Jump to content
Dogomania

Typy Goldenów


penelopa

Recommended Posts

  • Replies 273
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobra to ja coś zaczynam - może nie do konca chodzi o TYP, ale niektóre to mają niektóre nie :)

W każdym razie chodzi mi o coś takiego, jak, Dorota, twój Fisz ma na łokciach - z tym, że on ma już takie ciemne i to jakoś porządnie wygląda. A Docowi się to całkiem niedawno zaczęło robić, ale ma takie zaczerwienione, jakby w małych strupkach... Nie widać bo sierść zasłania, ale jednak - Nie wiem, czy to normalne? Bo to naprawde wygląda, jakby coś ze skórą tam miał.

Link to comment
Share on other sites

no to moze ja - jakby tak troche z mojej dzialki to jest...a jak bede pisac TYLKO o weterynarii to moze nikt sie znowu nie przyczepi:roll:...
To sa popularnie zwane "modzele". Powstaja u wiekszosci goldenow - bo one uwielbiaja sie klasc na kaflach, betonie czy innych twardych miejscach. Szczegolnie nasilone jest to u tych , ktore przy kladzeniu sie nie maja ani odrobiny gracji...czyli wala sie na podloge az owa podloga dudni! Sa to po prostu swego rodzaju odciski. My je tez miewamy na lokciach czy kolanach...u nas jest to bardzo malo nasilone. U naszych psow z wiekiem widac co raz bardziej - siersc wychodzi, skora staje sie sloniowa, przerosnieta, zgrubiala, niekiedy wlos zabarwia sie w okolicy - wtedy gdy do takiego zmaltretowanego miejsca przyplacze sie jakis zarazek np. malassezja... Ogolnie trzeba dbac o te miejsca, nie dopuszczac do zaognien, przekonywac psa aby spal na poslankach (:p), przy duzych zmianach mozna smarowac mascia z wit A...Ludzie odbarwiaja wlos (wystawy!) mydelkami diamentowymi, woda utleniona...lub...zakladaja ochraniacze:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adsum']Szczegolnie nasilone jest to u tych , ktore przy kladzeniu sie nie maja ani odrobiny gracji...czyli wala sie na podloge az owa podloga dudni! [/quote]

To by się zgadzało :)
Tylko mi chodiz o to, że np. Fosz, to ma wlaśnie taką tam skórę "słoniową" a u Doca jest taka zaczerwieniona, wygląda jak jedno wielkie obtarcie, na którym porobiły sie małe strupki... A też bym nie chciała, żeby mu się coś groźnego porobiło :)

a Ty, Magda, masz pisać nawet nie o weterynarii, bo się nikt nie ma o co czepiać :) I dziękuję za odp.

Link to comment
Share on other sites

Swojego czasu też mnie przeraziły te zaognione miejsca. Już raz doprowadziłam skórkę i sierść do "białości", ale wymagana jest systematyczność (codzienne smarowanie).
Wracając do tematu wątku - może ktoś zechce "posędziować" Corteza, jak wstawię zdjęcie? Parę ocen z wystaw już mamy (opisy są na naszej stroniejakby ktoś chciał przeczytać, ale wolałabym Waszą subiektywną ocenę).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']To by się zgadzało :)
Tylko mi chodiz o to, że np. Fosz, to ma wlaśnie taką tam skórę "słoniową" a u Doca jest taka zaczerwieniona, wygląda jak jedno wielkie obtarcie, na którym porobiły sie małe strupki... A też bym nie chciała, żeby mu się coś groźnego porobiło :)

a Ty, Magda, masz pisać nawet nie o weterynarii, bo się nikt nie ma o co czepiać :) I dziękuję za odp.[/quote]

No wlasnie u Twojego psa dopiero sie zaczyna. To tak jak z dlonmi, ktore przez dlugi czas wykonuja ciezka fizyczna prace (lopata, kilof, liny...)Na poczatku mamy pecherze, rany, tragedia...Po jakims czasie mamy zgrubiala skore i twarde dlonie. To normalne - tak organizm przystosowuje sie do ...obciazen? dobre slowo?

