Jump to content
Dogomania

Usuwanie kamienia nazębnego


phase

Recommended Posts

Witam. Zwracam się z prośbą do osób szczególnie z lub okolic Olsztyna, którzy byli ze swoimi pupilami u weterynarza, by usunąć kamień nazębny psiakom. Chciałam się zapytać czy są jakieś lecznice, które moglibyście polecić.
Dziękuję za każdą pomoc. :)
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Tak wiem, wiem. Na pewno po zabiegu, bym bardziej dbała o zęby Saby i przyłożyła się do regularnego mycia. Jednak chciałabym podjąć się tego, a nie chciałabym w "pierwszej lepszej" lecznicy, dlatego zwróciłam się na razie tutaj, a nóż może ktoś już był u weta i robił ten zabieg.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Niestety nie jestem z Twoich okolic, ale mogę doradzić regualrne dbanie o jamę ustną psiaka. Dobre szczególnie na kamień nazębny jest pasta triple pet. jest o smaku wanilii, jest to jeden z ulubionych smaków psów. Na e-karmie mozna teraz tanio kupić tą pastę razem ze specjalną szczoteczką za jakieś 33 zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AguusS__x33']Witam. Zwracam się z prośbą do osób szczególnie z lub okolic Olsztyna, którzy byli ze swoimi pupilami u weterynarza, by usunąć kamień nazębny psiakom. Chciałam się zapytać czy są jakieś lecznice, które moglibyście polecić.
Dziękuję za każdą pomoc. :)
Pozdrawiam.[/QUOTE]

Jestem z Olsztyna , mój pies i psy mojej rodziny korzystają z lecznicy dr.M.Obijalskiego ul.Hanowskiego 9/59(oś. Jaroty), są leczone i pielęgnowane u pani lek. wet Gertrudy Bischoff-Remiszewskiej
tel. 89 543-03-43. Lecznica jest czynna od 12 do 20, w sobotę od 13 do 15 , w niedzielę 18-20.

2 lata temu Tosiek miał czyszczone zęby w narkozie, po zabiegu czyściłam szczoteczką do zębów z włosia i pastą Stoma żel . Jakiś miesiąc temu byłam ponownie bo miał lekki kamień pomimo czyszczenia (ale to moja wina za rzadko to robiłam, za mało dokładnie) i miał sciagnięty bez narkozy ,zwykłym stomatologicznym szpikulcem , nie mruknął nawet , trwało to 3 minuty. W domu dopolerowałam zęby papką z kwasku cytrynowego (naniosłam ją na gazik kosmetyczny i czysciłam).
Weta polecam, a z zębami to tak jak wyzej dziewczyny piszą to skłonność osobnicza, jedne psy mają więcej inne mniej kamienia .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja byłam z psem na usuwaniu kamienia z zebów tylko raz. Teraz jednak bardzo dbam, by nie byóo takiej potrzeby. Dla mojego psa to był ogromny stres:-( Dobrym pomysłem są takie spraya [url]http://www.krakvet.pl/beaphar-dogadent-spray-higieny-jamy-ustnej-100ml-p-409.html[/url] dzięki nim kamień an zębach nie powstaje . Bardzo często szczoteczka i pasta to za mało, niektóre też psy nie dadzą sobie wyczyścić tak zębów

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wczoraj była Sabcia na zabiegu.
Teraz tylko trzeba dbać o jej ząbki co nie jest proste... Dlatego mam jeszcze jedno pytanie. Mam spray do zębów dla psiaków, jednak czy można też wziąć na wacik spray i wtedy parę razy przetrzeć ząbki?. A może macie inne lepsze sposoby na czyszczenie ich?.
Może i jeszcze wypróbuje jak pisała ewtos: "papką z kwasku cytrynowego"
Jeszcze raz dziękuję za pomoc. :)
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

zamiast wacika lepsza gaza ( nieco ostrzejsza czyli lepiej zbiera a i nie zostawia kłaczków)
owiń kawałek gazowego bandaża wokół palca wskazującego i przetrzyj tym ząbki nie zapominając i o tych głęboko( trzonowcach);)
ruchy najlepiej od dziąseł w kierunku końca zęba czyli tak jak sie prawidłowo powinno czyścić szczoteczką ludzką paszczę:evil_lol:
nawet sam gazik lekko zmoczony wodą juz wystarczy aby mechanicznie usunąć osad na zębach - byle nie dopuścić że ten osad stwardnieje , czyli zabieg trzeba robic regularnie ( nie rzadziej jak raz na 2-3 dni)
z dodawaniem kwasu ( np soku z cytryny) była bym ostrożna - łatwo uszkodzic szkliwo no i jesli odsłoniete są szyjki to taka operacja może byc dla psa bardzo przykra i bolesna

natomiast dobrze robi , zwłaszcza jak dziąsła są podrażnione, delikatny ich masaż gazikiem nasączonym wywarem z szałwii

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...