Jump to content
Dogomania

URODZIŁAM SIĘ BEZ OCZU- wyrok śmierci dla matki i córki....


Dorothy

Recommended Posts

  • Replies 571
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dorotko masz rację. Po prostu z pierwszego postu miałam prawo sądzić że Klaczką dzieje się krzywda....nie znam sytuacji ale obiłaś mi się juz o uszy :) Dlatego od poniedziałku wezmę się za szybki bazarek...mam parę fantów od znajomej z dogo więc jakby ktoś coś miał a chciał się dołączyć to zapraszam w poniedziałek będę go tworzyć...tylko tyle mogę zrobić...niestety :(

Link to comment
Share on other sites

Wprawdzie nigdy nie miałam konia, ale bardzo je kocham i uwielbiam (chociaż nie tylko konie), jak tylko miałam okazję być w pobliżu jakiegoś konia byłam szczęśliwa. Brak słów na opisanie tego co przeczytałam. Niestety są na tym świecie ludzie którzy nie potrafią docenić zwierząt, liczy się dla nich tylko zysk. To przerażające, w tym momencie czuję potworny ból, jak widzę te zdjęcia. Niestety z kasa u mnie bardzo ciężko, ale wrzucę link na FB i podesle znajomym. Ile wogóle zostało czasu?
Wierzę że się uda je ocalić!
Trzeba by rzeczywiście bardziej nagłośnić sytuację koni w tym miejscu to nie może ujść takiemu bezkarnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BIANKA1']Dorotko , na jednym z forów gdzie wkleiłam temat , ktoś mi tak napisał

" Klacz jest maśći siwej większa część tej maśći ma czerniaka a rzeznia nie skupuje takich koni ."[/QUOTE]

ha ha ha i jeszcze raz ha
jak ja lubie takich specjalistow od tego co rzeźnia skupuje a czego nie skupuje. Prosze o kontakt do tej osoby, chetnie sie dowiem w ktorej konkretnie rzeźni ta osoba otrzymala takie informacje? Byla tam? Patrzyla na linie produkcyjna? Byla w stajni przy rzeźni, w tzw poczekalni gdzie stoja konie na kwarantannie i czekaja az spadnie im na przyklad stezenie lekow we krwi? I slysza rżenie zabijanych koni?
Lub moze widziala jak matki rodziela sie od źrebiat i kwiczace wprowadza w korytarz z pistoletem na końcu??
A moze osobiscie zawozila tam konia masci siwej i uslyszala ze "nie kupia"?
rece opadaja...

Krew mnie zalewa jak czytam takie komentarze. A czytam je czesto.
Rzeźnie skupuja wszystkie konie, jesli tylko "sa w mięsie" i weterynarz po badaniu zakwalifikował na ubój.
Jak ktos ma watpliwosci moge poszukac i podeslac telefony do paru rzeźni, niech ta osoba zadzwoni, zapyta, a potem opublikuje podpierajac sie informacja kto to powiedzial ( z nazwiska) i w ktorej rzeźni? A zanim to zrobi niech nie mąci, bo nastepny komentarz bedzie taki że ja tu sobie konika do jazdy prywatnie kupuje za cudze pieniądze, juz takie rzeczy slyszalam przy zbiorkach na przyklad na kulawe slepe stare konie ktore po dzis dzien sa na moim utrzymaniu. Ja chetnie z taka osoba podyskutuje, i zapytam co dobrego zrobila ostatnio dla koni. Jak nic, to niech sie zamknie moze...bo mnie szarpie, zmeczona jestem i zirytowana, w dożynkach dzis konno udzial musialam brac, usmiechac sie do wsiowych oficjeli, na konie w zaprzegach patrzec a myslami caly czas bylam tam z tym źrebaczkiem i jej mama...

Link to comment
Share on other sites

ten facet jest z szefami rzeźni po imieniu, wie kiedy gdzie co i po ile skupują , kiedy przyjeżdża po mięso włoch a kiedy francuz, w której rzeźni który handlarz ma jakie układy, która rzeźnia ma ile maszym w leasingu i jakie dlugi w banku, i niestety nie ma takiej rzeczy na temat koni rzeźnych, co do której ja moglabym go informowac i wiedziec lepiej. On wie wszystko i wozi tam konie od wielu lat :-( to nie jest drobny wieśniaczek, tacy handlarze to specjalisci w swoim fachu.
A cene bede negocjowac z innych powodów, o ktorych tu nie napisze. Może cos zbije jeszcze. Ale to jutro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...