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie. To rodzina naszej Nevady (Nevada Gordius). Ten sam rysunek glowy, tak samo osadzone uszy, ten "look":lol: Konstrukcja tylu to tez ona - a wlasciwie ojciec Drahmy i Nevady - First Impression. Po tatusiu (Micku)narazie nic nie widze:lol:
Podoba mi sie ten typ. Troszke za wysoko osadzone uszy. Ladny przod. Ogolnie ladny pies - patrzac tylko na zdjecia. Elegancki. Dlaczego go nie wystawiacie? I nie odbieraj tego jako zarzutu:lol:

Link to comment
Share on other sites

Cortez głowa:
[URL="http://www.cortez.krakof.com/galeria/main.php?g2_itemId=5869"]http://www.cortez.krakof.com/galeria/main.php?g2_itemId=5869[/URL]
[URL="http://www.cortez.krakof.com/galeria/main.php?g2_itemId=6098"]http://www.cortez.krakof.com/galeria/main.php?g2_itemId=6098[/URL]

Jutro zrobię jakieś zdjęcie w pozie.
Cortez jest po Hardym, matka - Avanti Zimny Nosek (po Zora Golden Luk)

Link to comment
Share on other sites

Oboje z mężem uważamy, że psy się męczą na wystawach (może jesteśmy w błędzie). Poza tym Maxa szkoliliśmy(jeśli tak to można nazwac) sami . Wybraliśmy goldena ze względu na charakter i podejście do dzieci (mamy obecnie 5-ciomiesięcznego synka). A chcieliśmy z rodowodem, żeby mieć pewność, że to golden i zmniejszyć ryzyko chorób.

Link to comment
Share on other sites

No i dobrze. Nie ma obowiazku wystaw. Jesli nie macie zupelnie do tego "melodii" to dobrze:lol:. Jednak jezeli chcielibyscie sprobowac wybrac sie na jakas malutka, kameralna wystawe aby zapoznac siebie i psa z tym potworem:lol: to jest z czym.
Nie bede wam udowadniac, ze wystawy to nie meczarnia - w wielu przypadkach tak jest - szczegolnie wtedy, gdy ambicje wlasciciela przekraczaja rozsadek i wytrzymalosc a takze checi psa. Wtedy to tragedia. Wtedy to przestaje byc przyjemnosc. Moja Brio bardzo nie lubi wystaw, bardzo. Po kilku podrozach po prostu dalam jej spokoj - czasem pojedzie na jakas w poblizu, wtedy, gdy caly samochod jest dla niej, gdy zaden pies nie lazi jej po glowie. Ma teraz swoja klatke (:lol:ale brzmi:lol:), tam sie moze schowac i pojsc spac. Na ring wychodzi wypoczeta, w miare chetna. Ale to nie to samo co pies chetny, kipiacy temperamentem. Czyli Frey. Tego losia bawia wystawy. I co najciekawsze - wtedy jest najbardziej na mnie skupiony...a to samczyk i powinien w takim zbiegowisku pomyslec: "Rany!!! Ile zabawek!!!" i miec mnie w nosie...Moze mu minie:p
Wracajac do przyjemnosci - jesli potraktuje sie to jak piknik, badania socjologiczne nad zupelnie przedziwna grupa ludzi:p, oderwanie sie od zycia codziennego i co dla niektorych najwazniejsze: spotkanie ze znajomymi - to moze byc to przyjemnosc i dla psa i dla ludzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kiedyś coś bylo o kątowaniach...
I ja mam takie pytanie - Magda od Bisza kiedyś wspomniała, że psu z wielkiem może się poprawiać... A pogarszać?
W ogóle zauwazyłam coś takiego, że niektóre psy (szczególnie te bojaźliwe, zestresowane na wystawach itp) lekko przykurczjaa nogi, przez co kąty "są" lepsze. A Doc na odwrót - prostuje nogę jak się tylko da. Ogon do góry i hopsa...
A troche mi to "przeszkadza" bo o ile lepiej wygląda z leciutko ugietymi nogami - dość często udaje mu się tak stanąć, szczególnie wtedy, jak jest bardzo podniecony (wysawy, obsolutnie go nie podniecają - lubi je, ale dla niego to "porządek dzienny"...) - np. jak kogoś z rodziny zobaczy :)
Co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 8 years later...

Witajcie staram się zidentyfikować jakiego typu jest mój Golden. Niestety nie pamiętam gdzie go kupowaliśmy. Data urodzenia to 04.06.2006, hodowla w okolicach Leszna (Leszno albo Osieczna, nie pamiętam niestety dokładnie). Nigdy nie widziałem podobnego goldena do mojego. "Goldi" jest bardzo wysoki i masywny, waży ok. 40 kg, ma bujną grzywę. Po 9,5 roku przeprowadziliśmy się do Poznania i na spacerze spotkałem praktycznie jego sobowtóra (też zakupiony w okolicach Poznania, Leszna, w hodowli mieli jeszcze labradory) Drugi pies równo rok młodszy i trochę niższy. Tak samo jak "Goldi" problem ze stawami. Wiem że mało konkretna wiadomość ale może akurat ktoś mnie nakieruje :)

 

12721850_10206887067910234_1404491924_n.jpg

12736328_10206887067790231_1307612624_n.jpg

12736386_10206887067870233_15827176_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...