Jump to content
Dogomania

Dysplazja oraz rehabilitacja psa z dysplazją


Recommended Posts

[quote name='sylwiaskalska']I właśnie moim marzeniem to żeby był taki ośrodek w moim mieście gdzie zostawiam psa na dwie godzinki i go później odbieram. [/quote]
Zawsze warto się spytać jak by się zapatrywali na Twój pobyt np. gdzieś niedaleko i czy zgodziliby się na wizyty. MOże nawet poleciliby jakiś tani nocleg. Wiesz - dla najlepszego przyjaciela zrobisz wszystko :-)
A Bamboszek prawdopodobnie będzie miał powtórkę z rehabilitacji, tylko nie wiadomo do końca kiedy ... Głównym problemem jest kasa ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 years later...

Odświeżam temat. Przeprowadziłam rehabilitację mojej 8 miesięcznej wtedy suni collie z HD-E, 3 miesiące była wtedy po Daroplastyce. Miała zajęcia na bieżni wodnej oraz stymulację mięśni (specjalne urządenie) i muszę powiedzieć że jest rewelacyjnie. Mięśnie się przepięknie odbudowały, mała ma dzisiaj 11 miesięcy i ma się doskonale, nie ma żadnych problemów z motoryką ruchu, żadnych oznak bólu.
Biega za to jak szalona, aż mi nie wyrabia na zakrętach czasem.
Spacerki ma krótsze ale 4x dziennie w miarę możliwości, odkąd już "można" połączone ze swobodnym bieganiem, a nawet lekkim aportem i truchtaniem.
Rehabilitację zamierzamy kontynuować, bo operacja operacją, ale to zawsze już będzie dysplastyk.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[B]Badania nad skutecznością leczenia bólu kręgosłupa za pomocą światła spolaryzowanego/
lampy Bioptron u psów
[/B]
Efekty stosowania lampy Bioptron na chorobowo zmienione miejsca:

 przyspieszenie procesów regeneracyjnych i gojenia ran
 działanie przeciwzapalne oraz wzmocnienie systemu immunologicznego
 działanie przeciwbólowe
 polepszenie mikrokrążenia
 zmniejszenie opuchlizny
 skrócenie czasu leczenia






Terapia światłem spolaryzowanym jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna i nie stwierdzono dotychczas żadnych efektów ubocznych.

Darmowe badania prowadzone są w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Chorób Koni, Psów i Kotów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej , Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przy ul.Plac Grunwaldzki 47 przez dr n. wet.[B] Marcina Wrzoska[/B]
Przebieg badań:
10 sesji naświetlań pacjenta trwających po (4-10) minut każda, co drugi dzień.

Kontakt:

• [U] studentka med.wet Marta Gajer e-mail:[/U]
[email][email protected][/email]
• [U]studentka med.wet Amelia Chyb e-mail:[/U]
[email][email protected][/email]
• [U]studentka med.wet Karolina Szeliga e-mail: [/U]
[email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 5 months later...

Hej!

Uprzejmie donoszę, iż od pół roku działa w Warszawie przychodnia weterynaryjna zajmująca się rehabilitacją psów, w której pracuję (mam nadzieję, że mnie moderatorzy nie wyrzucą za reklamę, bo to ważna informacja dla właścicieli).

[URL="http://www.psychodnia.pl/"]http://www.psychodnia.pl[/URL]

Lecznica jest świetnie wyposażona, jest tu m.in. bieżnia wodna do ćwiczeń w odciążeniu, wykonujemy także wiele różnych zabiegów rehabilitacyjnych.

Najczęściej przychodzą do nas psy po urazach kręgosłupa, psy mające niedowłady związane ze zwyrodnieniami kręgosłupa, z dysplazją stawów biodrowych, psy które z różnych powodów mają trudności z poruszaniem się i ze wstawaniem, psy po urazach kolan (np. pozrywane więzadła krzyżowe).

Ćwiczenia na bieżni wodnej (w odciążeniu) odbudowują masę mięśniową bez przeciążania stawów.

Zachęcam do zajrzenia na stronę i do naszej psychodni.

Pozdrawiam, AgaWa
lek. wet. Agnieszka Walesiak

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Gorąco polecam [B]animal-center.pl[/B]
wspaniały zespół. Dyplomowani zoofizjoterapeuci, nowoczesny sprzęt, bardzo życzliwa atmosfera.
Bieżnia wodna.
Ortopedią zajmują się Ava Sawaszkiewicz i dr n. wet Igor Bissenik.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 8 months later...

[quote name='MateuszCCS']Daj spokoj ...

To jest RADIOLOG, a nie ortopeda !!!! I raczej do stwierdzania czy cos sie z psem dzieje (na zdjeciu, bo tych psow nie oglada i nie bada) powinien sie ograniczyc. Zacytuje dra Narojka (jak najbardziej radiolog uprawniony do oczytu zdjec - dotyczylo pierwszego mojego psa, maj tamtego roku) : "Lewy staw zdrowy, prawy - dysplazja , o leczeniu [B]powinien wypowiedziec sie ORTOPEDA[/B]"

Co do opisow "wroclawskich" - coz - wiekszosc wraca z genialnym zaleceniem pectinectomii :angryy: Wlacznie z opisem drugiego mojego psa - w wieku 4mcy "Ciezka dysplazja, zalecenie pectinectomii" , co okazalo sie kompletna bzdura, bo w wieku 13mcy stawy ocenione zostaly (SGGW) na "pomiedzy A, a B".[/QUOTE]

Wlewasz nadzieję w moje serce, mam właśnie owczareczka 4 miesiace z takim orzeczeniem. czy mozesz blizej opisać jak to było z twoim psiakiem, skąd nagle póxniej to A/B?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...