z Afrą za to gorzej poza ringiem. Najpierw było ok, ale później włączył jej się agresor, rzecz jasna do psów które chciałam pogłaskać :/. Trochę wstyd, bo takiego zachowania u bostonów nie zaobserwowałam, no i trzeba będzie się za to poważnie zabrać.

Atmosfera na wystawie super, dobra organizacja, świetni ludzie (dzięki wszystkim za dobre rady :)). Afra gwiazdą wybiegów na pewno nie będzie, ale też wiem na pewno, że nasza ostatnia wystawa to nie była. Już się rozglądam za czymś na najbliższą przyszłość. Z młodą jednak będziemy się bardziej trzymać chyba agility, bo tam idealny wygląd nie jest potrzebny. Ale... wystawy uzależniają! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

I jak tam wystawa w Łodzi, macie jakieś fotki :-)?

Słuchajcie a jak to jest z psem, który nie jest wystawiany na danej wystawie, można go wprowadzić na jej teren?

Za dwa tygodnie jest wystawa blisko nas organizowana przez O/Poznań i chciała bym zabrać na nią Tolkę, żeby zobaczyć jak się będzie zachowywać :-).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='AjdaTola']
Słuchajcie a jak to jest z psem, który nie jest wystawiany na danej wystawie, można go wprowadzić na jej teren?

Za dwa tygodnie jest wystawa blisko nas organizowana przez O/Poznań i chciała bym zabrać na nią Tolkę, żeby zobaczyć jak się będzie zachowywać :-).[/QUOTE]

Przeważnie jest tak, że sprawdzaja na wejściu zgłoszenie. Ale np jak byłam w kielcach to sprawdzali tylko zaświadczenie o szczepieniu i liczyli ilość psów, żeby tyle samo ludzi mogło wejść za darmo. Więc zależy to od organizatorów. Chyba :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja tak troszkę nie w temacie, ale apropos zacieków pod oczami. U mojej suki (biała chihuahua) sprawdził się doustny antybiotyk o nazwie 'stomorgyl' [URL]http://opium.urpl.gov.pl/chplw/wet/Stomorgyl_20.pdf[/URL] Co prawda pomógł mniej więcej na niecały rok, ale zawsze (tabletki są OGROMNE i gorzkie, próbowałam :eviltong: ). Miała bieluśko pod oczami (podpowiedziała mi to psia fryzjerka, której z kolei poleciła to właścicielka wystawianego maltańczyka).

A żeby całkowicie nie odchodzić od tematu. Dzisiaj byłam na wystawie w Nowym Dworze Maz jakby ktoś chciał obejrzeć zdjęcia to zapraszam tutaj [URL]http://www.********.com/forum/showthread.php?p=626031#post626031[/URL]

grrr wygwiazdkowało mi tam powinno być [URL="http://www.p"]www.p[/URL] s i a ko s c. c o m pisane bez spacji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...